26MNB5 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 26MNB5 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 26MNB5?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
26MnB5 · ISO 4954
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.
Vysvětlení ověření
Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →26MnB5 · ISO 4954-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel k zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ISO 4954:2018, tabulka C.3: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. Při předepsané horní mezi Cr 0.30% lze v objednávce dohodnout nejnižší Cr. 30MoB1 musí mít zaručenou prokalitelnost; dolní mez Cr je 0.15% a horní mez lze upravit dohodou.
Podmínky složení
ISO 4954:2018, tabulka C.3 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2. / Při předepsané maximální hodnotě Cr 0.30% lze při objednání dohodnout minimální Cr; pro 30MoB1 musí být zajištěna prokalitelnost, dolní mez Cr je 0.15% a lze dohodnout změnu horní meze.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka C.3 původního textu normy a poznámky pod čarou26MnB5 · ISO 4954-1-2024
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 4954-1-2024
- Umístění v tabulce
- Tabulka C.3 a poznámky a–f
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly wt%; tavbová analýza tabulek C.2/C.3, výrobkové úchylky viz samostatná tabulka 2. Poznámka a dovoluje přídavek Al≤0.050% ke zlepšení pěchování za studena, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka c dovoluje při poptávce a objednání dohodnout nižší Si či konkrétní rozsah Si; konkrétní dohoda nebyla poskytnuta a svévolně se nedoplňuje. Malé úchylky při předepsané prokalitelnosti podle tabulek B.6/B.7 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly touto úpravou doplněny; vhodnost pro pěchování za studena závisí na rozměrech, stavu a technických podmínkách. Poznámka e: Bor musí být v tuhém roztoku, neúčinný bor zhoršuje houževnatost a má se mu zabránit; celkový rozsah boru sám neprokazuje účinný bor. Poznámka f: Při předepsaném maximu Cr 0.30 lze samostatně dohodnout vyšší minimum; bez konkrétní dohody se nedoplňuje. Pro některá použití má 30MnB4 navíc dolní mez 0.15, která se nepoužije na jiné značky této úpravy.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly wt%; tavbová analýza tabulek C.2/C.3, výrobkové úchylky viz samostatná tabulka 2. Poznámka a dovoluje přídavek Al≤0.050% ke zlepšení pěchování za studena, nikoli výchozí povinný přídavek. Poznámka c dovoluje při poptávce a objednání dohodnout nižší Si či konkrétní rozsah Si; konkrétní dohoda nebyla poskytnuta a svévolně se nedoplňuje. Malé úchylky při předepsané prokalitelnosti podle tabulek B.6/B.7 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Mechanické vlastnosti / prokalitelnost nebyly touto úpravou doplněny; vhodnost pro pěchování za studena závisí na rozměrech, stavu a technických podmínkách. Poznámka e: Bor musí být v tuhém roztoku, neúčinný bor zhoršuje houževnatost a má se mu zabránit; celkový rozsah boru sám neprokazuje účinný bor. Poznámka f: Při předepsaném maximu Cr 0.30 lze samostatně dohodnout vyšší minimum; bez konkrétní dohody se nedoplňuje. Pro některá použití má 30MnB4 navíc dolní mez 0.15, která se nepoužije na jiné značky této úpravy.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí tavbové složení podle tabulky C.2/C.3
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
Zvolen přídavek Al pro zlepšení chování při pěchování za studena, Al≤0.050%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.23 ~ 0.29 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.5 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| Al | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka C.2/C.3 anglického originálu 2024 a poznámky pod čarou byly ověřeny26MnB5 · Baosteel
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| C | 0.23 ~ 0.28 |
| Cr | 0.1 ~ 0.2 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
26MnB5 · Baosteel
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| B | 0.0008 ~ 0.005 |
| C | 0.23 ~ 0.28 |
| Cr | 0.1 ~ 0.2 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.