← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

20MOCR3 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20MOCR3 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 20MOCR3?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

20MoCr3 · DIN EN 10084-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10084-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4100–0.6000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2400–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.7
Mo0.3 ~ 0.4

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 německého originálu a poznámky pod čarou byly ověřeny

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · tabulky 5/6/8/9; 7.1.2 a 8.2.2 · strany 7, 10, 12, 18, 19, 22, 23 souboru PDF

+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54149
33847
53445
72840
92235
112032
13Není stanoveno, nelze považovat za 031
15Není stanoveno, nelze považovat za 030
20Není stanoveno, nelze považovat za 028
25Není stanoveno, nelze považovat za 026
30Není stanoveno, nelze považovat za 025
35Není stanoveno, nelze považovat za 024
40Není stanoveno, nelze považovat za 023

+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54449
34147
53845
73240
92635
112432
132331
152230
202028
25Není stanoveno, nelze považovat za 026
30Není stanoveno, nelze považovat za 025
35Není stanoveno, nelze považovat za 024
40Není stanoveno, nelze považovat za 023

+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54146
33844
53441
72836
92231
112028
13Není stanoveno, nelze považovat za 027
15Není stanoveno, nelze považovat za 026
20Není stanoveno, nelze považovat za 024
25Není stanoveno, nelze považovat za 022
30Není stanoveno, nelze považovat za 021
35Není stanoveno, nelze považovat za 020
40Není stanoveno, nelze považovat za 0Není stanoveno, nelze považovat za 0

20MoCr3 · EN 10084-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10084-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4100–0.6000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2400–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.7
Mo0.3 ~ 0.4

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Oficiální německé vydání DIN výslovně přebírá EN10084:2008; tabulka 3 a poznámky pod čarou byly ověřeny.

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · tabulky 5/6/8/9; 7.1.2 a 8.2.2 · strany 7, 10, 12, 18, 19, 22, 23 souboru PDF

+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54149
33847
53445
72840
92235
112032
13Není stanoveno, nelze považovat za 031
15Není stanoveno, nelze považovat za 030
20Není stanoveno, nelze považovat za 028
25Není stanoveno, nelze považovat za 026
30Není stanoveno, nelze považovat za 025
35Není stanoveno, nelze považovat za 024
40Není stanoveno, nelze považovat za 023

+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54449
34147
53845
73240
92635
112432
132331
152230
202028
25Není stanoveno, nelze považovat za 026
30Není stanoveno, nelze považovat za 025
35Není stanoveno, nelze považovat za 024
40Není stanoveno, nelze považovat za 023

+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54146
33844
53441
72836
92231
112028
13Není stanoveno, nelze považovat za 027
15Není stanoveno, nelze považovat za 026
20Není stanoveno, nelze považovat za 024
25Není stanoveno, nelze považovat za 022
30Není stanoveno, nelze považovat za 021
35Není stanoveno, nelze považovat za 020
40Není stanoveno, nelze považovat za 0Není stanoveno, nelze považovat za 0

20MoCr3 · NF EN 10084-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10084-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4100–0.6000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2400–0.3500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.4 ~ 0.7
Mo0.3 ~ 0.4

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí NF a tabulka 3 originálu EN10084:2008 byly ověřeny; úplný hlavní text NF nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · tabulky 5/6/8/9; 7.1.2 a 8.2.2 · strany 7, 10, 12, 18, 19, 22, 23 souboru PDF

+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54149
33847
53445
72840
92235
112032
13Není stanoveno, nelze považovat za 031
15Není stanoveno, nelze považovat za 030
20Není stanoveno, nelze považovat za 028
25Není stanoveno, nelze považovat za 026
30Není stanoveno, nelze považovat za 025
35Není stanoveno, nelze považovat za 024
40Není stanoveno, nelze považovat za 023

+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54449
34147
53845
73240
92635
112432
132331
152230
202028
25Není stanoveno, nelze považovat za 026
30Není stanoveno, nelze považovat za 025
35Není stanoveno, nelze považovat za 024
40Není stanoveno, nelze považovat za 023

+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 880 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54146
33844
53441
72836
92231
112028
13Není stanoveno, nelze považovat za 027
15Není stanoveno, nelze považovat za 026
20Není stanoveno, nelze považovat za 024
25Není stanoveno, nelze považovat za 022
30Není stanoveno, nelze považovat za 021
35Není stanoveno, nelze považovat za 020
40Není stanoveno, nelze považovat za 0Není stanoveno, nelze považovat za 0
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group