12L15 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 12L15 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 12L15?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
12L15 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.09 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.75 ~ 1.05 |
| P | 0.04 ~ 0.09 |
| S | 0.26 ~ 0.35 |
| Pb | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Podmínky složení
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.12L15 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 5
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza; při přidání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavbovou analýzou.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.09 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.75 ~ 1.05 |
| P | 0.04 ~ 0.09 |
| S | 0.26 ~ 0.35 |
| Pb | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím. Kvůli neurčeným podmínkám analýzy olova se tento záznam prozatím nepoužívá pro automatické reverzní hledání podle složení.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulkové údaje jsou tavbovou analýzou v hmotnostních podílech wt%. Úchylky výrobkové analýzy se potvrzují zvlášť podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. / Při objednání podle značek této tabulky platí podle 4.1.1 příslušné tavbové limity; jiné objednané složení se dohodne zvlášť podle 4.1.2 a tabulek 3/4, svévolně se s touto tabulkou neslučuje. / Všeobecné požadavky pro tyče tvářené za tepla; samotné složení není příslibem vhodnosti pro pěchování za studena, dodání ani mechanických vlastností. / Poznámka D: olovnaté oceli mají Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat identitou značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidání olova do proudu z pánve nelze určit licí či tavbovou analýzu olova. / Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se předepisuje dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty nejsou nula. / Omezení úchylek výrobkové analýzy pro P a S podle 4.3.2 neplatí pro resulfurizované a refosforizované-resulfurizované oceli; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.