← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

10B29 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 10B29 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 10B29?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

10B29 · SAE J403-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční údaje, původní text není ověřen
Vydání normy
SAE J403-2014
Umístění v tabulce
Tabulka 1

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Ploché výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1
IIW / CEV:0.3500–0.5520 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2825–0.4057 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4398 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dlouhé výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1; rozsah tabulky 2 se tím nerozšiřuje na válcovaný drát.
IIW / CEV:0.3500–0.5520 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2825–0.4057 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4398 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.25 ~ 0.31
Mn0.6 ~ 0.9
B0.0005 ~ 0.003

Meze použitelnosti

P a S se volí samostatně pro ploché a dlouhé výrobky, horní meze se neslučují. Si vyžaduje dohodu v objednávce: Pro drát válcovaný za tepla lze zvolit ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40 nebo 0.30–0.60%; pro jiné výrobky platí stejné možnosti kromě 0.07–0.15. Bez dohody se nedoplňuje pevné Si. Poznámka ke zbytkovým prvkům 2: A Cu≤0.20/Ni≤0.20/Cr≤0.15/Mo≤0.06; B Cu≤0.35/Ni≤0.25/Cr≤0.20/Mo≤0.06 (výchozí, není-li dohodnuto jinak); C Cu≤0.40/Ni≤0.40/Cr≤0.30/Mo≤0.12; D nemá stanovenou mez, ale musí se vykazovat. Možnost A platí pro ploché výrobky ≤1060, ostatní vyžadují dohodu. Poznámka 3: U borových ocelí se mezi druhou a třetí číslici vkládá B, poslední číslice UNS se mění na 1; B je 0.0005–0.003%.

Podmínky složení

P a S se volí samostatně pro ploché a dlouhé výrobky, horní meze se neslučují. Si vyžaduje dohodu v objednávce: Pro drát válcovaný za tepla lze zvolit ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40 nebo 0.30–0.60%; pro jiné výrobky platí stejné možnosti kromě 0.07–0.15. Bez dohody se nedoplňuje pevné Si. Poznámka ke zbytkovým prvkům 2: A Cu≤0.20/Ni≤0.20/Cr≤0.15/Mo≤0.06; B Cu≤0.35/Ni≤0.25/Cr≤0.20/Mo≤0.06 (výchozí, není-li dohodnuto jinak); C Cu≤0.40/Ni≤0.40/Cr≤0.30/Mo≤0.12; D nemá stanovenou mez, ale musí se vykazovat. Možnost A platí pro ploché výrobky ≤1060, ostatní vyžadují dohodu. Poznámka 3: U borových ocelí se mezi druhou a třetí číslici vkládá B, poslední číslice UNS se mění na 1; B je 0.0005–0.003%.

Původní záznam podmíněné větve

Ploché výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1

PrvekPožadavky na složení
C0.25 ~ 0.31
Mn0.6 ~ 0.9
B0.0005 ~ 0.003
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Dlouhé výrobky podle použitelného rozsahu tabulek 1/2 a poznámky 1; rozsah tabulky 2 se tím nerozšiřuje na válcovaný drát.

PrvekPožadavky na složení
C0.25 ~ 0.31
Mn0.6 ~ 0.9
B0.0005 ~ 0.003
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Originál normy byl ověřen; je nutné zvolit formu výrobku a možnosti objednávky.

10B29 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel 2014-C1 / 7.1.2, uhlíková borová / chromvanadová borová ocel China Steel

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Podkategorie
Ocel legovaná borem
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.2 Uhlíkové borové / chromvanadové borové oceli China Steel
Fyzická strana PDF
13
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3767–0.4667 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.3025 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V; pro B není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3300–0.4000 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.26 ~ 0.3
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
B≥ 0.0005 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 13 / tištěná strana 11, 7.1.2 China Steel, uhlíková borová ocel / chrom-vanad-borová ocel. Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

10B29 · ASTM A29/A29M-2020

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
B0.0005 ~ 0.003
C0.25 ~ 0.31
Mn0.6 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group