1002 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1002 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1002?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1002 · AGT2282 January 2013 (nákupní specifikace Acument)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát a tyče
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Leden 2013
- Název dokumentu
- AGT2282 – specifikace uhlíkových a legovaných ocelí
- Umístění v tabulce
- 6.1
- Fyzická strana PDF
- 5、6
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
- Výrobce
- Acument Global Technologies (AGT)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Historická nákupní specifikace Acument AGT2282 January 2013, strana 6 souboru PDF, tabulka 6.1; tavbové složení wt%, označení stavu AKFG. Odkazy požadavků mimo tabulku a součtu zbytkových prvků dosud nejsou plně ověřeny; pouze orientační zobrazení, bez reverzního vyhledávání podle mezí. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky.
Podmínky složení
AGT2282 January 2013, historická nákupní specifikace; tabulky 6.1/6.2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Nejde o původní normu SAE ani současnou řízenou záruku dodání. / 6.3 odkazuje pro úchylky výrobkové analýzy na ASTM F2282 a SAE J409; nelze je přenášet do aktuální tavbové analýzy. Povlaky, nauhličení a oduhličení mohou ovlivnit odběr výrobkových vzorků. / 6.5 předepisuje zbytkové prvky podle ASTM F2282, jejich součet ≤0.35%; tato dávka nedoplnila vydání odkazů ani definici zbytkových prvků a nevymýšlí členy součtu. / Pro mimotabulkové složení se odkazuje na SAE J403/J404 (rok neupřesněn); podmínky odkazů nejsou uzavřeny, nyní pouze referenční zobrazení bez zpětného vyhledávání podle limitů. / Pole stavu AKFG je zachováno podle originálu; volitelné stavy se neslučují do jedné podmínky výroby oceli. / Neuvedené prvky a pomlčky se nenahrazují 0 a jednostranné meze se nemění na pevné hodnoty.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- 6.5
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Součet zbytkových prvků ≤0.35%; členy součtu a jednotlivé meze odkazují na ASTM F2282. Ověření citovaného vydání a rozsahu zbytkových prvků není dokončeno, automatické přiřazení se neprovádí.
- Poznámka pod čarou
- Odkaz mimo tabulku
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Složení mimo tabulku je nutné ověřit samostatně podle SAE J403/J404 a nákupní dohody; neznamená to úplnost této tabulky.
Podmínky zpracování a dodání
AKFG1002 · SAE J403-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J403-2014
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 3
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny A
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny C
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 1“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G10020 a SAE 1002 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Tabulka 1, poznámka 3: Je-li výslovně požadován Cu, obvykle se stanovuje Cu≥0.20%. Zbytkové možnosti této skupiny slouží pouze k regulaci zbytkových prvků; podmínka záměrného přídavku Cu se bezpodmínečně nesčítá se zbytkovou horní mezí. Konkrétní objednaný rozsah je nutné dohodnout samostatně; tato zvláštní podmínka Cu se prozatím automaticky neposuzuje. Tabulka 1, poznámka 4: Tento řádek se nesmí dodávat jako ultranízkouhlíková ocel ani jako stabilizovaná IF nebo nestabilizovaná ocel. Nízká číselná hodnota C toto omezení nenahrazuje. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.
Podmínky složení
SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 1“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G10020 a SAE 1002 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Tabulka 1, poznámka 3: Je-li výslovně požadován Cu, obvykle se stanovuje Cu≥0.20%. Zbytkové možnosti této skupiny slouží pouze k regulaci zbytkových prvků; podmínka záměrného přídavku Cu se bezpodmínečně nesčítá se zbytkovou horní mezí. Konkrétní objednaný rozsah je nutné dohodnout samostatně; tato zvláštní podmínka Cu se prozatím automaticky neposuzuje. Tabulka 1, poznámka 4: Tento řádek se nesmí dodávat jako ultranízkouhlíková ocel ani jako stabilizovaná IF nebo nestabilizovaná ocel. Nízká číselná hodnota C toto omezení nenahrazuje. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.
Původní záznam podmíněné větve
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, válcovaný drát, bezešvé trubky; zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.05 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.15 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny C
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.12 (dolní mez neuvedena) |
Ploché výrobky: profily, plechy, pásy, tenké plechy a svařované trubky (podle definice v poznámce 1); zbytkové prvky skupiny D (meze nejsou stanoveny, obsahy se však musí vykazovat)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.02 ~ 0.04 |
| Mn | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |