34CRMOS4 — Anyagadatok
Összesen 12 forrásrekord. Az eltérő szabványok, kiadások és feltételek külön szerepelnek; azonos minőségjel nem jelent közvetlen anyaghelyettesíthetőséget.
A tömeghányad és az analízis típusa minden forrás saját leírása szerint értendő. A hiányzó adat nem 0; a gyártói tipikus érték, a szabványos garantált érték és az adag mért értéke nem keverhető össze. A számításokhoz és a feltételek kiválasztásához nyissa meg az anyagválasztót.
34CRMOS4 feltételválasztó, összehasonlító és szénegyenérték-eszközének megnyitása →Anyagigény értékelése
34CRMOS4 anyagot keres?
Nem szerepel a katalógusunkban? Küldje el igényét. Értékeljük, hogy berendezéseink, gyártósoraink és technológiai képességeink megfelelnek-e az Ön minőségi, termékformai, méret-, megmunkálási és szállítási igényeinek, majd egyeztetünk lehetséges megmunkálási, próbagyártási vagy szállítási megoldásokról.
A megvalósíthatóság és szállítási feltételek műszaki felülvizsgálat után megerősítendők. Az oldal szabványadatai nem szállítási vagy tulajdonságígéretek.
Őrizze meg a beírt adatokat, próbálja újra később, vagy keresse a website@chqwire.net címet. Ha már kapott visszaigazolást, ne küldje be újra.
34CrMoS4 · DIN 17200-1987
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN 17200-1987-03
- Táblázat helye
- 2. táblázat és 1–5 lábjegyzetek; 7.3.1–7.3.2
- PDF fizikai oldal
- 1、2、15、16、17
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | 0.02 ~ 0.035 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7226;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Összetételi feltételek
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7226;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Ellenőrzési megjegyzés
Az 1987-03 dokumentum 2 táblázata és lábjegyzetei teljes egészében átírva; a tulajdonságok külön ellenőrzendők34CrMoS4 · EN 10083-3-2006
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10083-3-2006
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol eredeti szöveg borítója,a 3 táblázat mind a 28 minősége és a–c megjegyzése szemrevételezéssel ellenőrizve34CrMoS4 · NF EN 10083-3-2006
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- Az alkalmazott szabvány összetételi alapja ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN 10083-3-2006
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
NF EN 10083-3:2006-12 megfelel EN 10083-3:2006 jelölésnek; az összetételt e EN kiadás ellenőrzött hivatalos eredetijéből olvassuk, a tényleges forrásfájlt lásd az adatalapban. Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A szabványátvételi kapcsolat és a megfelelő EN eredeti összetételi táblázata ellenőrizve;az NF teljes törzsszövege nincs oldalanként ellenőrizve34CrMoS4 · EN ISO 683-2-2018
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- EN ISO 683-2-2018
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor önálló S minőség, S0.020–0.040%, nem vonható össze a S nélküli minőség S felső határával.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a EN ISO 683-2-2018 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor önálló S minőség, S0.020–0.040%, nem vonható össze a S nélküli minőség S felső határával.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.34CrMoS4 · ISO 683-2-2016
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Nemesítésre szánt ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- ISO 683-2-2016
- Táblázat helye
- 3. táblázat, a–d megjegyzések; 7.1.2 pont; 4. táblázat határa
- PDF fizikai oldal
- 22
- Egység
- Tömeghányad (wt%)
- Analízis típusa
- Adaganalízis;nem termékanalízis
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
Alkalmazási korlátok
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor önálló S minőség, S0.020–0.040%, nem vonható össze a S nélküli minőség S felső határával.
Összetételi feltételek
E 3 táblázat adagelemzésre (cast) alkalmazható, tömeghányad wt%; a 4. táblázat termékelemzési eltérései nem adódnak közvetlenül a szokásos 3. táblázat határaihoz. E dokumentum EN ISO 683-2:2018, változtatás nélküli átvétel, a ISO 683-2:2016 törzsszövegével együtt; e rekord a ISO 683-2-2016 azonosságot kifejezetten megőrzi, nem nevezi ISO 2018 kiadásnak. Csak a 3. táblázat vegyi összetétele és forrásfeltételei ellenőrzöttek, ebből átedzhetőségi, hőkezelési, mechanikai, huzalszállításiállapot- vagy hidegzömítési garanciát nem állítunk. A a megjegyzés csak előírt átedzhetőségnél érint adagelemzési eltérést; C legfeljebb ±0.01%, P/S kivételével, más elemek a 4. táblázat szerint. A szokásos 3. táblázat nem enyhül automatikusan, H/HH/HL nem vonható össze a szokásos minőséggel. A b megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, S körülbelül 0.10% értékre emelésével (szulfidalak-szabályozással) vagy Pb hozzáadásával; S emelésekor Mn felső határa 0.15 százalékponttal emelhető. Ez nem alapértelmezett követelmény, a közelítő érték nem e kör pontos automatikus határa, a fel nem sorolt Pb tartományt más szabványból nem pótoljuk. Eredeti megjegyzés: a fel nem sorolt elemek az olvasztási kezelés célján kívül a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá; a hulladékból és más forrásból bekerülő elemeket szabályozni kell. A fel nem sorolt adat nem nulla. A d megjegyzés alacsonyabb Si értéket enged, de más dezoxidálási módszer szükséges; az eredeti egységes alacsony Si tartományt nem ad, a megállapodásos feltétel a táblázati 0.10–0.40% értéket automatikusan nem helyettesíti. E sor önálló S minőség, S0.020–0.040%, nem vonható össze a S nélküli minőség S felső határával.
Ellenőrzési megjegyzés
Az eredeti ábra 3 táblázatának 25 fizikai sora és összevont cellái ellenőrizve;az azonos forrás 5 sorának és 40 cellájának meglévő független képkivágásos eredménye felhasználva,a többi eredeti cella egyenként átírva;a két kiadás külön rögzítve.34CrMoS4 · DIN EN 10083-3-2007
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN EN 10083-3-2007
- Táblázat helye
- 3. táblázat és a–c megjegyzés
- PDF fizikai oldal
- 1、18
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
Az összetétel a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegének EN10083-3:2006 3. táblázata szerint, adagelemzés wt%. A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztáshoz és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükséges esetet kivéve; a nem előírt adat nem nulla. A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített állapotú mechanikai követelménynél kis eltéréseket enged, C/P/S kivételével; a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot, alapértelmezésként az adagelemzési tartomány nem bővül. A szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés szerint kérhető javított forgácsolhatóságú acél, körülbelül 0.10% kéntartalommal, és Mn felső határa 0.15% értékkel emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú felső határ, a konkrét ajánlatkérés és megrendelés szerint kell meghatározni, a szokásos minőségekbe nem kerül automatikusan. E szabvány nemesíthető ötvözött acélokra vonatkozik; a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék nem adódik hozzá automatikusan.
Összetételi feltételek
Az összetétel alapja a DIN EN10083-3:2007-01 hivatalos angol szövegében szereplő EN10083-3:2006 3. táblázata, adagelemzés wt%. / A a megjegyzés szerint a fel nem sorolt elemek a vevő beleegyezése nélkül szándékosan nem adhatók hozzá, az olvasztás befejezéséhez és a bór átedzhetőségi hatásának biztosításához szükségesek kivételével; a nem előírt érték nem nulla. / A b megjegyzés átedzhetőségi vagy nemesített mechanikai követelménynél kisebb eltéréseket enged, de C/P/S kivételével, a többi nem haladhatja meg a 4. táblázatot; az adagelemzési tartomány alapértelmezetten nem bővül. / E szabvány nem bórötvözésű acéljainál a c megjegyzés kérésre javított forgácsolhatóságú acél szállítását engedi, kéntartalma körülbelül 0.10%, Mn maximuma 0.15% mértékben emelhető; a közelítő érték nem alapértelmezett szigorú maximum, a konkrét ajánlatkérés / rendelés szerint határozandó meg, általános minőségbe automatikusan nem keverhető. / E szabvány nemesíthető ötvözött acélra vonatkozik, a hidegzömítési alkalmasság, hengerhuzal-szállítás, lágyítás / felület / méret külön megerősítendő, új termék automatikusan nem keletkezik.
Ellenőrzési megjegyzés
A hivatalos angol eredeti szöveg borítója,a 3 táblázat mind a 28 minősége és a–c megjegyzése szemrevételezéssel ellenőrizveTermékanalízis megengedett eltérései (az adaganalízis tartományába nem építhetők be)
DIN EN10083-3:2007-01 (az EN10083-3:2006 átvétele) · 4. táblázat,a/b,7.1.2.2 megjegyzés;a rendelt termékanalízis az A.5 szerint · PDF oldal 11,19,55 · tömeghányad wt%;az eltérés a tömegszázalék százalékpontjában értendő
A szabvány teljes eltérési táblázata,csak e minőség eredeti táblázatában előírt elemekre és a megfelelő tartalmi/kéntartomány-feltételekre alkalmazható;nem tágítja az adagösszetétel,a karbonegyenérték vagy a fordított keresés tartományát.
| Elem | Előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom wt% | Negatív eltérés százalékpontban | Pozitív eltérés százalékpontban | Alkalmazási feltételek |
|---|---|---|---|---|
| C | ≤0.55 | -0.02 | +0.02 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Si | ≤0.40 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.03 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mn | ≤1.00 | -0.04 | +0.04 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mn | >1.00≤1.70 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| P | ≤0.025 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.005 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| S | ≤0.040 | Az eredeti táblázat nem ad negatív eltérést | +0.005 | Csak a kén felső határa előírt,a b megjegyzés teljes 0.020–0.040% tartománya nincs alkalmazva |
| Cr | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Cr | >2.00≤2.20 | -0.1 | +0.1 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mo | ≤0.30 | -0.03 | +0.03 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Mo | >0.30≤0.60 | -0.04 | +0.04 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Ni | ≤2.00 | -0.05 | +0.05 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| Ni | >2.00≤4.3 | -0.07 | +0.07 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| V | ≤0.25 | -0.02 | +0.02 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| B | ≤0.0050 | -0.0003 | +0.0003 | Az eredeti táblázatban előírt legnagyobb adaganalízis-tartalom sávja szerint választandó |
| S | ≤0.040 | -0.005 | +0.005 | Csak ha a 3 táblázat adaganalízise kifejezetten teljes S=0.020–0.040% tartományt ír elő (4. táblázat,b megjegyzés) |
- A 4 táblázat a megjegyzése:azonos adagban a ± eltérés csak egy irányban,felső határ fölé vagy alsó határ alá megengedett,nem egyszerre mindkettő.
- S általában csak +0.005;csak ha az adaganalízis kifejezetten teljes 0.020–0.040% tartományt ír elő,enged a b megjegyzés ±0.005 eltérést;önmagában S legnagyobb tartalmából a b megjegyzés nem alkalmazható.
- 7.1.2.2 szerint a termékanalízist rendeléskor kell előírni,külön az A.5 szerint;adagon mért jelentés nélkül e táblázat nem bizonyít tényleges termékmegfelelőséget.
- A.5 adagonként egy termékanalízist ír elő,csak az adott acélminőségnél előírt elemekre;mintavétel EN ISO14284,vita esetén referenciamódszer a CR10261 felsorolt európai szabványai szerint.
Ez a szabvány teljes eltérési táblázata,nem jelenti,hogy e minőségnél minden elem előírt;a fel nem sorolt elemek e táblázat alapján nem pótolhatók.Azonos adagban a szimmetrikus eltérés csak felfelé vagy csak lefelé engedett;a Pb aszimmetrikus eltérése csak az EN10087 Pb sorában található,nem alkalmazható a Pb elemet fel nem soroló más szabványokra.Nem tágítja automatikusan az adagösszetétel,a karbonegyenérték vagy a fordított keresés tartományát.
34CrMoS4 · DIN 17200-1987
A kémiai összetétel forrása ellenőrizve; ez nem jelenti az összes szabványkövetelmény, a tényleges szállítás vagy az adag mért értékeinek ellenőrzését
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Az eredeti rekord állapotának leírása
- A szabvány eredeti szövege ellenőrizve
- Szabványkiadás
- DIN 17200-1987-03
- Táblázat helye
- 2. táblázat és 1–5 lábjegyzetek; 7.3.1–7.3.2
- PDF fizikai oldal
- 1、2、15、16、17
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| S | 0.02 ~ 0.035 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Si | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7226;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Összetételi feltételek
2. táblázat,adaganalízis,wt% tömeghányad;Si felső határ,a nem előírt elemek nem pótolhatók nullával.A C,Ck,Cm sorozatok P/S követelményei külön megőrizve;az S tartalmú minőségek S0.020–0.035% értéke kétoldali tartomány. 1 megjegyzés:a fel nem sorolt elemek a metallurgiai kikészítéshez szükséges eset kivételével a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá;ebből rögzített számszerű maradékelem-érték nem vezethető le.A 3 táblázat termékanalízis-eltéréseit az adaganalízis határaihoz nem adták hozzá;az alkalmazható méretek és a pozitív/negatív eltérés iránya külön ellenőrizve.A hőkezelési állapot,az átedzhetőség és a méretfüggő tulajdonságok külön ellenőrzendők;a szabvány melegen hengerelt hengerhuzalt is tartalmaz,de az összetételből közvetlen hidegzömítőanyag-szállítási ígéret nem következik. 2 megjegyzés:szűkített átedzhetőségi sáv vagy nemesített/normalizált tulajdonságok rendelésekor kis összetételi eltérésről lehet megállapodni (P/S kivételével),legfeljebb a 3 táblázat szerint;e rekord a 2 táblázat alapértékeit tartja meg,nem tágítja automatikusan. 4 megjegyzés:a vékony betűvel szedett minőségek csak különleges alkalmazásokhoz valók;5 megjegyzés:csak a megjelölt C sorozathoz rendelhető külön Pb0.15–0.30%,ez nem kerül a szokásos minőség alapösszetételébe.Az eredeti anyagszám 1.7226;a 4 megjegyzés különleges alkalmazása nincs megjelölve.
Ellenőrzési megjegyzés
Az 1987-03 dokumentum 2 táblázata és lábjegyzetei teljes egészében átírva; a tulajdonságok külön ellenőrzendők34CrMoS4 · ISO 683-1-1987
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMoS4 · ISO 683-18
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMoS4 · ISO 683-18
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMoS4 · JIS G 7105-2000
A forrás eredeti szövegének ellenőrzése nem teljes; nem használható hivatalos szabványalapként
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Ellenőrzési állapot
- Referenciaadat, az eredeti szöveg nincs ellenőrizve
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| P | ≤ 0.035 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
Alkalmazási korlátok
Az anyagadatbázisban talált egyezés nem hidegzömítési alkalmassági vagy késztermékszilárdsági ígéret; a huzalállapot, alakváltozás, hőkezelés és tényleges vizsgálat alapján megerősítendő.
34CrMoS4 · DIN EN 10277:2018-09
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve; a hivatalos normatív összetétel és kiadás ellenőrzésre vár, csak referenciaként használható
- Anyagkategória
- Ötvözött acél
- Alkategória
- Ötvözött acél
- Termékforma
- Referenciaanyagok rekordjai
- Összetételi adat jellege
- A tájékoztató melléklet adaganalízise, csak referenciaként
- Ellenőrzési állapot
- A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve; a hivatalos normatív összetétel és kiadás ellenőrzésre vár
- Szabványkiadás
- DIN EN 10277:2018-09
- Táblázat helye
- Tájékoztató melléklet A.4
- PDF fizikai oldal
- 47
- Egység
- Tömeghányad wt%
- Analízis típusa
- Adaganalízis (tájékoztató referencia)
Karbonegyenérték-tájékoztató
Összetételi rekordok
| Elem | Összetételi követelmények |
|---|---|
| C | 0.3 ~ 0.37 |
| Si | 0.1 ~ 0.4 |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.025 (alsó határ nincs megadva) |
| S | 0.02 ~ 0.04 |
| Cr | 0.9 ~ 1.2 |
| Mo | 0.15 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.4 (alsó határ nincs megadva) |
Alkalmazási korlátok
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve, csak referenciaként használható; a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő, a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár. Nem használható szállítási garancia, fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként.
Összetételi feltételek
A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve, csak referenciaként használható; a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő, a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár. Nem használható szállítási garancia, fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként. / b lábjegyzet: S körülbelül 0.10% értékre emelése vagy Pb hozzáadása ajánlatkérést igényel; S emelésekor Mn felső határa 0.15% értékkel növelhető, nem automatikusan. / c lábjegyzet: Si csökkentéséhez más dezoxidációs intézkedések szükségesek. / A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá.
Feltételes követelmények
- Lábjegyzet
- Tájékoztató jellegből adódó korlátok
- Az eredeti feltételek leírása
- A tájékoztató melléklet eredeti táblázata ellenőrizve,csak referenciaként használható;a törzsszöveg 7.1.2 pontja a hivatkozott szabványok szerinti összetételt írja elő,a hivatalos normatív összetétel és az alkalmazandó kiadás még ellenőrzésre vár.Nem használható szállítási garancia,fordított összetételkeresés vagy szabványos tartományra számított karbonegyenérték alapjaként.A törzsszöveg hivatkozása:EN ISO 683-1,EN ISO 683-2 (dátum nélküli hivatkozás,az alkalmazandó kiadás ellenőrzésre vár).
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 1
- Az eredeti feltételek leírása
- b lábjegyzet: S körülbelül 0.10% értékre emelése vagy Pb hozzáadása ajánlatkérést igényel; S emelésekor Mn felső határa 0.15% értékkel növelhető, nem automatikusan.
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 2
- Az eredeti feltételek leírása
- c lábjegyzet: Si csökkentéséhez más dezoxidációs intézkedések szükségesek.
- Lábjegyzet
- Eredeti táblázati feltétel 3
- Az eredeti feltételek leírása
- A fel nem sorolt elemek a vevő hozzájárulása nélkül szándékosan nem adhatók hozzá.