← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

X2CRNIMON22-5-3 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 15. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X2CRNIMON22-5-3 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál X2CRNIMON22-5-3?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

X2CrNiMoN22-5-3 · EN 10263-5-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Duplexní korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-5-2001
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN22-5-3 · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka D.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21 ~ 23
Ni4.5 ~ 6.5
Mo2.5 ~ 3.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.

Vysvětlení ověření

Složení podle ISO 4954:2018; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →

X2CrNiMoN22-5-3 · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka D.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21 ~ 23
Ni4.5 ~ 6.5
Mo2.5 ~ 3.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka D.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Bez souhlasu kupujícího se neuvedené prvky záměrně nepřidávají, kromě dokončení tavby.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka D.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Bez souhlasu kupujícího se nesmějí záměrně přidávat neuvedené prvky, kromě dokončení tavby.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka D.2 původního textu normy a poznámky pod čarou

X2CrNiMoN22-5-3 · EN 10263-5-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-5-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky a–e

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka d: Dohodou obou stran lze požadovat PRE=Cr+3.3Mo+16N>34; tabulkové rozsahy jednotlivých prvků nezaručují, že každá kombinace dosáhne 34. Zvláštní dohoda vyžaduje nezávislý výpočet a ověření.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 4. Podmínky síry pro obrábění, svařování a leštitelnost podle tabulky 3, poznámky b zůstávají odděleny, různé požadavky se nevnucují současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se musí ověřit podle naměřených C/Ti. Norma platí pro korozivzdorné oceli na pěchování a protlačování za studena; dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti stále vyžadují samostatné potvrzení. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka d: Dohodou obou stran lze požadovat PRE=Cr+3.3Mo+16N>34; tabulkové rozsahy jednotlivých prvků nezaručují, že každá kombinace dosáhne 34. Zvláštní dohoda vyžaduje nezávislý výpočet a ověření.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 anglického originálu a poznámky pod čarou byly ověřeny

X2CrNiMoN22-5-3 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Původní web označoval DIN EN 10263-5-2018, ale složení záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-5-2002. Nyní je podle původních důkazů uvedeno vydání 2002; vydání 2018 viz samostatné úplné tabulkové záznamy. Skutečně použito DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí zhoršit vlastnosti a použití. Stará tabulka nepoužívá podmíněná pravidla síry vydání 2017, novější možnosti pro obrábění / svařování / leštitelnost se nekopírují. Značky stabilizované Ti mají 5×C≤Ti≤0.70%, propojení se ověřuje podle naměřeného C; značky bez Ti tuto podmínku nepřebírají. Rozsah normy je pěchování a protlačování za studena; skutečná dodávka, rozměry, dodací stav a vlastnosti stále vyžadují potvrzení.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Vysvětlení ověření

Původní web uváděl DIN EN 10263-5-2018; složení tohoto záznamu bylo skutečně ověřeno podle DIN EN 10263-5-2002. Podle původních důkazů je nyní označeno jako vydání 2002; vydání 2018 viz samostatný záznam celé tabulky.

X2CrNiMoN22-5-3 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN22-5-3 · DIN EN 10263-5-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5-2002
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámky a–e; tabulka 3 slouží pouze jako podklad pro odchylky
Fyzická strana PDF
1、8、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

Skutečně se používá DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8, tabulka 2 a poznámky a–e. Výchozí tavbové složení wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 jsou samostatné a nepřičítají se k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. Starší tabulka nepoužívá podmíněné požadavky na síru vydání 2017; možnosti obrobitelnosti / svařitelnosti / leštitelnosti novějšího vydání se nekopírují. Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, propojeně podle naměřeného C; na značky bez Ti se nepřenáší. Norma pro pěchování a protlačování za studena; skutečné dodávky, rozměry, dodací stav a vlastnosti je stále nutné potvrdit.

Podmínky složení

Skutečně použité DIN EN10263-5:2002-02, německé převzetí EN10263-5:2001, PDF8 tabulka 2 a poznámky a–e. / Výchozí tavbové složení wt%; výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 3 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); zbytkové prvky nesmějí poškodit vlastnosti a použití. / Starší tabulka nepoužívá podmíněné obsahy síry z vydání 2017; novější volby pro obrábění / svařování / leštění se nekopírují. / Pro značky stabilizované Ti platí 5×C≤Ti≤0.70%, ověřuje se společně podle naměřeného C; nepoužívá se pro značky bez Ti. / Rozsah normy: pěchování a protlačování za studena; skutečné dodání, rozměry, dodací stav a vlastnosti nadále vyžadují potvrzení.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí hodnoty tavbové analýzy tabulky 2 staršího vydání

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky staršího originálu, všech 19 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN22-5-3 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 5 a poznámky a/b/c, hvězdička, všech 9 značek duplexních korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、13

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžné požadavky tabulky 5, bez dohody o PRE>34
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka c, dohoda obou stran: Ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi PRE=Cr+3.3Mo+16N>34 (nikoli uhlíkový ekvivalent)
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 5, duplexní (austeniticko-feritické) korozivzdorné oceli, tavbová analýza wt%; oficiální ukázka převzetí SIST PDF13. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani odhadem zbytkových mezí. Výjimka pro tvar sulfidů / vlastnosti podle poznámky b platí pouze pro X3CrNiMoN27-5-2, nikoli jako rozšíření všech duplexních ocelí na .030. Poznámka c: Pouze pro X2CrNiMoN22-5-3 lze dohodou obou stran požadovat PRE>34, hodnota musí být přísně větší. PRE=Cr+3.3Mo+16N je ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi, odlišný od uhlíkových ekvivalentů jako IIW. Hvězdička v původní tabulce označuje patentovanou značku; neposuzuje se současná platnost patentu ani právo dodávky. Seznamová norma samostatně neprokazuje dodací vlastnosti konkrétního výrobku, vhodnost pro pěchování za studena ani dodávku společnosti. Převzetí jiných zemí vyžadují vlastní ověření.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 5, duplexní (austeniticko-feritické) korozivzdorné oceli, tavbová analýza wt%; oficiální náhled převzetí SIST, PDF13. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula a zbytkové limity se neodhadují. / Výjimka síry podle formy / vlastností z poznámky b platí pouze pro X3CrNiMoN27-5-2 a nelze uvolnit všechny duplexní oceli na .030. / Poznámka c: pouze pro X2CrNiMoN22-5-3 lze dohodnout PRE>34 a nerovnost je přísná; PRE=Cr+3.3Mo+16N je ekvivalent odolnosti proti bodové korozi, odlišný od uhlíkového ekvivalentu IIW apod. / Hvězdička v původní tabulce označuje patentovanou značku; nejde o posouzení současné platnosti patentu ani práva dodávat. / Seznamová norma sama neprokazuje dodací vlastnosti konkrétního výrobku, vhodnost pro pěchování za studena ani dodání společností; národní převzetí vyžadují samostatné ověření.

Původní záznam podmíněné větve

Běžné požadavky tabulky 5, bez dohody o PRE>34

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5

Poznámka c, dohoda obou stran: Ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi PRE=Cr+3.3Mo+16N>34 (nikoli uhlíkový ekvivalent)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
Kombinovaná omezení
Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Cr
    1
    Mo
    3.3
    N
    16
    Dolní mez
    34
    Dolní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ano
    Požadavek
    Poznámka c, dohodnutá odolnost proti důlkové korozi, PRE>34

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 9 řádků tabulky 5 oficiálního originálu a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN22-5-3 · EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 5 a poznámky a/b/c, hvězdička, všech 9 značek duplexních korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、13

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžné požadavky tabulky 5, bez dohody o PRE>34
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka c, dohoda obou stran: Ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi PRE=Cr+3.3Mo+16N>34 (nikoli uhlíkový ekvivalent)
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5

Meze použitelnosti

EN10088-1:2005, tabulka 5, duplexní (austeniticko-feritické) korozivzdorné oceli, tavbová analýza wt%; oficiální ukázka převzetí SIST PDF13. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani odhadem zbytkových mezí. Výjimka pro tvar sulfidů / vlastnosti podle poznámky b platí pouze pro X3CrNiMoN27-5-2, nikoli jako rozšíření všech duplexních ocelí na .030. Poznámka c: Pouze pro X2CrNiMoN22-5-3 lze dohodou obou stran požadovat PRE>34, hodnota musí být přísně větší. PRE=Cr+3.3Mo+16N je ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi, odlišný od uhlíkových ekvivalentů jako IIW. Hvězdička v původní tabulce označuje patentovanou značku; neposuzuje se současná platnost patentu ani právo dodávky. Seznamová norma samostatně neprokazuje dodací vlastnosti konkrétního výrobku, vhodnost pro pěchování za studena ani dodávku společnosti. Převzetí jiných zemí vyžadují vlastní ověření.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 5, duplexní (austeniticko-feritické) korozivzdorné oceli, tavbová analýza wt%; oficiální náhled převzetí SIST, PDF13. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula a zbytkové limity se neodhadují. / Výjimka síry podle formy / vlastností z poznámky b platí pouze pro X3CrNiMoN27-5-2 a nelze uvolnit všechny duplexní oceli na .030. / Poznámka c: pouze pro X2CrNiMoN22-5-3 lze dohodnout PRE>34 a nerovnost je přísná; PRE=Cr+3.3Mo+16N je ekvivalent odolnosti proti bodové korozi, odlišný od uhlíkového ekvivalentu IIW apod. / Hvězdička v původní tabulce označuje patentovanou značku; nejde o posouzení současné platnosti patentu ani práva dodávat. / Seznamová norma sama neprokazuje dodací vlastnosti konkrétního výrobku, vhodnost pro pěchování za studena ani dodání společností; národní převzetí vyžadují samostatné ověření.

Původní záznam podmíněné větve

Běžné požadavky tabulky 5, bez dohody o PRE>34

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5

Poznámka c, dohoda obou stran: Ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi PRE=Cr+3.3Mo+16N>34 (nikoli uhlíkový ekvivalent)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
Kombinovaná omezení
Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Cr
    1
    Mo
    3.3
    N
    16
    Dolní mez
    34
    Dolní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ano
    Požadavek
    Poznámka c, dohodnutá odolnost proti důlkové korozi, PRE>34

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 9 řádků tabulky 5 oficiálního originálu a poznámek pod čarou

X2CrNiMoN22-5-3 · NF EN 10088-1-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10088-1-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 5 a poznámky a/b/c, hvězdička, všech 9 značek duplexních korozivzdorných ocelí
Fyzická strana PDF
1、3、13

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžné požadavky tabulky 5, bez dohody o PRE>34
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka c, dohoda obou stran: Ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi PRE=Cr+3.3Mo+16N>34 (nikoli uhlíkový ekvivalent)
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5

Meze použitelnosti

NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 5, duplexní (austeniticko-feritické) korozivzdorné oceli, tavbová analýza wt%; oficiální ukázka převzetí SIST PDF13. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani odhadem zbytkových mezí. Výjimka pro tvar sulfidů / vlastnosti podle poznámky b platí pouze pro X3CrNiMoN27-5-2, nikoli jako rozšíření všech duplexních ocelí na .030. Poznámka c: Pouze pro X2CrNiMoN22-5-3 lze dohodou obou stran požadovat PRE>34, hodnota musí být přísně větší. PRE=Cr+3.3Mo+16N je ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi, odlišný od uhlíkových ekvivalentů jako IIW. Hvězdička v původní tabulce označuje patentovanou značku; neposuzuje se současná platnost patentu ani právo dodávky. Seznamová norma samostatně neprokazuje dodací vlastnosti konkrétního výrobku, vhodnost pro pěchování za studena ani dodávku společnosti. Převzetí jiných zemí vyžadují vlastní ověření.

Podmínky složení

EN10088-1:2005, tabulka 5, duplexní (austeniticko-feritické) korozivzdorné oceli, tavbová analýza wt%; oficiální náhled převzetí SIST, PDF13. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole nejsou nula a zbytkové limity se neodhadují. / Výjimka síry podle formy / vlastností z poznámky b platí pouze pro X3CrNiMoN27-5-2 a nelze uvolnit všechny duplexní oceli na .030. / Poznámka c: pouze pro X2CrNiMoN22-5-3 lze dohodnout PRE>34 a nerovnost je přísná; PRE=Cr+3.3Mo+16N je ekvivalent odolnosti proti bodové korozi, odlišný od uhlíkového ekvivalentu IIW apod. / Hvězdička v původní tabulce označuje patentovanou značku; nejde o posouzení současné platnosti patentu ani práva dodávat. / Seznamová norma sama neprokazuje dodací vlastnosti konkrétního výrobku, vhodnost pro pěchování za studena ani dodání společností; národní převzetí vyžadují samostatné ověření.

Původní záznam podmíněné větve

Běžné požadavky tabulky 5, bez dohody o PRE>34

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5

Poznámka c, dohoda obou stran: Ekvivalent odolnosti proti důlkové korozi PRE=Cr+3.3Mo+16N>34 (nikoli uhlíkový ekvivalent)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
N0.1 ~ 0.22
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
Kombinovaná omezení
Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Cr
    1
    Mo
    3.3
    N
    16
    Dolní mez
    34
    Dolní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ano
    Požadavek
    Poznámka c, dohodnutá odolnost proti důlkové korozi, PRE>34

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X2CrNiMoN22-5-3 · EN 10270-3-2011

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10270-3-2011
Umístění v tabulce
Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
Fyzická strana PDF
6、7、8

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.

Podmínky složení

EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.

Vysvětlení ověření

Všech 6 řádků tabulky 1, poznámky a–e, rozsah a článek 4.4 oficiálně zveřejněného originálu SIST byly vizuálně ověřeny; nejde o ověření úplného textu DIN.

X2CrNiMoN22-5-3 · DIN EN 10270-3-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná pružinová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10270-3-2011
Umístění v tabulce
Tabulka1, poznámky a–e; 1.1–1.3; 4.4.1–4.4.2
Fyzická strana PDF
6、7、8

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

DIN EN10270-3:2012-01 přebírá EN10270-3:2011; složení tohoto záznamu pochází z ověřeného původního textu tohoto vydání EN. EN 10270-3:2011, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; původní text pochází z oficiálního veřejného výňatku SIST o 11 stranách; tabulka 1 obsahuje všech 6 řádků a úplné poznámky a–e. Rozsah zahrnuje korozivzdorný pružinový drát kruhového průřezu o průměru ≤10mm, obvykle dodávaný po tažení za studena. Pro 10–15mm a jiné oceli bez samostatného řádku tabulky 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky; tím se automaticky nepotvrzuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení, ale bez dohody se tabulkový rozsah nemění. Úchylky výrobkové analýzy podle 4.4.2 se řídí samostatně EN10088-3; tentýž prvek stejné tavby se nesmí odchylovat současně pod dolní a nad horní mez rozsahu. Poznámka c dovoluje pro zvýšení korozní odolnosti použít 1.4436 podle požadavků této normy platných pro 1.4401; tabulka neuvádí samostatné složení 1.4436, stejné složení se nekopíruje. Poznámka d dovoluje zvýšit horní mez Ni na 8.30% pouze u X7CrNiAl17-7 pro zlepšení tvářitelnosti za studena; jde o samostatně uvedenou podmínku. Neuvedené prvky se nedoplňují nulou. Ověřeny byly chemické články a poznámky, nikoli veškeré mechanické požadavky, rozměrové tolerance, zkoušky a přílohy.

Podmínky složení

EN 10270-3:2011, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; zdrojem je oficiální veřejný výňatek SIST o 11 stranách, včetně všech 6 řádků tabulky 1 a poznámek a–e. / Rozsah je pružinový drát z korozivzdorné oceli kruhového průřezu, obvykle dodávaný po tažení za studena, průměr ≤10mm; pro 10–15mm a jiné oceli samostatně neuvedené v tabulce 1 je nutné dohodnout mechanické požadavky. Automaticky neprokazuje vhodnost výrobku pro pěchování za studena. / Tabulka 1, poznámka a dovoluje dohodnout jiné složení; bez dohody se tabulkové rozsahy svévolně nemění. Výrobkové úchylky podle 4.4.2 se řídí zvlášť EN10088-3; stejný prvek téže tavby nesmí současně vybočit na obou koncích rozsahu. / Poznámka c dovoluje pro lepší korozní odolnost použít 1.4436 s ustanoveními této normy pro 1.4401; tabulka samostatně neuvádí složení 1.4436 a nekopíruje se stejné složení. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni až 8.30%, evidovanou jako samostatná podmínka. Neuvedené prvky nejsou nula. / Byly ověřeny chemické články a poznámky, nikoli prohlášeno ověření všech mechanických požadavků, rozměrových tolerancí, zkoušek a příloh.

Vysvětlení ověření

Oficiální vztah převzetí DIN a úplná původní tabulka složení EN2011 byly ověřeny; úplný hlavní text DIN2012 dosud nebyl ověřen po jednotlivých stranách.

X2CrNiMoN22-5-3 · ISO 15510-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 15510-2014
Umístění v tabulce
Řádek této značky v tabulce1; poznámka a a příslušné poznámky pod čarou (originál publikační platformy)
Fyzická strana PDF
12

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Základní rozsah tabulky 1
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Poznámka h pro určité použití umožňuje stanovit dolní meze N, Cr, Mo jednotlivě na 0.14%, 22.0%, 3.0%. Použitelné podmínky je nutné potvrdit.
IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně.

Podmínky složení

ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně.

Původní záznam podmíněné větve

Základní rozsah tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Poznámka h pro určité použití umožňuje stanovit dolní meze N, Cr, Mo jednotlivě na 0.14%, 22.0%, 3.0%. Použitelné podmínky je nutné potvrdit.

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr22 ~ 23.0
Mo3 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.14 ~ 0.22

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Řádek této značky v tabulce 1 byl ověřen podle oficiálního PDF; pro příslušné původní poznámky pod čarou jsou zvlášť uloženy důkazy čtení na publikační platformě. Úplný text normy a mechanické vlastnosti je nutné ověřit samostatně.

X2CrNiMoN22-5-3 · DIN EN 10263-5-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-5:2018-02
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky pod čarou a–e; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
Fyzická strana PDF
1、10、11
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Meze použitelnosti

DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu. Poznámka d: Dohodou obou stran lze požadovat PRE=Cr+3.3Mo+16N>34. Tabulkové rozsahy jednotlivých prvků nezaručují dosažení 34 každou kombinací; tuto zvláštní dohodu je nutné samostatně vypočítat a ověřit.

Podmínky složení

DIN EN 10263-5:2018-02 je německým vydáním EN 10263-5:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle tabulky 4. Podmínky obsahu síry pro obrobitelnost, svařitelnost a leštitelnost podle poznámky b tabulky 3 zůstávají oddělené; rozdílné požadavky se neukládají současně. Značky stabilizované Ti vyžadují 5×C≤Ti≤0.70% a propojené ověření podle naměřeného C/Ti. Norma je pro korozivzdorné oceli pro pěchování a protlačování za studena; dodací stav / rozměry / povrch / mechanické vlastnosti je stále nutné potvrdit samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené údaje se ve výpočtu nepovažují za nulu. Poznámka d: Dohodou obou stran lze požadovat PRE=Cr+3.3Mo+16N>34. Tabulkové rozsahy jednotlivých prvků nezaručují dosažení 34 každou kombinací; tuto zvláštní dohodu je nutné samostatně vypočítat a ověřit.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 3

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Cr21.0 ~ 23.0
Mo2.5 ~ 3.5
Ni4.5 ~ 6.5
N0.1 ~ 0.22

Vysvětlení ověření

Ověření řádku 16 tabulky 3 a poznámek a–e oficiálního německého vydání DIN EN 10263-5:2018-02; přebírá EN 10263-5:2017.

X2CrNiMoN22-5-3 · EN 10263

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Tažený drát
Stav ověření
Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

Zdroj chemického složení a rozsah použití

Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.

Zdroj: BS EN 10263-5:2017 · Tabulka 3 · X2CrNiMoN22-5-3 · p.13

PrvekHmotnostní podíl / %
C≤0.03
Si≤1
Mn≤2
P≤0.035
S≤0.015
Cr21–23
Ni4.5–6.5
Mo2.5–3.5
N0.1–0.22

Je-li uvedena pouze jedna hodnota, jde o horní mez, není-li uvedeno jinak; neuvedené prvky a prázdné buňky se nepovažují za nulu. Alternativní meze, volitelné přísady a tolerance analýzy vyžadují zohlednění příslušných poznámek k tabulce a dohodu v objednávce. Tato referenční tabulka nenahrazuje úplnou normu.

Meze použitelnosti

Přednost mají zveřejněné technické produktové stránky webu Ruixiong; reverzní hledání složení používá doplňkové místní referenční rozsahy. Konečné posouzení se řídí normou příslušné produktové stránky, technickou dohodou a skutečným ověřením.

Zobrazit související produkt →
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group