X20CR13 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 13. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro X20CR13 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál X20CR13?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
X20Cr13 · EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、9、10
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.
Původní záznam podmíněné větve
Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarouX20Cr13 · NF EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Podklad pro složení podle použité normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、9、10
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Meze použitelnosti
NF EN 10088-1:2005 přebírá EN 10088-1:2005 (EN 10088-1-2005); skutečný zdrojový soubor a číslo tabulky složení viz datové podklady. EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.
Původní záznam podmíněné větve
Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Oficiální vztah převzetí a odpovídající originál složení EN byly ověřeny; úplný text národního převzetí nebyl ověřen po jednotlivých stranách.X20Cr13 · ISO 15510-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 15510-2014
- Umístění v tabulce
- Řádek této značky v tabulce1; poznámka a a příslušné poznámky pod čarou (originál publikační platformy)
- Fyzická strana PDF
- 15
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Meze použitelnosti
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.
Podmínky složení
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.
Vysvětlení ověření
Řádek této značky v tabulce 1 byl ověřen podle oficiálního PDF; pro příslušné původní poznámky pod čarou jsou zvlášť uloženy důkazy čtení na publikační platformě. Úplný text normy a mechanické vlastnosti je nutné ověřit samostatně.X20Cr13 · ISO 15510-2014
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ISO 15510-2014
- Umístění v tabulce
- Řádek této značky v tabulce1; poznámka a a příslušné poznámky pod čarou (originál publikační platformy)
- Fyzická strana PDF
- 15
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Meze použitelnosti
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.
Podmínky složení
ISO 15510:2014, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou podle poznámky a horní meze, pomlčka není nula. Řádky složení vycházejí z výňatku oficiálního vydání PDF, příslušné poznámky pod čarou z původní tabulky 1 v části „Sample“ hlavního textu na publikační platformě. Úplná norma ani mechanické vlastnosti se nevydávají za ověřené. Norma platí pro tvářené výrobky včetně ingotů a polotovarů; podobné složení neznamená přímou zaměnitelnost, vhodnost pro pěchování za studena a dodací stav se potvrzují samostatně. Doporučení poznámky b pro S 0.015–0.030% kvůli obrobitelnosti, 0.008–0.020% kvůli svařitelnosti a S≤0.015% kvůli leštitelnosti se týkají konkrétních vlastností a přímo nenahrazují meze síry tohoto řádku.
Vysvětlení ověření
Řádek této značky v tabulce 1 byl ověřen podle oficiálního PDF; pro příslušné původní poznámky pod čarou jsou zvlášť uloženy důkazy čtení na publikační platformě. Úplný text normy a mechanické vlastnosti je nutné ověřit samostatně.X20Cr13 · EN 10088-1-2005
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10088-1-2005
- Umístění v tabulce
- Tabulka 3 a její pokračování / poznámky a–d, všech 30 značek martenzitických a precipitačně vytvrzovaných korozivzdorných ocelí
- Fyzická strana PDF
- 1、3、9、10
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Meze použitelnosti
EN10088-1:2005, tabulka 3 včetně pokračování, tavbová analýza wt%, oficiální anglická ukázka převzetí SIST PDF9/10. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdná pole se nedoplňují nulou ani jednotnými zbytkovými maximy. Podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrobitelnost / svařitelnost / leštitelnost podle poznámky b se rozlišují pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. Poznámka c: Užší rozsah C lze dohodnout při poptávce a objednání; bez smlouvy se původní rozsah svévolně nenahrazuje. Poznámka d: Pouze u X7CrNiAl17-7 lze pro zlepšení deformace za studena použít horní mez Ni 8.3%, odděleně od výchozí 7.8. Seznamová norma samostatně neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací vlastnosti ani dodávku výrobku. Převzatá vydání jako NF/DIN nejsou automaticky potvrzena tímto evropským hlavním textem.
Podmínky složení
EN10088-1:2005, tabulka 3 (včetně pokračování), tavbová analýza wt%, oficiální anglický náhled převzetí SIST na PDF9/10. / Podle poznámky a se neuvedené prvky bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); prázdná pole se nenahrazují nulou ani jednotnou horní mezí zbytkových prvků. / Poznámka b rozlišuje podmínky síry pro dlouhé výrobky / obrábění / svařování / leštění pouze u značek označených b, nikoli u všech značek. / Podle poznámky c lze při poptávce a objednání dohodnout užší rozsah C; bez smlouvy se původní tabulkový rozsah svévolně nenahrazuje. / Poznámka d dovoluje pouze pro X7CrNiAl17-7 ke zlepšení tváření za studena horní mez Ni 8.3%, volenou odděleně od výchozího 7.8. / Seznamová norma sama neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena, mechanické dodací podmínky ani dodání výrobku; převzetí NF/DIN apod. se tímto evropským textem automaticky nepotvrzují.
Původní záznam podmíněné větve
Běžný požadavek S≤.015 podle tabulky 3; možnost pro dlouhé výrobky podle poznámky b nebyla zvolena.
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b: Tyče / válcovaný drát / ocelový drát / profily / lesklé výrobky a související polotovary, S≤.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro obrobitelnost doporučuje a připouští S .015–.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.015 ~ 0.03 |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro svařitelnost doporučuje a připouští S .008–.030
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.008 ~ 0.03 |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Poznámka b pro leštitelnost doporučuje S≤.015
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Si | ≤ 1.0 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 12.0 ~ 14.0 |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech 30 řádků tabulky 3 a poznámek pod čarouX20Cr13 · DIN 17440-1972
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.17 ~ 0.22 |
| Cr | 12 ~ 14 |
| Mn | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X20Cr13 · DIN 17442-1977
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.22 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 14 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.045 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.17 ~ 1 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X20Cr13 · DIN EN 10151-2002
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Cr | 12 ~ 14 |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X20Cr13 · NF EN 10088-2-2005
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Cr | 12 ~ 14 |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X20Cr13 · ISO 683-18
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Cr | 12 ~ 14 |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X20Cr13 · ISO TS 15510-2003
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Cr | 12 ~ 14 |
| Mn | ≤ 1.5 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X20Cr13 · NF A 35-590
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Nástrojová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.23 |
| Cr | 12 ~ 14 |
| Mn | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
X20Cr13 · IS 6603-2001
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Korozivzdorná ocel
- Podkategorie
- Martenzitická korozivzdorná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.25 |
| Cr | 12 ~ 14 |
| Mn | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.04 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.