SWRH82A — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SWRH82A →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál SWRH82A?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SWRH82A · JIS G 3506-2024
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát z vysokouhlíkové oceli; použitelné další zpracování a dohodnuté dodací podmínky viz vysvětlení
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 3506:2024
- Umístění v tabulce
- Článek 4 / tabulka 1; článek 6 / tabulka 2 a poznámka; příloha JA.1
- Fyzická strana PDF
- 1、5、6、7、11
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Výchozí rozsah tavbové analýzy podle tabulky 2
JA.1: Pouze na základě dohody dodavatele s odběratelem se rozsah C na obou koncích zúží směrem dovnitř o 0.01 procentního bodu (dolní mez se zvýší a horní mez se sníží)
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.79 ~ 0.86 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Podle oficiálního japonského původního textu JIS G3506:2024, tabulek 1/2 a normativní přílohy JA; tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Platí pro válcovaný drát k dalšímu zpracování na tvrdý ocelový drát, drát kalený v oleji a popouštěný, drát pro předpjatý beton, pozinkovaná lana, ocelová lana a další výrobky; nezahrnuje válcovaný drát pro pianový drát ani mostní kabely. Automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani záruku dodávky společnosti. Výchozí chemický rozsah tabulky 2 zůstává oddělen od zúženého rozsahu C podle JA.1, který vyžaduje dohodu dodavatele a odběratele. Obě krajní meze dohodnutého rozsahu se posunou dovnitř o 0.01 procentního bodu, nikoli automaticky ve výchozím rozsahu. Legující prvky neuvedené v tabulce 2 se nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula a nepoužívají se k úplnému výpočtu uhlíkového ekvivalentu. Článek 9 obvykle nestanoví pevné mechanické vlastnosti. Pouze při dohodnuté cílové pevnosti v tahu a odpovídajícím dohodnutém dodacím stavu se ověřuje podle JA.3/JA.4. ±100/±120MPa v tabulce JA.1 je dovolená úchylka kolem dohodnutého cíle, nikoli absolutní rozsah skutečného Rm ani náhrada cílové hodnoty. 7.1 požaduje průměrnou celkovou hloubku oduhličení ≤0.20mm; podle JA.2 ji lze dohodou zpřísnit na ≤0.15mm. Průměrná celková hloubka není maximální hloubka jediného zorného pole a přijetí dohodnuté hodnoty se potvrzuje samostatně. Velikost austenitického zrna a meze nekovových vměstků předepisuje objednatel a potvrzuje dohoda podle 7.2; samotná značka neurčuje hodnocení. Standardní průměry tabulky 3 jsou 5.5, 6, 6.4, 7, 8, 9, 9.5, 10, 11, 12, 13, 14 a 15mm. Tabulka 4≤15mm: Dovolená úchylka průměru ±0.40mm, ovalita ≤0.64mm; >15mm vyžaduje dohodu, bez extrapolace. Kontrola, odběr vzorků, rozměry, povrch a jiné podmínky výrobkové normy se ověřují samostatně. Vztah k řadě ISO16120 je modifikované převzetí, nikoli automatická zaměnitelnost značek.
Podmínky složení
Podle oficiálního japonského původního textu JIS G3506:2024, tabulek 1/2 a normativní přílohy JA; tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%. Platí pro válcovaný drát k dalšímu zpracování na tvrdý ocelový drát, drát kalený v oleji a popouštěný, drát pro předpjatý beton, pozinkovaná lana, ocelová lana a další výrobky; nezahrnuje válcovaný drát pro pianový drát ani mostní kabely. Automaticky nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani záruku dodávky společnosti. Výchozí chemický rozsah tabulky 2 zůstává oddělen od zúženého rozsahu C podle JA.1, který vyžaduje dohodu dodavatele a odběratele. Obě krajní meze dohodnutého rozsahu se posunou dovnitř o 0.01 procentního bodu, nikoli automaticky ve výchozím rozsahu. Legující prvky neuvedené v tabulce 2 se nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; nestanovené hodnoty nejsou nula a nepoužívají se k úplnému výpočtu uhlíkového ekvivalentu. Článek 9 obvykle nestanoví pevné mechanické vlastnosti. Pouze při dohodnuté cílové pevnosti v tahu a odpovídajícím dohodnutém dodacím stavu se ověřuje podle JA.3/JA.4. ±100/±120MPa v tabulce JA.1 je dovolená úchylka kolem dohodnutého cíle, nikoli absolutní rozsah skutečného Rm ani náhrada cílové hodnoty. 7.1 požaduje průměrnou celkovou hloubku oduhličení ≤0.20mm; podle JA.2 ji lze dohodou zpřísnit na ≤0.15mm. Průměrná celková hloubka není maximální hloubka jediného zorného pole a přijetí dohodnuté hodnoty se potvrzuje samostatně. Velikost austenitického zrna a meze nekovových vměstků předepisuje objednatel a potvrzuje dohoda podle 7.2; samotná značka neurčuje hodnocení. Standardní průměry tabulky 3 jsou 5.5, 6, 6.4, 7, 8, 9, 9.5, 10, 11, 12, 13, 14 a 15mm. Tabulka 4≤15mm: Dovolená úchylka průměru ±0.40mm, ovalita ≤0.64mm; >15mm vyžaduje dohodu, bez extrapolace. Kontrola, odběr vzorků, rozměry, povrch a jiné podmínky výrobkové normy se ověřují samostatně. Vztah k řadě ISO16120 je modifikované převzetí, nikoli automatická zaměnitelnost značek.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí rozsah tavbové analýzy podle tabulky 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.79 ~ 0.86 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
JA.1: Pouze na základě dohody dodavatele s odběratelem se rozsah C na obou koncích zúží směrem dovnitř o 0.01 procentního bodu (dolní mez se zvýší a horní mez se sníží)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.8 ~ 0.85 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
- Nutná dohoda
- Ano
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka 2 normy JIS G3506:2024 a dohodnuté podmínky JA byly ověřeny; zvolte výchozí nebo dohodnutý rozsah uhlíku.SWRH82A · JIS G 3506-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát z vysokouhlíkové oceli
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 3506:2004
- Umístění v tabulce
- Článek 3/4, tabulka 1 hlavního textu a poznámky
- Fyzická strana PDF
- 4、5
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.79 ~ 0.86 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
JIS G 3506:2004, anglický originál, článek 3/4, tabulka 1 uvádí válcovaný drát z vysokouhlíkové oceli SWRH82A. Tento záznam je tavbová analýza historického vydání 2004 v hmotnostních podílech wt%; eviduje se odděleně od vydání 2024 a nelze z něj odvozovat současné dodávky. Poznámka tabulky 1 umožňuje pouze dohodou obou stran zúžit dolní a horní mez C každou směrem dovnitř o 0.01 procentního bodu; výchozí rozsah se automaticky nezužuje. Článek 5.1 stanovuje průměrnou celkovou hloubku oduhličení ≤0.20mm, zkoušku lze vynechat, pokud ji kupující zvlášť nepožaduje. Dohodnuté zvláštní požadavky na jakost a velikost zrna / vměstky je nutné ověřit samostatně. Válcovaný drát podle této normy není automaticky drátem pro pěchování za studena ani zárukou vlastností hotového výrobku.
Podmínky složení
Výchozí rozsah C z tabulky 1 je uveden výše; zúžení dolní i horní meze C každé o 0.01 procentního bodu se použije pouze po dohodě obou stran. / 5.1: průměrná celková hloubka oduhličení ≤0.20mm; bez zvláštního požadavku kupujícího lze tuto kontrolu vynechat.
Vysvětlení ověření
Kontrola všech 21 řádků tabulky 1 hlavního textu anglického originálu JIS G 3506:2004 po jednotlivých buňkáchSWRH82A · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
- Název dokumentu
- WIRE ROD · válcovaný drát
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 15, tabulka chemického složení v pořadí 2 (místní index tabulky)
- Fyzická strana PDF
- 8
- Jednotka
- Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
- Typ analýzy
- Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
- Výrobce
- POSCO / POSCO (Pohang)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.79 ~ 0.86 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 8 souboru PDF / tištěná strana 15, index tabulky 1, řádek 19. Původní číslo vydání není uvedeno; datum vytvoření PDF 2014-12-03 není rokem vydání normy. Údaje o rozsazích výrobce nejsou zárukou dodávky naší společnosti. Podmínka: Původní poznámka pod čarou dovoluje dohodou dodavatele s odběratelem snížit oba konce rozsahu C o 0.01 procentního bodu; aktuálně se zobrazuje rozsah tabulky a tato objednaná úprava se automaticky nepoužívá.
Podmínky složení
Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť. / Původní poznámka dovoluje po dohodě dodavatele a odběratele snížit obě meze C o 0.01 procentního bodu; nyní se zobrazuje tabulkový rozsah bez automatického použití této objednací úpravy.
Vysvětlení ověření
Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.SWRH82A · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / JIS G3506-2004
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
- Název dokumentu
- Válcovaný drát Nippon Steel
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 13, index tabulky 3
- Fyzická strana PDF
- 8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.79 ~ 0.86 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 8 / tištěná strana 13, JIS G3506-2004. Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Dohodou lze dolní mez rozsahu C zvýšit o 0.01 a horní mez snížit o 0.01 procentního bodu; zobrazuje se původní tabulkový rozsah bez automatického zúžení.
Podmínky složení
Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Po dohodě lze dolní mez rozsahu C zvýšit o 0.01 a horní mez snížit o 0.01 procentního bodu; zobrazuje se původní tabulkový rozsah a automaticky se nezužuje.
Vysvětlení ověření
Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.SWRH82A · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.6 JIS G3506 (vydání citované normy není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Tyče a válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
- Název dokumentu
- Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
- Umístění v tabulce
- 7.1.6 JIS G3506 (vydání není uvedeno)
- Fyzická strana PDF
- 14
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
- Výrobce
- CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.79 ~ 0.86 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 14 / tištěná strana 12, 7.1.6 JIS G3506 (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Dohodou lze zúžit rozsah C posunutím obou krajních mezí dovnitř o 0.01 procentního bodu; nyní zůstává hlavní tabulka.
Podmínky složení
Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Po dohodě lze obě meze rozsahu C zúžit každou o 0.01 procentního bodu; nyní zůstává hlavní tabulka.
Vysvětlení ověření
Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.SWRH82A · JIS G 3506-1996
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát z vysokouhlíkové oceli
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
- Vydání normy
- JIS G 3506—1996 (čínský naskenovaný překlad)
- Umístění v tabulce
- Článek 2/3, tabulka 1, její pokračování a poznámky
- Fyzická strana PDF
- 1、2
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (formulace překladu)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.79 ~ 0.86 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
JIS G 3506—1996, čínský naskenovaný překlad, tabulka 1 hlavního textu uvádí válcovaný drát z vysokouhlíkové oceli SWRH82A. Jde o kontrolu jednotlivých řádků staršího překladu; oficiální japonský originál stále chybí. Zachovává se stav orientačního ověření, nejde o tvrzení ověření originálu ani současných dodávek. Poznámka tabulky 1: Dolní a horní mez C se každá zužuje směrem dovnitř o 0.01 procentního bodu pouze dohodou dodavatele s odběratelem. Článek 4.1 čínského překladu uvádí průměrnou hloubku oduhličení označenou jako úplnou ≤0.20mm; přesný odborný význam tohoto označení není bez japonského originálu potvrzen a nepřebírá se z jiného vydání. Zkoušku lze vynechat, pokud ji kupující nepožaduje; meze velikosti zrna a vměstků se řídí dohodou.
Podmínky složení
Zúžení dolní i horní meze C každé o 0.01 procentního bodu se použije pouze po dohodě; výchozí rozsah se nezužuje. / 4.1: průměrná celková hloubka oduhličení ≤0.20mm; bez požadavku kupujícího lze kontrolu vynechat.