Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SUM22 · JIS G4804
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Forma materiálu
Ocel pro tváření za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Vydání zdroje bylo identifikováno, ověření složení zbývá dokončit
Vydání normy
JIS G 4804:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tavbová analýza; Si není stanoven
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; Si není stanoven; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si≤0.10%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0383–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.10–0.20%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0383–0.1917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.1917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.15–0.35%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.1967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Meze použitelnosti
Složení podle JIS G 4804:2008; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.
Podmínky složení
Tabulka 1, hmotnostní procenta %, výchozí tavbová analýza. / Poznámka a: Si není stanoveno; lze dohodnout ≤0.10%, 0.10–0.20%, 0.15–0.35% apod. Výčet není jediným možným smluvním rozsahem. / Poznámka b: bez dohody obou stran se nestanovené prvky nesmějí záměrně přidávat pro jiný účel než dokončení tavby; prázdné pole není nula. / Poznámka c: pouze pro SUM22/SUM22L lze dohodnout horní mez Mn 1.10%. / Poznámka d: požaduje-li objednatel výrobkovou analýzu Pb u olovnaté oceli, platí Pb0.07–0.35%; touto dolní mezí se nenahrazuje tavbová analýza 0.10%. / Složení automatové oceli s vysokým obsahem síry neznamená vhodnost pro pěchování za studena; plasticitu a postup pro součást je nutné ověřit samostatně.
Původní záznam podmíněné větve
Tavbová analýza; Si není stanoven
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Tavbová analýza; Si není stanoven; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Tavbová analýza; dohodnuté Si≤0.10%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.1 ~ 0.2
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.10–0.20%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.1 ~ 0.2
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.15 ~ 0.35
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.15–0.35%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.15 ~ 0.35
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Složení podle JIS G 4804:2008; výrobek neuvádí vydání, smluvně použitelné vydání je nutné potvrdit.Zobrazit související produkt →
SUM22 · JIS G 4804:2008
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Automatová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4804:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tavbová analýza; Si není stanoven
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; Si není stanoven; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si≤0.10%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0383–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.10–0.20%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0383–0.1917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.1917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.15–0.35%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.1967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Meze použitelnosti
Tabulka 1, hmotnostní podíly v %, výchozí tavbová analýza. Poznámka a: Si není stanoveno; lze dohodnout například ≤0.10%, 0.10–0.20% nebo 0.15–0.35%, nejde o jediné možné dohodnuté rozsahy. Poznámka b: Bez dohody obou stran se nepředepsané prvky nesmějí záměrně přidávat pro jiné účely než dokončení tavby; prázdná položka není nula. Poznámka c dovoluje dohodnout horní mez Mn 1.10% pouze pro SUM22/SUM22L. Poznámka d: U olovnaté oceli platí při výrobkové analýze Pb předepsané objednatelem Pb0.07–0.35%; tato dolní mez nenahrazuje tavbovou analýzu 0.10%. Složení automatové oceli s vysokým obsahem síry neznamená vhodnost pro pěchování za studena; plasticita a technologie součásti se ověřují nezávisle.
Podmínky složení
Tabulka 1, hmotnostní procenta %, výchozí tavbová analýza. / Poznámka a: Si není stanoveno; lze dohodnout ≤0.10%, 0.10–0.20%, 0.15–0.35% apod. Výčet není jediným možným smluvním rozsahem. / Poznámka b: bez dohody obou stran se nestanovené prvky nesmějí záměrně přidávat pro jiný účel než dokončení tavby; prázdné pole není nula. / Poznámka c: pouze pro SUM22/SUM22L lze dohodnout horní mez Mn 1.10%. / Poznámka d: požaduje-li objednatel výrobkovou analýzu Pb u olovnaté oceli, platí Pb0.07–0.35%; touto dolní mezí se nenahrazuje tavbová analýza 0.10%. / Složení automatové oceli s vysokým obsahem síry neznamená vhodnost pro pěchování za studena; plasticitu a postup pro součást je nutné ověřit samostatně.
Původní záznam podmíněné větve
Tavbová analýza; Si není stanoven
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Tavbová analýza; Si není stanoven; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Tavbová analýza; dohodnuté Si≤0.10%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.1 ~ 0.2
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.10–0.20%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.1 ~ 0.2
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.15 ~ 0.35
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.15–0.35%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.15 ~ 0.35
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 japonského originálu PDF4 a všechny poznámky pod čarou byly ověřeny
SUM22 · JIS G 4804-2021
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Odkaz na historické vydání
Vydání normy
JIS G 4804:2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámka a–d
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Tavbová analýza; Si není stanoven
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; Si není stanoven; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1833 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si≤0.10%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1883 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0383–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.10–0.20%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0383–0.1917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.1917 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.15–0.35%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
IIW / CEV:0.1167–0.3133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0400–0.1967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Meze použitelnosti
Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje JIS G 4804:2008; původní záznam označoval JIS G 4804-2021, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Tabulka 1, hmotnostní podíly v %, výchozí tavbová analýza. Poznámka a: Si není stanoveno; lze dohodnout například ≤0.10%, 0.10–0.20% nebo 0.15–0.35%, nejde o jediné možné dohodnuté rozsahy. Poznámka b: Bez dohody obou stran se nepředepsané prvky nesmějí záměrně přidávat pro jiné účely než dokončení tavby; prázdná položka není nula. Poznámka c dovoluje dohodnout horní mez Mn 1.10% pouze pro SUM22/SUM22L. Poznámka d: U olovnaté oceli platí při výrobkové analýze Pb předepsané objednatelem Pb0.07–0.35%; tato dolní mez nenahrazuje tavbovou analýzu 0.10%. Složení automatové oceli s vysokým obsahem síry neznamená vhodnost pro pěchování za studena; plasticita a technologie součásti se ověřují nezávisle.
Podmínky složení
Tabulka 1, hmotnostní procenta %, výchozí tavbová analýza. / Poznámka a: Si není stanoveno; lze dohodnout ≤0.10%, 0.10–0.20%, 0.15–0.35% apod. Výčet není jediným možným smluvním rozsahem. / Poznámka b: bez dohody obou stran se nestanovené prvky nesmějí záměrně přidávat pro jiný účel než dokončení tavby; prázdné pole není nula. / Poznámka c: pouze pro SUM22/SUM22L lze dohodnout horní mez Mn 1.10%. / Poznámka d: požaduje-li objednatel výrobkovou analýzu Pb u olovnaté oceli, platí Pb0.07–0.35%; touto dolní mezí se nenahrazuje tavbová analýza 0.10%. / Složení automatové oceli s vysokým obsahem síry neznamená vhodnost pro pěchování za studena; plasticitu a postup pro součást je nutné ověřit samostatně.
Původní záznam podmíněné větve
Tavbová analýza; Si není stanoven
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Tavbová analýza; Si není stanoven; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Tavbová analýza; dohoda Si≤0.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Tavbová analýza; dohodnuté Si≤0.10%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Tavbová analýza; dohoda Si0.10–0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.1 ~ 0.2
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.10–0.20%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.1 ~ 0.2
Tavbová analýza; dohoda Si0.15–0.35%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.15 ~ 0.35
Tavbová analýza; dohodnuté Si0.15–0.35%; dohodnutá horní mez Mn 1.10%
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.1
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Si
0.15 ~ 0.35
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje JIS G 4804:2008. Původní záznam uvádí JIS G 4804-2021; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.
SUM22 · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Automatová ocel
Podkategorie
Automatová ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
Název dokumentu
WIRE ROD · válcovaný drát
Umístění v tabulce
Tištěná strana 19, tabulka chemického složení v pořadí 2 (místní index tabulky)
Fyzická strana PDF
10
Jednotka
Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
Typ analýzy
Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
Výrobce
POSCO / POSCO (Pohang)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.0
P
0.07 ~ 0.12
S
0.16 ~ 0.23
Meze použitelnosti
Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 10 souboru PDF / tištěná strana 19, index tabulky 1, řádek 4. Původní číslo vydání není uvedeno; datum vytvoření PDF 2014-12-03 není rokem vydání normy. Údaje o rozsazích výrobce nejsou zárukou dodávky naší společnosti. Podmínka: Poznámka k tabulce zásadně nestanovuje Si; dohodou lze zvolit horní mez nebo uvedený rozsah. Bez dohodnutých podmínek zůstává Si nestanoven.
Podmínky složení
Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť. / Poznámka zásadně nestanoví Si; po dohodě lze vybrat horní mez či uvedený rozsah. Bez smluvních podmínek zůstává Si nestanoveno.
Vysvětlení ověření
Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Automatová ocel
Podkategorie
Automatová ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 19, index tabulky 2
Fyzická strana PDF
11
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
IIW / CEV:0.1167–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0350–0.1800 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0700–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení
Prvek
Požadavky na složení
C
≤ 0.13 (dolní mez neuvedena)
Mn
0.7 ~ 1.0
P
0.07 ~ 0.12
S
0.24 ~ 0.33
Meze použitelnosti
Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 11 / tištěná strana 19, JIS G4804-1999. Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Si podle dohodnutých možností originálu, bez výchozí volby a sloučení do jediného širokého rozsahu. Bez zvolení se nepoužívá pro úplný výpočet ani posouzení.
Podmínky složení
Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Si se řídí původními smluvními volbami; žádná se nevolí automaticky a neslučují se do jednoho širokého rozsahu. Bez výběru se nepoužívá k úplnému výpočtu ani rozhodnutí.
Vysvětlení ověření
Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.WhatsAppTechnický dotaz →