← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ST 37-2 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ST 37-2 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ST 37-2?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

St 37-2 · Q/BQB 130-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 130—2003
Umístění v tabulce
4.1.1 / tabulka 3 a poznámky 1–3
Fyzická strana PDF
2、4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 4~<7 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.0983–0.2717 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0575–0.1752 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0750–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 7~<13 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1317–0.3050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0675–0.1865 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0950–0.2350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 13~<18 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.1717–0.3450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1075–0.2265 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1350–0.2750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 18~25.4 mm; Al je celkový hliník Al_t
IIW / CEV:0.2050–0.3783 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1175–0.2365 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1550–0.2950 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.13
Si≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.85
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Podmínky složení

Q/BQB 130—2003 je norma pro předvalky plochého průřezu určené k převálcování; tloušťka hotového plechu v tabulce 3 znamená tloušťku po převálcování předvalku, nikoli tloušťku předvalku nebo průměr drátu. Tabulka 3 uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; C označuje ocel s přerušeným varem při odlévání ingotu, A ocel uklidněnou hliníkem, G ocel uklidněnou hliníkem a křemíkem a K ocel uklidněnou křemíkem. Hodnoty se čtou podle podmíněných řádků; neuvedené prvky nejsou nula. Tabulka 3, poznámka 3 požaduje pro předvalky na tlusté plechy (hotová tloušťka ≥15 mm) ocel G uklidněnou hliníkem a křemíkem; použitelnost řádků s jiným způsobem dezoxidace musí ověřit dodavatel a odběratel. Dovolené úchylky výrobkové analýzy uklidněných ocelí se řídí samostatně GB/T 222 a nesměšují se s tavbovými hodnotami tabulky 3.

Původní záznam podmíněné větve

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 4~<7 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.13
Si≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.85
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
17

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 7~<13 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.13
Si≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn0.55 ~ 1.05
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
18

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 13~<18 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.17
Si≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn0.55 ~ 1.05
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
19

Způsob dezoxidace A; použitelné pro tloušťku hotového plechu 18~25.4 mm; Al je celkový hliník Al_t

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.17
Si≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
Mn0.75 ~ 1.25
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.01 (horní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Fyzická strana zdrojového PDF
2
Číslo řádku zdrojové tabulky
20

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Úplná původní tabulka 3 Baosteel, buňky přes více řádků a poznámky byly porovnány řádek po řádku; podmínky se volí podle způsobu dezoxidace a tloušťky hotového plechu.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group