← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SNCM220HRCH — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SNCM220HRCH →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SNCM220HRCH?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SNCM220HRCH · JIS G 3509-1-2021

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Výchozí válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena; kategorie se zaručenou prokalitelností HRCH
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3509-1:2021
Umístění v tabulce
Článek 4 / tabulka 1; článek 6 / tabulka 2 včetně poznámky o zbytkové Cu
Fyzická strana PDF
6、7、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3933–0.6483 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2383–0.3692 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2712–0.4212 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.6 ~ 0.95
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni0.35 ~ 0.75
Cr0.35 ~ 0.65
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo0.15 ~ 0.3

Meze použitelnosti

Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka HRCH zahrnuje záruku prokalitelnosti a ověřuje se v předepsaných vzdálenostech podle 7.3 a tabulek 8—29. Původní tvrdosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány; je nutné zvolit skutečné podmínky prokalitelnosti níže, samotná chemická tabulka nepotvrzuje celkovou shodu.

Podmínky složení

Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka HRCH zahrnuje záruku prokalitelnosti a ověřuje se v předepsaných vzdálenostech podle 7.3 a tabulek 8—29. Původní tvrdosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány; je nutné zvolit skutečné podmínky prokalitelnosti níže, samotná chemická tabulka nepotvrzuje celkovou shodu.

Vysvětlení ověření

Samostatné řádky složení a poznámka k Cu v tabulce 2 oficiálního japonského vydání 2021 byly ověřeny; rozdílné rozsahy složení pro HRCH a běžné RCH zůstávají zachovány.

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

JIS G3509-1:2021 · Japonský originál JIS G3509-1:2021 · Tabulka 28, 7.3, 9.2.3 · Strany PDF: 9, 11, 12, 34

HRCH Pásmo prokalitelnosti hlavního textu (7.3)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 925 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); teplota normalizačního žíhání zkušebního tělesa 925.0 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54148
3.03747
53044
72540
922.035.0
112032
13.0Není stanoveno, nelze považovat za 030
15Není stanoveno, nelze považovat za 029.0
20Není stanoveno, nelze považovat za 026.0
25Není stanoveno, nelze považovat za 024.0
30.0Není stanoveno, nelze považovat za 023.0
35Není stanoveno, nelze považovat za 023
40Není stanoveno, nelze považovat za 023
45Není stanoveno, nelze považovat za 022.0
50Není stanoveno, nelze považovat za 022

SNCM220HRCH · JIS G 3509-1-2003

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena (RCH/HRCH)
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 3509-1:2003
Umístění v tabulce
Značky a poznámky 1—2 tabulky 1 hlavního textu, tavbová analýza podle tabulky 2 a poznámky (1) / doplňující poznámky 1—3
Fyzická strana PDF
7、8
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3933–0.6483 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2383–0.3692 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2712–0.4212 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.6 ~ 0.95
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni0.35 ~ 0.75
Cr0.35 ~ 0.65
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JIS G 3509-1:2003, anglický originál, tabulka 1 hlavního textu uvádí SNCM220HRCH, zařazeno jako niklchrommolybdenová ocel. Formou výrobku tohoto záznamu je válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena. Tabulka 2 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Výchozí Si je 0.15–0.35%; dolní mez pod 0.15% je možná pouze dohodou dodavatele s odběratelem, nikoli jako výchozí mez. Poznámka 1 tabulky 2 hlavního textu: Pro všechny značky platí nečistoty Cu≤0.30%. Poznámka 2: Al pro zjemnění zrna se přidává pouze dohodou. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku platí pouze při dohodě obou stran podle tabulky 4 normy JIS G 0321. Skutečné značky tohoto vydání se zobrazují odděleně od pozdějších vydání 2005/2010/2021 apod.; ze staršího vydání se neodvozuje současná norma ani skutečné dodací možnosti. Tabulka 1, poznámka 1: HRCH je kategorie se zaručenou prokalitelností. Konkrétní pásma prokalitelnosti a podmínky objednávky je nutné ověřit samostatně; chemické složení není dodací tvrdostí.

Podmínky složení

JIS G 3509-1:2003, anglický originál, tabulka 1 hlavního textu uvádí SNCM220HRCH, zařazeno jako niklchrommolybdenová ocel. Formou výrobku tohoto záznamu je válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena. Tabulka 2 hlavního textu uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Výchozí Si je 0.15–0.35%; dolní mez pod 0.15% je možná pouze dohodou dodavatele s odběratelem, nikoli jako výchozí mez. Poznámka 1 tabulky 2 hlavního textu: Pro všechny značky platí nečistoty Cu≤0.30%. Poznámka 2: Al pro zjemnění zrna se přidává pouze dohodou. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku platí pouze při dohodě obou stran podle tabulky 4 normy JIS G 0321. Skutečné značky tohoto vydání se zobrazují odděleně od pozdějších vydání 2005/2010/2021 apod.; ze staršího vydání se neodvozuje současná norma ani skutečné dodací možnosti. Tabulka 1, poznámka 1: HRCH je kategorie se zaručenou prokalitelností. Konkrétní pásma prokalitelnosti a podmínky objednávky je nutné ověřit samostatně; chemické složení není dodací tvrdostí.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků tabulky 1 a tabulky 2 v hlavním textu anglického originálu z roku 2003; značka SNCM220HRCH.

SNCM220HRCH · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel 2014-C1 / 7.1.8 JIS G3509-1 (pokračování tabulky)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.8 JIS G3509-1 (pokračování tabulky)
Fyzická strana PDF
17
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3933–0.6483 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2383–0.3692 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2712–0.4212 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.6 ~ 0.95
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni0.35 ~ 0.75
Cr0.35 ~ 0.65
Mo0.15 ~ 0.3
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 17 / tištěná strana 15, 7.1.8 JIS G3509-1 (pokračování tabulky). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Poznámka přesahující na další stránku dovoluje dohodou snížit dolní mez Si pod 0.15 a přidat Al pro zjemnění zrna; nyní platí rozsah Si hlavní tabulky a meze Al se svévolně nedoplňují.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Poznámka přes stránky: lze dohodnout dolní mez Si pod 0.15 a přidat Al ke zjemnění zrna. Nyní platí rozsah Si hlavní tabulky, bez svévolného doplnění limitu Al.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group