SMN420H2RCH — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 1. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SMN420H2RCH →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál SMN420H2RCH?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
SMn420H2RCH · JIS G 3509-1-2021
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Výchozí válcovaný drát z nízkolegované oceli pro pěchování za studena; JA.1 je zvláštní označení prokalitelnosti dohodou.
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- JIS G 3509-1:2021
- Umístění v tabulce
- Článek 4 / tabulka 1; článek 6 / tabulka 2 včetně poznámky o zbytkové Cu; příloha JA.1, podmíněné označení přebírá složení HRCH
- Fyzická strana PDF
- 6、7、8、36、37、38
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.16 ~ 0.23 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Mn | 1.15 ~ 1.55 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka je zvláštním označením prokalitelnosti normativní přílohy JA.1, které vyžaduje dohodu. H1 představuje horních 75% příslušného pásma HRCH, H2 dolních 75%, nikoli číslo ohřívacího postupu ani pevnou dodací tvrdost. Složení používá příslušné HRCH tabulky 2 tohoto vydání; původní dolní a horní meze prokalitelnosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány a používají se podle skutečné dohody; samotné složení nepotvrzuje záruku H1/H2.
Podmínky složení
Podle tabulek 1/2 oficiálního japonského původního vydání JIS G3509-1:2021, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; jde o výchozí válcovaný drát, nikoli automaticky stejné dodací vlastnosti či dodávku zpracovaného drátu WCH. Běžné RCH, prokalitelnostně zaručené HRCH a dohodnuté H1/H2 se vedou samostatně. Chemické rozsahy tříd H používají vlastní řádky tohoto vydání, nikoli automatické rozšíření běžného složení. Celá tabulka má Cu≤0.30%; pomlčka u Mo ani neuvedené prvky se nedoplňují 0 a záměrně se nepřidávají pro jiné účely než dokončení tavby. Přídavek Al pro zjemnění zrna vyžaduje dohodu. Výchozí Si je 0.15—0.35%; dolní mez pod 0.15% platí pouze dohodou. Zachován je výchozí rozsah a dohodnuté Si se ověřuje podle skutečných hodnot. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle odkazované JIS G0321, tabulky 4; tavbové meze nejsou mezemi výrobkové analýzy. Průměrná hloubka oduhličení podle 7.1 platí pouze při předepsání kupujícím: Pro d≤15mm jsou ferritická / celková hloubka ≤0.02/0.12mm, pro 15<d≤25mm ≤0.02/0.15mm, pro 25<d≤32mm ≤0.02/0.20mm, pro 32<d≤40mm ≤0.03/0.25mm, pro 40<d≤50mm ≤0.03/0.30mm; d>50mm podle dohody. Nekovové vměstky podle 7.2 platí pouze při předepsání kupujícím, podle tabulky 4 tohoto vydání a příslušné metody čistoty JIS G0555, nikoli automaticky jako ASTM E45. Výchozí hloubka povrchových vad je ≤0.10mm; přísnější povrch a rozměrová přesnost vyžadují dohodu. Tato značka je zvláštním označením prokalitelnosti normativní přílohy JA.1, které vyžaduje dohodu. H1 představuje horních 75% příslušného pásma HRCH, H2 dolních 75%, nikoli číslo ohřívacího postupu ani pevnou dodací tvrdost. Složení používá příslušné HRCH tabulky 2 tohoto vydání; původní dolní a horní meze prokalitelnosti po jednotlivých vzdálenostech byly zapsány a používají se podle skutečné dohody; samotné složení nepotvrzuje záruku H1/H2.
Vysvětlení ověření
Samostatné řádky složení a poznámka k Cu v tabulce 2 oficiálního japonského vydání 2021 byly ověřeny. JA.1 je dohodnuté označení, přebírá složení příslušné značky HRCH. Původní tabulka prokalitelnosti po jednotlivých vzdálenostech byla pro tento záznam ověřena a zahrnuta; použije se podle uvedených skutečně dohodnutých podmínek.Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)
JIS G3509-1:2021 · Japonský originál JIS G3509-1:2021 · JA.1, 7.3, 9.2.3 a tabulka 8 · Strany PDF: 9, 11, 12, 14, 36
- JA.1 je dodatečný dohodnutý požadavek a používá se pouze tehdy, když dodavatel a odběratel výslovně dohodnou příslušnou značku H1/H2. Volba zobrazení neznamená účinnost smluvní dohody.
- Pomlčka v původní tabulce zachovává nestanovené dolní a horní meze; chybějící údaje se nepovažují za 0. Pro neuvedené vzdálenosti se automaticky neinterpoluje ani neextrapoluje.
- 7.3/JA.1: U vzdáleností neuvedených v původní tabulce lze vycházet z původního grafu, avšak horní a dolní meze musí dodavatel a odběratel samostatně dohodnout. Křivky v grafu nejsou automaticky přejímacími hodnotami.
- 9.2.3b připouští na základě dohody interpolaci mezi sousedními skutečně naměřenými výsledky zkoušky; neopravňuje k interpolaci hranic neuvedených v normě.
- 9.2.3a: Příprava tělesa a zkouška podle JIS G0561, zkušební jednotku tvoří stejná tavba, nejméně 1 zkušební těleso. Nestanovuje-li kupující jiné požadavky, počet těles určuje výrobce.
- Původní označení „烧ならし“ znamená normalizační žíhání zkušebního tělesa a „烧入れ“ kalení zkušebního tělesa. Teploty jsou zkušebními podmínkami tělesa, nikoli doporučením výrobního postupu. Soubor neuvádí tolerance teploty; svévolné tolerance se znaménkem ± se nedoplňují.
- HRC označuje tvrdost zkušebního tělesa v určené vzdálenosti při Jominyho zkoušce; nevyjadřuje tvrdost celého hotového výrobku, dodací možnosti ani vlastnosti dílu.
- Hodnoty H1/H2 se přebírají přímo z původní tabulky přílohy; nepřepočítávají se vzorcem 75% ani se jím neopravují původní tabulkové hodnoty.
H2RCH Dodatečné dohodnuté pásmo prokalitelnosti (JA.1, vyžaduje dohodu při objednání)
Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 925.0 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); teplota normalizačního žíhání zkušebního tělesa 925.0 °C (zdrojový soubor neuvádí toleranci); nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.
| Vzdálenost od kaleného čela (mm) | Dolní mez (HRC) | Horní mez (HRC) |
|---|---|---|
| 1.5 | 40 | 46 |
| 3.0 | 36 | 44 |
| 5 | 21 | 37 |
| 7 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 31 |
| 9 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 25 |
| 11 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 22 |
| 13 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | 20 |
| 15 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |
| 20 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |
| 25 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |
| 30 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |
| 35 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |
| 40 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |
| 45 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |
| 50 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 | Není stanoveno, nelze považovat za 0 |