← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

SB25 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro SB25 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál SB25?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

SB25 · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4000–0.5887 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2900–0.4048 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4423 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.23 ~ 0.28
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.9 ~ 1.2
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr0.1 ~ 0.3
B0.001 ~ 0.003
Ti0.01 ~ 0.03
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 68, strana 7 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

B:0.0010-0.0030Ti:0.010-0.030Cu:≤0.30Ni:≤0.25Zobrazit související produkt →

SB25 · AGT2282 January 2013 (nákupní specifikace Acument)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát a tyče
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Leden 2013
Název dokumentu
AGT2282 – specifikace uhlíkových a legovaných ocelí
Umístění v tabulce
6.2
Fyzická strana PDF
5、7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza
Výrobce
Acument Global Technologies (AGT)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3900–0.5200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2775–0.3767 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3150–0.4100 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.28
Mn0.9 ~ 1.2
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.1 ~ 0.2
Ti0.01 ~ 0.03
B0.0005 ~ 0.003
N≤ 0.005 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Meze použitelnosti

Historická nákupní specifikace Acument AGT2282 January 2013, strana 7 souboru PDF, tabulka 6.2; tavbové složení wt%, označení stavu SKFG. Odkazy požadavků mimo tabulku a součtu zbytkových prvků dosud nejsou plně ověřeny; pouze orientační zobrazení, bez reverzního vyhledávání podle mezí. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky.

Podmínky složení

AGT2282 January 2013, historická nákupní specifikace; tabulky 6.1/6.2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Nejde o původní normu SAE ani současnou řízenou záruku dodání. / 6.3 odkazuje pro úchylky výrobkové analýzy na ASTM F2282 a SAE J409; nelze je přenášet do aktuální tavbové analýzy. Povlaky, nauhličení a oduhličení mohou ovlivnit odběr výrobkových vzorků. / 6.5 předepisuje zbytkové prvky podle ASTM F2282, jejich součet ≤0.35%; tato dávka nedoplnila vydání odkazů ani definici zbytkových prvků a nevymýšlí členy součtu. / Pro mimotabulkové složení se odkazuje na SAE J403/J404 (rok neupřesněn); podmínky odkazů nejsou uzavřeny, nyní pouze referenční zobrazení bez zpětného vyhledávání podle limitů. / Pole stavu SKFG je zachováno podle originálu; volitelné stavy se neslučují do jedné podmínky výroby oceli. / Neuvedené prvky a pomlčky se nenahrazují 0 a jednostranné meze se nemění na pevné hodnoty.

Podmíněné požadavky

Podmínky zpracování a dodání

SKFG
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group