← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S34809 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S34809 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S34809?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S34809 · SAE J405-1998

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J405 JUN1998
Umístění v tabulce
Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
Fyzická strana PDF
1、3、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.1
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Cr17.0 ~ 19.0
Ni9.0 ~ 13.0
NbTa≤ 1 (dolní mez neuvedena)
Ta≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Co≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Podle tabulky 1 originálu SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez uvedeného rozsahu nebo dolní meze jsou maxima; pomlčka znamená nestanovený údaj, nedoplňuje se nulou. Poznámka 5: Cb a Nb označují tentýž prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%. Jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů tabulky 1 originálu mohou obsahovat běžný název nebo pojmenovací poznámku ASTM; vyhledávací aliasy se zakládají pouze na výslovném přiřazení téhož řádku, bez automatické náhrady mezi normami. 1998 je skutečným podkladem složení; určené novější vydání nebylo ověřeno, shoda mezi vydáními se nepředpokládá. NbTa≥0+8×(C), a současně ≤1; společné ověření podle naměřeného složení téže tavby a dávky, nikoli nezávislou kombinací horních mezí jednotlivých prvků. Nb+Ta je součet; jednotlivě platí Ta ≤0.10% a Co ≤0.20%.

Podmínky složení

Podle tabulky 1 originálu SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez uvedeného rozsahu nebo dolní meze jsou maxima; pomlčka znamená nestanovený údaj, nedoplňuje se nulou. Poznámka 5: Cb a Nb označují tentýž prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%. Jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů tabulky 1 originálu mohou obsahovat běžný název nebo pojmenovací poznámku ASTM; vyhledávací aliasy se zakládají pouze na výslovném přiřazení téhož řádku, bez automatické náhrady mezi normami. 1998 je skutečným podkladem složení; určené novější vydání nebylo ověřeno, shoda mezi vydáními se nepředpokládá. NbTa≥0+8×(C), a současně ≤1; společné ověření podle naměřeného složení téže tavby a dávky, nikoli nezávislou kombinací horních mezí jednotlivých prvků. Nb+Ta je součet; jednotlivě platí Ta ≤0.10% a Co ≤0.20%.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    NbTa≥0+8×(C), a současně ≤1
    Koeficient prvku
    Nb a Ta
    1
    C
    -8
    Dolní mez
    0

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.

S34809 · ASTM A240/A240M-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A240/A240M-2014
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
Fyzická strana PDF
1、4、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.1
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Cr17.0 ~ 19.0
Ni9.0 ~ 13.0
Ta≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Co≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbové složení tabulky 1 v hmotnostních procentech %; jednotlivá hodnota bez rozsahu nebo dolní meze je horní mez, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb jsou tentýž prvek; při současném vzorci a pevné mezi se používá přísnější mez. Norma pro plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečné dodávky je nutné ověřit samostatně. Článek 4.1 navíc vyžaduje splnění příslušných ustanovení ASTM A480/A480M. Tento záznam zobrazuje tavbové složení tabulky 1, neznamená dokončené ověření A480 a všech požadavků přejímky výrobku. Ostatní prvky původní tabulky: (Cb + Ta) 8×C „min“, 1.00 „max“, Ta 0.10, Co 0.20; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.

Podmínky složení

Tavbové složení tabulky 1 v hmotnostních procentech %; jednotlivá hodnota bez rozsahu nebo dolní meze je horní mez, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb jsou tentýž prvek; při současném vzorci a pevné mezi se používá přísnější mez. Norma pro plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečné dodávky je nutné ověřit samostatně. Článek 4.1 navíc vyžaduje splnění příslušných ustanovení ASTM A480/A480M. Tento záznam zobrazuje tavbové složení tabulky 1, neznamená dokončené ověření A480 a všech požadavků přejímky výrobku. Ostatní prvky původní tabulky: (Cb + Ta) 8×C „min“, 1.00 „max“, Ta 0.10, Co 0.20; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Koeficient prvku
    Nb
    1
    Ta
    1
    C
    -8
    Dolní mez
    0
    Horní mez
    Není uvedeno
    Požadavek
    Nb+Ta≥8C
  • Koeficient prvku
    Nb
    1
    Ta
    1
    Dolní mez
    Není uvedeno
    Horní mez
    1
    Požadavek
    Nb+Ta≤1
Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
  • Nb

S34809 · ASTM A312/A312M-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A312/A312M-2017
Umístění v tabulce
Tabulka1, poznámky pod čarou A–M a článek 7.1
Fyzická strana PDF
1、2、5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.04 ~ 0.1
Mn≤ 2.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Cr17.0 ~ 19.0
Ni9.0 ~ 13.0
Ta≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Nb≤ 1 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

Podmínky složení

Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Nb≥8×(C)
    Koeficient prvku
    Nb
    1
    C
    -8
    Dolní mez
    0
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group