← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S31254 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S31254 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S31254?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S31254 · ASME SA-814/SA-814M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASME SA-814/SA-814M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky A–H; 5.1/5.2; prohlášení totožnosti PDF1
Fyzická strana PDF
1、4、5

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
Ni17.5 ~ 18.5
Cr19.5 ~ 20.5
Mo6.0 ~ 6.5
N0.18 ~ 0.22
Cu0.5 ~ 1.0

Meze použitelnosti

Slitina pro složení: S31254; hmotnostní podíly wt% podle tabulky 2. Kromě výslovných rozsahů jde o maxima; výpustky se nedoplňují nulou. Skutečně byl čten ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí shodu s ASTM A814/A814M-15(2019). Metoda analýzy N se dohodne mezi dodavatelem a odběratelem. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle A480/A480M se ověřují samostatně a nepřimíchávají do této tabulky. Norma platí pro za studena zpracované svařované korozivzdorné trubky; neznamená automatické schválení pro výrobky pěchované za studena.

Podmínky složení

Tabulka 2, hmotnostní podíly wt%; kromě výslovných rozsahů jde o maxima, výpustky nejsou nula. / Skutečně čteno ASME BPVC.II.A-2023 SA814; obálka výslovně uvádí totožnost s ASTM A814/A814M-15(2019). / Metodu analýzy N dohodnou dodavatel a odběratel; výrobkové úchylky ověřit zvlášť podle A480/A480M, bez sloučení s touto tabulkou. / Norma platí pro svařované trubky z korozivzdorné oceli zpracované za studena, nikoli automatické schválení výrobku pro pěchování za studena.

Vysvětlení ověření

Ověřeno podle tabulky chemického složení normy a poznámek pod čarou

S31254 · SAE J405-1998

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J405 JUN1998
Umístění v tabulce
Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
Fyzická strana PDF
1、3、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
Cr19.5 ~ 20.5
Ni17.5 ~ 18.5
Mo6.0 ~ 6.5
N0.18 ~ 0.22
Cu0.5 ~ 1.0

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.

S31254 · ASTM A240/A240M-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A240/A240M-2014
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
Fyzická strana PDF
1、3、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
Cr19.5 ~ 20.5
Ni17.5 ~ 18.5
Mo6.0 ~ 6.5
N0.18 ~ 0.25
Cu0.5 ~ 1.0

Meze použitelnosti

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku.

Podmínky složení

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
    Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky

      S31254 · ASTM A312/A312M-2017

      Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

      Kategorie materiálu
      Korozivzdorná ocel
      Podkategorie
      Austenitická korozivzdorná ocel
      Forma materiálu
      Záznam referenčních údajů
      Vysvětlení stavu původního záznamu
      Záznam původního textu normy
      Vydání normy
      ASTM A312/A312M-2017
      Umístění v tabulce
      Tabulka1, poznámky pod čarou A–M a článek 7.1
      Fyzická strana PDF
      1、2、4、6

      Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

      IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
      Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
      CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

      Záznam složení

      PrvekPožadavky na složení
      C≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
      Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
      P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
      S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
      Si≤ 0.8 (dolní mez neuvedena)
      Cr19.5 ~ 20.5
      Ni17.5 ~ 18.5
      Mo6.0 ~ 6.5
      N0.18 ~ 0.25
      Cu0.5 ~ 1.0

      Meze použitelnosti

      Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

      Podmínky složení

      Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající.

      Kombinovaná omezení

      Omezení kombinací prvků

        S31254 · Katalog z oficiálního webu Walsin Lihwa (ocelové polotovary a tyče; název souboru 2024, číslo původního vydání není uvedeno)

        Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

        Kategorie materiálu
        Korozivzdorná ocel
        Podkategorie
        Korozivzdorná ocel
        Forma materiálu
        Tyče
        Vysvětlení stavu původního záznamu
        Původní text výrobce byl ověřen
        Vydání dokumentu
        Soubor z oficiálního webu 2024_Walsin_Catalog_YT-JY-1.pdf; uvnitř dokumentu není uvedeno datum vydání ani jeho číslo
        Název dokumentu
        Dostupné značky korozivzdorných ocelí a chemické složení — pro předvalky a tyče z korozivzdorné oceli
        Umístění v tabulce
        Srovnávací tabulka druhů ocelí a chemického složení
        Fyzická strana PDF
        7
        Jednotka
        Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
        Typ analýzy
        Typ analýzy není uveden
        Výrobce
        Walsin Lihwa / Walsin Lihwa

        Zdrojový dokument

        Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

        Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

        IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
        Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
        CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

        Záznam složení

        PrvekPožadavky na složení
        C≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
        Si≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
        Mn≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
        P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
        S≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
        Ni17.5 ~ 18.5
        Cr19.5 ~ 20.5
        Mo6.0 ~ 6.5
        Cu0.5 ~ 1.0
        N0.18 ~ 0.22

        Meze použitelnosti

        Katalog z oficiálního webu Walsin Lihwa, strana 7 souboru PDF / tištěná strana 10, řádek 13. Tabulka složení výrobce v %, pro ocelové předvalky a tyče; typ analýzy není uveden. Název souboru na oficiálním webu obsahuje 2024, uvnitř není uvedeno číslo vydání. Nejde o ověřené vydání porovnávané normy ani o záruku dodávky naší společnosti.

        Podmínky složení

        Původní tabulka uvádí Chemical Composition (%); nerozlišuje tavbovou / výrobkovou analýzu a nelze předpokládat záruku podle odpovídající normy. / Srovnávací sloupec uvádí názvové protějšky v podkladech výrobce; rok normy není uveden a nepovyšují se na ověřené normové záznamy ASTM/GB/JIS/EN/RCC-M. / Různé podmínky S, Ni a Ti/Nb stejnojmenných značek jsou zachovány po původních řádcích; pomlčky nejsou nula.

        Vysvětlení ověření

        Složení, řádky s různými podmínkami a provázané požadavky byly porovnány s původními obrazy buňku po buňce; anomální řádek označený 303 na straně 10 byl vyloučen.
        WhatsApp Technický dotaz →
        Použití obrázků a obsahu · Creation Group