← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

S12C — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 10. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro S12C →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál S12C?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

S12C · JIS G4051

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocel pro tváření za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
JIS G 4051:2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni+Cr≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Poznámka a: Cr lze dohodnout ≤0.30%. Poznámka b: Pro tyto značky lze dohodnout Ni+Cr ≤0.45%. Výchozí hodnoty nepřepisují dohodu. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu. Výchozí součet Ni+Cr ≤0.35% původní tabulky musí platit současně; nestačí kontrolovat pouze Ni/Cr každý ≤0.20%. Dohodnuté rozšíření není výchozí, konkrétní podmínka se zvolí podle ověřeného normového referenčního záznamu stejného vydání.

Podmínky složení

Poznámka a: Cr lze dohodnout ≤0.30%. Poznámka b: Pro tyto značky lze dohodnout Ni+Cr ≤0.45%. Výchozí hodnoty nepřepisují dohodu. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu. Výchozí součet Ni+Cr ≤0.35% původní tabulky musí platit současně; nestačí kontrolovat pouze Ni/Cr každý ≤0.20%. Dohodnuté rozšíření není výchozí, konkrétní podmínka se zvolí podle ověřeného normového referenčního záznamu stejného vydání.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: JIS G 4051:2023 · Tabulka 2Zobrazit související produkt →

S12C · JIS G 4051-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4051-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky a/b; článek 6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulkové meze; Ni+Cr≤0.35%
IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze Cr≤0.30%; Ni+Cr≤0.35%
IIW / CEV:0.1500–0.3433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr≤0.45%
IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: rozšiřuje se mez Cr a mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr≤0.45%
IIW / CEV:0.1500–0.3433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně JIS G0321, tabulkou 3. Rozšíření Cr≤0.30% a souhrnného maxima Ni+Cr vyžadují dohodu obou stran a volí se odděleně; jednotlivá mez Ni ≤0.20% se tím nerozšiřuje. Legující prvky neuvedené v tabulce se nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; nestanovené není nula.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí zvlášť tabulkou 3 v JIS G0321. / Uvolnění Cr≤0.30% a horní meze součtu Ni+Cr vyžadují dohodu obou stran a volí se odděleně; jednotlivý limit Ni ≤0.20% se tím neuvolňuje. / Neuvedené legující prvky se kromě dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat; nestanovený obsah není nulová hodnota.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Původní záznam podmíněné větve

Tabulkové meze; Ni+Cr≤0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze Cr≤0.30%; Ni+Cr≤0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr≤0.45%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.45

Dohoda obou stran: rozšiřuje se mez Cr a mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr≤0.45%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.45

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 a normativní příloha JB japonského originálu 2023 byly ověřeny

S12C · JIS G 4051-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4051-2005
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky 1–3; článek 5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Tabulkové meze; Ni+Cr≤0.35%
IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze Cr<0.30%; Ni+Cr≤0.35%
IIW / CEV:0.1500–0.3433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr<0.45%
IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: rozšiřuje se mez Cr a mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr<0.45%
IIW / CEV:0.1500–0.3433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně JIS G0321, tabulkou 3. Dohodnuté Cr<0.30% a součet Ni+Cr pro CK<0.40% / běžný <0.45% mají přísnou nerovnost bez krajní hodnoty a volí se odděleně; jednotlivá mez Ni ≤0.20% se tím nerozšiřuje. Nestanovené prvky nejsou nula; podkladem je pouze vydání 2005, stejné novější vydání se automaticky nepotvrzuje.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně JIS G0321, tabulkou 3. Dohodnuté Cr<0.30% a součet Ni+Cr pro CK<0.40% / běžný <0.45% mají přísnou nerovnost bez krajní hodnoty a volí se odděleně; jednotlivá mez Ni ≤0.20% se tím nerozšiřuje. Nestanovené prvky nejsou nula; podkladem je pouze vydání 2005, stejné novější vydání se automaticky nepotvrzuje.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Původní záznam podmíněné větve

Tabulkové meze; Ni+Cr≤0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35
    Horní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ne

Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze Cr<0.30%; Ni+Cr≤0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr< 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35
    Horní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ne

Dohoda obou stran: rozšiřuje se pouze mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr<0.45%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.45
    Horní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ano

Dohoda obou stran: rozšiřuje se mez Cr a mez součtu Ni+Cr; Ni+Cr<0.45%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr< 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.45
    Horní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ano

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 a poznámky 1–3 japonského originálu 2005 byly ověřeny

S12C · JIS G 4051-2016

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
JIS G 4051-2016
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámka a/b, článek 5
Fyzická strana PDF
1、6、7、8

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Cr≤0.20%;Ni+Cr≤0.35%
IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: Cr<0.30%; Ni+Cr≤0.35%
IIW / CEV:0.1500–0.3433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Cr≤0.20%;Ni+Cr<0.45%
IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran: Cr<0.30%; Ni+Cr<0.45%
IIW / CEV:0.1500–0.3433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

JSA, oficiální anglické vydání JIS G4051:2016; vizuální kontrola obálky a jednotlivých řádků původní tabulky složení, hmotnostní podíly wt%, tavbová analýza. Poznámka a: Dohodnutý Cr přísně menší než 0.30%; poznámka b: Dohodnutý Ni+Cr přísně menší než 0.45%, nikoli menší nebo rovno. Obě dohody se volí nezávisle. Při dohodě obou stran se odchylky kontrolní analýzy výrobku řídí samostatně tabulkou 3 normy JIS G0321, bez automatického přičtení k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se nesmějí záměrně přidávat, kromě účelů dokončení tavby; nestanovené meze neznamenají nulu. Záznam vychází pouze z vydání 2016, netvrdí shodné nebo ověřené složení jiných vydání.

Podmínky složení

JSA, oficiální anglické vydání JIS G4051:2016; vizuální kontrola obálky a jednotlivých řádků původní tabulky složení, hmotnostní podíly wt%, tavbová analýza. Poznámka a: Dohodnutý Cr přísně menší než 0.30%; poznámka b: Dohodnutý Ni+Cr přísně menší než 0.45%, nikoli menší nebo rovno. Obě dohody se volí nezávisle. Při dohodě obou stran se odchylky kontrolní analýzy výrobku řídí samostatně tabulkou 3 normy JIS G0321, bez automatického přičtení k výchozím tavbovým rozsahům. Neuvedené prvky se nesmějí záměrně přidávat, kromě účelů dokončení tavby; nestanovené meze neznamenají nulu. Záznam vychází pouze z vydání 2016, netvrdí shodné nebo ověřené složení jiných vydání.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Původní záznam podmíněné větve

Cr≤0.20%;Ni+Cr≤0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Dohoda obou stran: Cr<0.30%; Ni+Cr≤0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr< 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Cr≤0.20%;Ni+Cr<0.45%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.45
    Horní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ano

Dohoda obou stran: Cr<0.30%; Ni+Cr<0.45%

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr< 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení
Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.45
    Horní mez nezahrnuje hraniční hodnotu
    Ano

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 27 značek a poznámek pod čarou v tabulce 2 a normativní příloze JB oficiálního anglického originálu 2016

S12C · Q/BQB 517-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
6.1.1 / tabulka 1, řádek 30, poznámka a
Fyzická strana PDF
9
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1500–0.3287 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2190 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2410 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 30; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Podmínky složení

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 30; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.

S12C · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
Název dokumentu
WIRE ROD · válcovaný drát
Umístění v tabulce
Tištěná strana 23, tabulka chemického složení v pořadí 2 (místní index tabulky)
Fyzická strana PDF
12
Jednotka
Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
Typ analýzy
Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
Výrobce
POSCO / POSCO (Pohang)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 12 souboru PDF / tištěná strana 23, index tabulky 1, řádek 2. Původní číslo vydání není uvedeno; datum vytvoření PDF 2014-12-03 není rokem vydání normy. Údaje o rozsazích výrobce nejsou zárukou dodávky naší společnosti. Podmínka: Poznámka pod čarou na tištěné straně 23 uvádí pro tři značky CK horní meze Cu/Ni/Cr/Ni+Cr 0.25/0.20/0.20/0.30%, pro ostatní značky 0.30/0.20/0.20/0.35%. Odchylky kontrolní analýzy výrobku je nutné ověřit samostatně podle citované tabulky 2 normy JIS G0321; netvrdí se ověření citovaného vydání.

Podmínky složení

Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť. / Poznámka na tištěné straně 23: pro tři značky CK jsou horní meze Cu/Ni/Cr/Ni+Cr příslušně 0.25/0.20/0.20/0.30%, pro ostatní značky 0.30/0.20/0.20/0.35%. Tolerance výrobkové analýzy je nutné ověřit zvlášť podle citované JIS G0321, tabulky 2; neprohlašuje se ověření citovaného vydání.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Vysvětlení ověření

Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.

S12C · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / JIS G4051-2005

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 16, index tabulky 0
Fyzická strana PDF
10
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 10 / tištěná strana 16, JIS G4051-2005. Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Tři značky CK mají zbytkové Cu≤0.25 a Ni+Cr≤0.30; ostatní ≤0.30/0.35; jednotlivě platí Ni≤0.20 a Cr≤0.20.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Pro tři značky CK platí zbytkové Cu≤0.25 a Ni+Cr≤0.30; pro ostatní ≤0.30/0.35; jednotlivě Ni≤0.20 a Cr≤0.20.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

S12C · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / JASO M106-92

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 20, index tabulky 0
Fyzická strana PDF
12
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 12 souboru PDF / tištěná strana 20, JASO M106-92. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Údaje o rozsazích výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečné naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Dolní mez
    Není uvedeno
    Horní mez
    0.35

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

S12C · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.9 JIS G4051 (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.9 JIS G4051 (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
18
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.1500–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, strana 18 souboru PDF / tištěná strana 16, 7.1.9 JIS G4051 (vydání není uvedeno). Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Ni
    • Cr
    Horní mez
    0.35

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

S12C · JIS G4051 (katalog FHS, rok citované normy není uveden)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Vydání katalogu není uvedeno, archivovaný originál
Název dokumentu
FHSProductManual_WireRod_EN
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
wt.%
Typ analýzy
Typ analýzy není stanoven
Výrobce
Formosa Ha Tinh Steel Corporation (FHS)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.1500–0.2900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1200–0.2017 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1300–0.2200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.1 ~ 0.15
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Archiv katalogu výrobce FHS, vydání a roky citovaných norem nejsou uvedeny; strana 7 souboru PDF / tištěná strana 6, 3.1.4. Chemické složení wt.%, typ analýzy není uveden. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky; chybějící údaje se nedoplňují hodnotou 0.

Podmínky složení

Referenční katalog výrobce Typical Specification bez data vydání a roků citovaných norem; nejde o oficiální text normy ani naměřené výsledky tavby / dávky. / Jednotka wt.%; typ analýzy není v originálu vyjasněn. Neuvedené prvky a pomlčky se nenahrazují 0. / 2015/3/21 na stránce je datum fotografie závodu, 15/04/2015 datum příkladu poptávky; žádné není vydáním katalogu. / Skutečně dostupné značky, rozměry, balení a nejnovější normy musí potvrdit výrobce; katalog není současnou zárukou dodání. / Výchozí Cr v této části je ≤0.20%; lze dohodnout hodnotu pod 0.30%, ale bez známé konkrétní dohody se výchozí hodnota neuvolňuje. Tato část neuvádí limity Cu/Ni a nepřebírá je z jiného katalogu.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní buňky tabulky a příslušné poznámky pod čarou byly ověřeny; meze zbytkových prvků se nepřebírají mezi kapitolami.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group