← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

Q390E — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro Q390E →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál Q390E?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

Q390E · GB /T 1591-1994

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 1591—1994
Umístění v tabulce
5.1.1 / tabulka 1 + články 5.1.1.1—13
Fyzická strana PDF
1、3、4
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1667–0.6333 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0500–0.3600 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1000–0.4075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.6
Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
V0.02 ~ 0.2
Nb0.015 ~ 0.06
Ti0.02 ~ 0.2
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T 1591—1994, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Jiná platná vydání se do tohoto vydání zpětně nedoplňují. V/Nb/Ti/Al v tabulce 1 jsou prvky zjemňující zrno; podle 5.1.1.6—8 se pro C/D/E musí zvolit alespoň jeden, pro A/B jsou volitelné. Pokud nejsou přidány, neanalyzují se ani nezaručují; dolní meze všech čtyř se nepovažují současně za výchozí požadavek. Podle 5.1.1.10 jsou zbytkové Cr/Ni/Cu u všech značek každý ≤0.30%; pro Q390/Q420/Q460 tabulka 1 uvádí samostatné meze Cr/Ni, je nutné rozlišit legující přídavky. Podle 5.1.1.4 má dolní mez Mn u tenkých plechů / pásů válcovaných za tepla tloušťkovou výjimku. Podle 5.1.1.9 je dolní mez Nb u profilů a tyčí 0.005%; zvláštní formy a smluvní podmínky vyžadují odborné ověření. Norma platí pro nízkolegované vysokopevnostní konstrukční oceli; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani výchozí záruku mechanických vlastností. Podle 5.1.1.5 lze při použití Nb a zaručených mechanických vlastnostech snížit dolní mez Mn u Q345/Q390 pod tabulku 1. Al≥0.015% tabulky 1 je celkový hliník; podle 5.1.1.6 musí alespoň jeden z prvků zjemňujících zrno dosáhnout příslušné dolní meze, nikoli všechny prvky současně.

Podmínky složení

GB/T 1591—1994, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Jiná platná vydání se do tohoto vydání zpětně nedoplňují. V/Nb/Ti/Al v tabulce 1 jsou prvky zjemňující zrno; podle 5.1.1.6—8 se pro C/D/E musí zvolit alespoň jeden, pro A/B jsou volitelné. Pokud nejsou přidány, neanalyzují se ani nezaručují; dolní meze všech čtyř se nepovažují současně za výchozí požadavek. Podle 5.1.1.10 jsou zbytkové Cr/Ni/Cu u všech značek každý ≤0.30%; pro Q390/Q420/Q460 tabulka 1 uvádí samostatné meze Cr/Ni, je nutné rozlišit legující přídavky. Podle 5.1.1.4 má dolní mez Mn u tenkých plechů / pásů válcovaných za tepla tloušťkovou výjimku. Podle 5.1.1.9 je dolní mez Nb u profilů a tyčí 0.005%; zvláštní formy a smluvní podmínky vyžadují odborné ověření. Norma platí pro nízkolegované vysokopevnostní konstrukční oceli; nepotvrzuje vhodnost drátu pro pěchování za studena, skutečnou dodávku ani výchozí záruku mechanických vlastností. Podle 5.1.1.5 lze při použití Nb a zaručených mechanických vlastnostech snížit dolní mez Mn u Q345/Q390 pod tabulku 1. Al≥0.015% tabulky 1 je celkový hliník; podle 5.1.1.6 musí alespoň jeden z prvků zjemňujících zrno dosáhnout příslušné dolní meze, nikoli všechny prvky současně.

Kombinovaná omezení

Podmíněná dolní mez složení
  • V
  • Nb
  • Ti
  • Al

Vysvětlení ověření

Úplný sken vydání 1994, 7 stran; tabulka 1 má 20 položek. Zjemnění zrna a rozsahy náhrady vyžadují ruční výklad.

Q390E · GB/T 1591-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Nízkolegovaná vysokopevnostní konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 1591-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a její pokračování, poznámky a/b; 6.1.1–6.1.7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Cr/Ni/Cu jako zbytkové prvky, každý ≤0.30%; Al v tabulce označuje hliník rozpustný v kyselině Al(s)
IIW / CEV:0.0000–0.6433 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.3633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.4175 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Cr/Ni/Cu jako zbytkové prvky, každý ≤0.30%; posuzuje se celkový hliník Al(t)≥0.020%
IIW / CEV:0.0000–0.6433 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.3633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.4175 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Cr/Ni/Cu jsou záměrně přidány; používají se horní meze tabulky 1. Odlišnou dohodu je nutné potvrdit samostatně; Al v tabulce označuje hliník rozpustný v kyselině Al(s)
IIW / CEV:0.0000–0.6567 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.3667 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.4225 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Cr/Ni/Cu jsou záměrně přidány; používají se horní meze tabulky 1. Odlišnou dohodu je nutné potvrdit samostatně; posuzuje se celkový hliník Al(t)≥0.020%
IIW / CEV:0.0000–0.6567 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.3667 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.4225 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.7 (dolní mez neuvedena)
Nb≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
V≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ti≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; zachováno označení vydání 2008, bez použití vydání 2018. Podle 6.1.2 musí při požadavku na prvky zjemňující zrno být přítomen alespoň jeden z Al/Nb/V/Ti a být uveden v dokladu o jakosti; článek nestanoví závazná obecná minima všech prvků. Podle 6.1.4 není při přídavku prvků vázajících dusík jako Al/Nb/V/Ti omezeno N, ale prvky vázající dusík musí být uvedeny. Bez zvolení podmínky platí výchozí tabulkové maximum N. Tabulka 1, poznámka a: Pro profily / tyče lze P a S zvýšit každý o 0.005%, třída A může mít maximum 0.045%; nikoli pro jiné výrobky. Tabulka 1, poznámka b: Při kombinaci prvků zjemňujících zrno platí Nb+V+Ti≤0.22% a Mo+Cr≤0.30%; jednotlivé rozsahy neznamenají současnou dosažitelnost všech maxim. 6.1.6: RE se počítá jako přídavek 0.02–0.20% podle hmotnosti tekuté oceli, nikoli zaručené složení výrobku.

Podmínky složení

Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; zachováno označení vydání 2008, bez použití vydání 2018. Podle 6.1.2 musí při požadavku na prvky zjemňující zrno být přítomen alespoň jeden z Al/Nb/V/Ti a být uveden v dokladu o jakosti; článek nestanoví závazná obecná minima všech prvků. Podle 6.1.4 není při přídavku prvků vázajících dusík jako Al/Nb/V/Ti omezeno N, ale prvky vázající dusík musí být uvedeny. Bez zvolení podmínky platí výchozí tabulkové maximum N. Tabulka 1, poznámka a: Pro profily / tyče lze P a S zvýšit každý o 0.005%, třída A může mít maximum 0.045%; nikoli pro jiné výrobky. Tabulka 1, poznámka b: Při kombinaci prvků zjemňujících zrno platí Nb+V+Ti≤0.22% a Mo+Cr≤0.30%; jednotlivé rozsahy neznamenají současnou dosažitelnost všech maxim. 6.1.6: RE se počítá jako přídavek 0.02–0.20% podle hmotnosti tekuté oceli, nikoli zaručené složení výrobku.

Kombinovaná omezení

Výjimky podle formy výrobku
P
0.005
S
0.005
Horní mez podle formy výrobku třídy A
Není uvedeno
Omezení součtu prvků
    Podmíněné omezení součtu
    • Dotčené prvky
      • Nb
      • V
      • Ti
      Horní mez
      0.22
    • Dotčené prvky
      • Mo
      • Cr
      Horní mez
      0.3
    Výjimečné podmínky pro vázání dusíku
    Ano

    Původní záznam podmíněné větve

    Cr/Ni/Cu jako zbytkové prvky, každý ≤0.30%; Al v tabulce označuje hliník rozpustný v kyselině Al(s)

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 1.7 (dolní mez neuvedena)
    Nb≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
    V≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Ti≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    N≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
    Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)

    Cr/Ni/Cu jako zbytkové prvky, každý ≤0.30%; posuzuje se celkový hliník Al(t)≥0.020%

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 1.7 (dolní mez neuvedena)
    Nb≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
    V≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Ti≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    N≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
    Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

    Cr/Ni/Cu jsou záměrně přidány; používají se horní meze tabulky 1. Odlišnou dohodu je nutné potvrdit samostatně; Al v tabulce označuje hliník rozpustný v kyselině Al(s)

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 1.7 (dolní mez neuvedena)
    Nb≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
    V≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Ti≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    Ni≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    N≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
    Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)

    Cr/Ni/Cu jsou záměrně přidány; používají se horní meze tabulky 1. Odlišnou dohodu je nutné potvrdit samostatně; posuzuje se celkový hliník Al(t)≥0.020%

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 1.7 (dolní mez neuvedena)
    Nb≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
    V≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Ti≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    Ni≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    N≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
    Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

    Je nutné vybrat podmíněnou větev

    Ano

    Vysvětlení ověření

    Kontrola původních použitelných podmínek tabulky 1 a poznámek a/b, 6.1

    Q390E · Q/BQB 517-2023

    Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

    Kategorie materiálu
    Legovaná ocel
    Podkategorie
    Ocel pro pěchování za studena
    Forma materiálu
    Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
    Vysvětlení stavu původního záznamu
    Původní text normy byl ověřen
    Vydání normy
    Q/BQB 517—2023
    Umístění v tabulce
    6.1.1 / tabulka 1, řádek 95, poznámka a
    Fyzická strana PDF
    12
    Jednotka
    Hmotnostní podíl (wt%)
    Typ analýzy
    Tavbová analýza

    Zdrojový dokument

    Původní označení prvků složení a podklad analýzy
    Al
    Původní symbol prvku
    Alₜ
    Znak extrahovaný z originálu
    Alt
    Záhlaví původního sloupce
    Al t
    Původní dolní index
    t
    Vysvětlení dolního indexu
    Zachovává se pouze původní dolní index; tento kandidát jej nerozepisuje jako celkový hliník ani hliník rozpustný v kyselině. Al bez určení formy nelze přímo ztotožnit.
    Vydání normy
    Q/BQB 517—2023
    Umístění v tabulce
    1
    Pořadové číslo původní tabulky
    95
    Fyzická strana PDF
    12
    Jednotka
    Hmotnostní podíl (wt%)
    Typ analýzy
    Tavbová analýza
    Vysvětlení stavu původního záznamu
    Původní značky sloupců byly ověřeny
    Původní buňka
    ≥ 0.015

    Liší-li se původní analytická označení nebo chybí-li v některém záznamu, nelze přímo vyvodit srovnatelnost ani shodu. Indexy nevysvětlené zdrojem se zde nerozepisují.

    Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

    IIW / CEV:0.1707–0.6387 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
    Pcm(Ito–Bessyo):0.0520–0.3590 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
    CET:0.1000–0.4085 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

    Záznam složení

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
    Mn1.0 ~ 1.6
    P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
    Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    Alₜ≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
    V0.02 ~ 0.2
    Nb0.015 ~ 0.06
    Ti0.02 ~ 0.2
    Ni≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
    Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

    Meze použitelnosti

    Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 95; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

    Podmínky složení

    Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 95; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

    Vysvětlení ověření

    Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.Zobrazit související produkt →

    Q390E · BEXG 021-2020

    Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

    Kategorie materiálu
    Ocel pro pěchování za studena
    Podkategorie
    Ocel pro pěchování za studena
    Forma materiálu
    Válcovaný drát
    Vysvětlení stavu původního záznamu
    Původní text výrobce byl ověřen
    Vydání dokumentu
    BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
    Název dokumentu
    Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
    Umístění v tabulce
    Tabulka 1
    Fyzická strana PDF
    4
    Jednotka
    Hmotnostní podíl (wt%)
    Výrobce
    Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

    Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

    Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

    IIW / CEV:0.1707–0.6387 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
    Pcm(Ito–Bessyo):0.0520–0.3590 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
    CET:0.1000–0.4085 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

    Záznam složení

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 0.55 (dolní mez neuvedena)
    Mn1.0 ~ 1.6
    P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
    Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
    V0.02 ~ 0.2
    Nb0.015 ~ 0.06
    Ti0.02 ~ 0.2
    Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
    Ni≤ 0.7 (dolní mez neuvedena)
    Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

    Meze použitelnosti

    Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 10, strana 4 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

    Podmínky složení

    Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

    Vysvětlení ověření

    Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

    Poznámky pod čarou zdroje

    V:0.02-0.20,Nb:0.015-0.060,Ti:0.02-0.20,Al:≥0.015,Ni:≤0.70Zobrazit související produkt →

    Q390E · GB /T 34199-2017

    Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

    Kategorie materiálu
    Legovaná ocel
    Podkategorie
    Legovaná ocel
    Forma materiálu
    Záznam referenčních údajů
    Stav ověření
    Referenční údaje, původní text není ověřen

    Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

    IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
    Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
    CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

    Záznam složení

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 1.6 (dolní mez neuvedena)
    N≤ 0.01 (dolní mez neuvedena)
    Nb≤ 0.07 (dolní mez neuvedena)
    Ni≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)
    Ti≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
    V≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)

    Meze použitelnosti

    Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

    WhatsApp Technický dotaz →
    Použití obrázků a obsahu · Creation Group