Q235D — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro Q235D →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál Q235D?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
Q235D · GB/T 700-2006
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Uhlíková konstrukční ocel
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 700-2006
- Umístění v tabulce
- Hlavní text, tabulka 1, řádek 7, a ustanovení 5.1.1
- Fyzická strana PDF
- 4、5
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.008 (dolní mez neuvedena) |
| As | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T 700—2006, hlavní text, tabulka 1, řádek 7, jednotný číselný kód U12359. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %, tento záznam používá výchozí omezení tabulky 1. 5.1.1.2: Cr/Ni/Cu≤0.30%, N≤0.008%; 5.1.1.3: As≤0.080%. Propojení N/P podle 5.1.1.2.1, dohodnutá horní mez Cu 0.35% pro stupeň A podle 5.1.1.2.2 a neposuzování C/Mn/Si podle dodacích podmínek v 5.1.1.4 se nesmějí přebírat do výchozích hodnot. Mechanické hodnoty tabulek 2 a 3 závisejí na tloušťce výrobku, tělese a dodacím stavu; stávající orientační vlastnosti se tímto ověřením složení nepovyšují na obecnou záruku.
Vysvětlení ověření
Kontrola jednotlivých sloupců řádku 7 tabulky 1 hlavního textu původního vydání 2006 a ustanovení 5.1.1Q235D · GB 700-1988
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB 700-1988
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; 5.1.1.1–5.1.1.6; 5.1.2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
TZ Zvlášť uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%); celkový hliník≥0.020%
TZ Zvlášť uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%); hliník rozpustný v kyselině≥0.015%
TZ Zvlášť uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena); celkový hliník≥0.020%
TZ Zvlášť uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena); hliník rozpustný v kyselině≥0.015%
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.35 ~ 0.8 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| As | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; podle skenu původního vydání GB700—1988, strany 2, tabulky 1 a 5.1.1.1–5.1.1.6, 5.1.2. PDF obsahuje s obálkou pouze 3 strany, zbytek úplné normy nebyl získán a není podkladem ověření mechanických vlastností. Nejprve zvolte způsob dezoxidace a tavení. F neuklidněná ocel má Si≤0.07%; b polouklidněná ocel Si≤0.17%; Z/TZ uklidněná ocel má dolní mez Si 0.12% a horní mez podle tabulky 1. Neuklidněné Q235A/B mají maximum Mn 0.60%. Třída D musí obsahovat dostatek prvků zjemňujících zrno, například hliník rozpustný v kyselině ≥0.015% nebo celkový hliník ≥0.020%. Současná automatická cesta rozlišuje oba typy analýzy hliníku; jiné zjemňující prvky vyžadují samostatné potvrzení, celkový a v kyselině rozpustný hliník nejsou ztotožněny. Zbytkové Cr/Ni/Cu mají každý ≤0.30%; ocel tavená v kyslíkovém konvertoru má N≤0.008%. Pro jiné metody tavení zde není stanoveno maximum N a nedoplňuje se nulou. Se souhlasem odběratele může mít třída A Cu ≤0.35%; musí se analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, nejde o výchozí možnost. Zbytkové As ≤0.080%; při tavení z rudy obsahující arsen lze dohodnout jiné podmínky. Bez As v surovinách lze analýzu vynechat; dohodnuté maximum se bez údaje nevymýšlí. Při zaručených mechanických vlastnostech nemusí být dolní meze C/Mn třídy A a Mn jiných tříd podmínkou dodávky, ale tavbové hodnoty musí být uvedeny v dokladu o jakosti; základní rozsah nástroje minima automaticky neruší. Při dodávce ingotů / předvalků lze složení A/B dohodou upravit podle požadavku odběratele, bez údajů se možnost nepoužije automaticky. Výrobkové úchylky se řídí GB222; úchylky složení hotové oceli / obchodních předvalků z neuklidněné oceli se nezaručují. Norma pro uhlíkové konstrukční oceli neznamená vhodnost každého dodacího stavu pro pěchování za studena; konkrétní použití se potvrzuje podle dodacího stavu, rozměrů, technologie a ověřovacích zkoušek.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; podle skenu původního vydání GB700—1988, strany 2, tabulky 1 a 5.1.1.1–5.1.1.6, 5.1.2. PDF obsahuje s obálkou pouze 3 strany, zbytek úplné normy nebyl získán a není podkladem ověření mechanických vlastností. Nejprve zvolte způsob dezoxidace a tavení. F neuklidněná ocel má Si≤0.07%; b polouklidněná ocel Si≤0.17%; Z/TZ uklidněná ocel má dolní mez Si 0.12% a horní mez podle tabulky 1. Neuklidněné Q235A/B mají maximum Mn 0.60%. Třída D musí obsahovat dostatek prvků zjemňujících zrno, například hliník rozpustný v kyselině ≥0.015% nebo celkový hliník ≥0.020%. Současná automatická cesta rozlišuje oba typy analýzy hliníku; jiné zjemňující prvky vyžadují samostatné potvrzení, celkový a v kyselině rozpustný hliník nejsou ztotožněny. Zbytkové Cr/Ni/Cu mají každý ≤0.30%; ocel tavená v kyslíkovém konvertoru má N≤0.008%. Pro jiné metody tavení zde není stanoveno maximum N a nedoplňuje se nulou. Se souhlasem odběratele může mít třída A Cu ≤0.35%; musí se analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, nejde o výchozí možnost. Zbytkové As ≤0.080%; při tavení z rudy obsahující arsen lze dohodnout jiné podmínky. Bez As v surovinách lze analýzu vynechat; dohodnuté maximum se bez údaje nevymýšlí. Při zaručených mechanických vlastnostech nemusí být dolní meze C/Mn třídy A a Mn jiných tříd podmínkou dodávky, ale tavbové hodnoty musí být uvedeny v dokladu o jakosti; základní rozsah nástroje minima automaticky neruší. Při dodávce ingotů / předvalků lze složení A/B dohodou upravit podle požadavku odběratele, bez údajů se možnost nepoužije automaticky. Výrobkové úchylky se řídí GB222; úchylky složení hotové oceli / obchodních předvalků z neuklidněné oceli se nezaručují. Norma pro uhlíkové konstrukční oceli neznamená vhodnost každého dodacího stavu pro pěchování za studena; konkrétní použití se potvrzuje podle dodacího stavu, rozměrů, technologie a ověřovacích zkoušek.
Původní záznam podmíněné větve
TZ Zvlášť uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%); celkový hliník≥0.020%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.35 ~ 0.8 |
| Si | 0.12 ~ 0.3 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| As | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.008 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Volitelné kombinace prvků pro zjemnění zrna
- Al
- 0.02
TZ Zvlášť uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%); hliník rozpustný v kyselině≥0.015%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.35 ~ 0.8 |
| Si | 0.12 ~ 0.3 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| As | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.008 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 0.015 (horní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Volitelné kombinace prvků pro zjemnění zrna
- Al
- 0.015
TZ Zvlášť uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena); celkový hliník≥0.020%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.35 ~ 0.8 |
| Si | 0.12 ~ 0.3 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| As | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Volitelné kombinace prvků pro zjemnění zrna
- Al
- 0.02
TZ Zvlášť uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena); hliník rozpustný v kyselině≥0.015%
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.35 ~ 0.8 |
| Si | 0.12 ~ 0.3 |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| As | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| Al | ≥ 0.015 (horní mez neuvedena) |
- Kombinovaná omezení
- Volitelné kombinace prvků pro zjemnění zrna
- Al
- 0.015
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Tabulka 1: 37 sloučených buněk / 50 hodnot, shoda nezávislého OCR u 33 buněk a ruční potvrzení 4 buněk podle původního obrazu. Chemické poznámky pod čarou jsou úplné, netvrdí se dokončené ověření celé normy / mechanických vlastností.Q235D · GB /T 3274-2017
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| As | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.4 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.008 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.
Q235D · GB /T 34199-2017
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.17 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | ≤ 1.4 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.