← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

Q235C — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro Q235C →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál Q235C?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

Q235C · GB/T 700-2006

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Uhlíková konstrukční ocel
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 700-2006
Umístění v tabulce
Hlavní text, tabulka 1, řádek 6, a ustanovení 5.1.1
Fyzická strana PDF
4、5
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Analýza vzorku z pánve

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.0000–0.5033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0000–0.2867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0000–0.3475 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.17 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T 700—2006, hlavní text, tabulka 1, řádek 6, jednotný číselný kód U12358. Tavbová analýza v hmotnostních procentech %, tento záznam používá výchozí omezení tabulky 1. 5.1.1.2: Cr/Ni/Cu≤0.30%, N≤0.008%; 5.1.1.3: As≤0.080%. Propojení N/P podle 5.1.1.2.1, dohodnutá horní mez Cu 0.35% pro stupeň A podle 5.1.1.2.2 a neposuzování C/Mn/Si podle dodacích podmínek v 5.1.1.4 se nesmějí přebírat do výchozích hodnot. Mechanické hodnoty tabulek 2 a 3 závisejí na tloušťce výrobku, tělese a dodacím stavu; stávající orientační vlastnosti se tímto ověřením složení nepovyšují na obecnou záruku.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých sloupců řádku 6 tabulky 1 hlavního textu původního vydání 2006 a ustanovení 5.1.1

Q235C · GB 700-1988

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB 700-1988
Umístění v tabulce
Tabulka 1; 5.1.1.1–5.1.1.6; 5.1.2

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Z Uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)
IIW / CEV:0.0583–0.4133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0215–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0350–0.2975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Z Uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)
IIW / CEV:0.0583–0.4133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0215–0.2650 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.0350–0.2975 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.18 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.8
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; podle skenu původního vydání GB700—1988, strany 2, tabulky 1 a 5.1.1.1–5.1.1.6, 5.1.2. PDF obsahuje s obálkou pouze 3 strany, zbytek úplné normy nebyl získán a není podkladem ověření mechanických vlastností. Nejprve zvolte způsob dezoxidace a tavení. F neuklidněná ocel má Si≤0.07%; b polouklidněná ocel Si≤0.17%; Z/TZ uklidněná ocel má dolní mez Si 0.12% a horní mez podle tabulky 1. Neuklidněné Q235A/B mají maximum Mn 0.60%. Třída D musí obsahovat dostatek prvků zjemňujících zrno, například hliník rozpustný v kyselině ≥0.015% nebo celkový hliník ≥0.020%. Současná automatická cesta rozlišuje oba typy analýzy hliníku; jiné zjemňující prvky vyžadují samostatné potvrzení, celkový a v kyselině rozpustný hliník nejsou ztotožněny. Zbytkové Cr/Ni/Cu mají každý ≤0.30%; ocel tavená v kyslíkovém konvertoru má N≤0.008%. Pro jiné metody tavení zde není stanoveno maximum N a nedoplňuje se nulou. Se souhlasem odběratele může mít třída A Cu ≤0.35%; musí se analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, nejde o výchozí možnost. Zbytkové As ≤0.080%; při tavení z rudy obsahující arsen lze dohodnout jiné podmínky. Bez As v surovinách lze analýzu vynechat; dohodnuté maximum se bez údaje nevymýšlí. Při zaručených mechanických vlastnostech nemusí být dolní meze C/Mn třídy A a Mn jiných tříd podmínkou dodávky, ale tavbové hodnoty musí být uvedeny v dokladu o jakosti; základní rozsah nástroje minima automaticky neruší. Při dodávce ingotů / předvalků lze složení A/B dohodou upravit podle požadavku odběratele, bez údajů se možnost nepoužije automaticky. Výrobkové úchylky se řídí GB222; úchylky složení hotové oceli / obchodních předvalků z neuklidněné oceli se nezaručují. Norma pro uhlíkové konstrukční oceli neznamená vhodnost každého dodacího stavu pro pěchování za studena; konkrétní použití se potvrzuje podle dodacího stavu, rozměrů, technologie a ověřovacích zkoušek.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; podle skenu původního vydání GB700—1988, strany 2, tabulky 1 a 5.1.1.1–5.1.1.6, 5.1.2. PDF obsahuje s obálkou pouze 3 strany, zbytek úplné normy nebyl získán a není podkladem ověření mechanických vlastností. Nejprve zvolte způsob dezoxidace a tavení. F neuklidněná ocel má Si≤0.07%; b polouklidněná ocel Si≤0.17%; Z/TZ uklidněná ocel má dolní mez Si 0.12% a horní mez podle tabulky 1. Neuklidněné Q235A/B mají maximum Mn 0.60%. Třída D musí obsahovat dostatek prvků zjemňujících zrno, například hliník rozpustný v kyselině ≥0.015% nebo celkový hliník ≥0.020%. Současná automatická cesta rozlišuje oba typy analýzy hliníku; jiné zjemňující prvky vyžadují samostatné potvrzení, celkový a v kyselině rozpustný hliník nejsou ztotožněny. Zbytkové Cr/Ni/Cu mají každý ≤0.30%; ocel tavená v kyslíkovém konvertoru má N≤0.008%. Pro jiné metody tavení zde není stanoveno maximum N a nedoplňuje se nulou. Se souhlasem odběratele může mít třída A Cu ≤0.35%; musí se analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, nejde o výchozí možnost. Zbytkové As ≤0.080%; při tavení z rudy obsahující arsen lze dohodnout jiné podmínky. Bez As v surovinách lze analýzu vynechat; dohodnuté maximum se bez údaje nevymýšlí. Při zaručených mechanických vlastnostech nemusí být dolní meze C/Mn třídy A a Mn jiných tříd podmínkou dodávky, ale tavbové hodnoty musí být uvedeny v dokladu o jakosti; základní rozsah nástroje minima automaticky neruší. Při dodávce ingotů / předvalků lze složení A/B dohodou upravit podle požadavku odběratele, bez údajů se možnost nepoužije automaticky. Výrobkové úchylky se řídí GB222; úchylky složení hotové oceli / obchodních předvalků z neuklidněné oceli se nezaručují. Norma pro uhlíkové konstrukční oceli neznamená vhodnost každého dodacího stavu pro pěchování za studena; konkrétní použití se potvrzuje podle dodacího stavu, rozměrů, technologie a ověřovacích zkoušek.

Původní záznam podmíněné větve

Z Uklidněná ocel; ocel z kyslíkového konvertoru (N≤0.008%)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.18 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.8
Si0.12 ~ 0.3
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

Z Uklidněná ocel; jiné způsoby výroby oceli (horní mez N zde není stanovena)

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.18 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.8
Si0.12 ~ 0.3
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
Kombinovaná omezení

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 1: 37 sloučených buněk / 50 hodnot, shoda nezávislého OCR u 33 buněk a ruční potvrzení 4 buněk podle původního obrazu. Chemické poznámky pod čarou jsou úplné, netvrdí se dokončené ověření celé normy / mechanických vlastností.

Q235C · GB /T 3274-2017

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
As≤ 0.08 (dolní mez neuvedena)
C≤ 0.17 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.4 (dolní mez neuvedena)
N≤ 0.008 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

Q235C · GB /T 34199-2017

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.17 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group