← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

N08800 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro N08800 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál N08800?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

N08800 · SAE J405-1998

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Korozivzdorná ocel
Podkategorie
Korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J405 JUN1998
Umístění v tabulce
Tabulka 1, strana 2 / strana 5, poznámky 1–7
Fyzická strana PDF
1、2、5

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Cr19.0 ~ 23.0
Ni30.0 ~ 35.0
Cu≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Al0.15 ~ 0.6
Ti0.15 ~ 0.6

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 normy SAE J405 JUN1998; hmotnostní podíly wt%. Poznámka 1: Hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou horní meze; pomlčka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Poznámka 5: Cb a Nb označují stejný prvek; legující prvky je nutné ověřit podle příslušného řádku UNS a dodatečných podmínek. Poznámka 4: Běžná analýza uhlíku se vykazuje na 0.01%, nízkouhlíkové typy na 0.001%; jde o přesnost vykazování, nikoli rozšíření mezí složení. Názvy typů v původní tabulce 1 mohou obsahovat obecné názvy nebo poznámky k označení ASTM; vyhledávací aliasy se vytvářejí pouze podle výslovného přiřazení ve stejném řádku, bez automatického posouzení náhrady mezi normami. Skutečným podkladem složení je vydání 1998; předepsané novější vydání nebylo ověřeno a shoda vydání se nepředpokládá.

Vysvětlení ověření

Byly ověřeny příslušné řádky UNS a poznámky z původního textu 1998; neznamená to ověření novějšího vydání.

N08800 · ASTM A240/A240M-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Nikl a slitiny niklu
Podkategorie
Austenitická korozivzdorná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
ASTM A240/A240M-2014
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky pod čarou A–O
Fyzická strana PDF
1、2、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
Cr19.0 ~ 23.0
Ni30.0 ~ 35.0
Cu≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
Fe≥ 39.5 (horní mez neuvedena)
Al0.15 ~ 0.6
Ti0.15 ~ 0.6

Meze použitelnosti

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: FeH 39.5 min, Al 0.15–0.60, Ti 0.15–0.60; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže. Poznámka H: Fe se vypočte odečtením součtu ostatních předepsaných prvků od 100; Fe a jiné prvky se nesmějí považovat za nesouvisející rozsahy.

Podmínky složení

Tabulka 1, hmotnostní podíly tavbového složení v %; jednotlivé hodnoty bez rozsahu či dolní meze jsou maxima, nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Cb a Nb označují stejný prvek; při současném vzorci a pevných mezích se použije přísnější omezení. Norma platí pro tlusté plechy, tenké plechy a pásy; použití drátu pro pěchování za studena a skutečná dodávka vyžadují samostatné ověření. Článek 4.1 dále požaduje splnění příslušných pravidel ASTM A480/A480M; zobrazení tavbového složení tabulky 1 neznamená dokončené ověření A480 a všech přejímacích požadavků výrobku. Původní zápis ostatních prvků: FeH 39.5 min, Al 0.15–0.60, Ti 0.15–0.60; konkrétní propojené požadavky viz omezení níže. Poznámka H: Fe se vypočte odečtením součtu ostatních předepsaných prvků od 100; Fe a jiné prvky se nesmějí považovat za nesouvisející rozsahy.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Součet ostatních stanovených prvků≤60.50%; Fe se počítá rozdílem a ≥39.50%.
    Koeficient prvku
    C
    1
    Mn
    1
    P
    1
    S
    1
    Si
    1
    Cr
    1
    Ni
    1
    Cu
    1
    Al
    1
    Ti
    1
    Horní mez
    60.5
  • Požadavek
    Fe se počítá jako 100 minus součet ostatních stanovených prvků.
    Koeficient prvku
    C
    1
    Mn
    1
    P
    1
    S
    1
    Si
    1
    Cr
    1
    Ni
    1
    Cu
    1
    Fe
    1
    Al
    1
    Ti
    1
    Dolní mez
    100
    Horní mez
    100
Prvky vyžadující potvrzení údaji z téže tavby a dávky
    Podklad pro zbytek Fe
    Poznámka pod čarou H: Fe se počítá jako 100 minus součet ostatních stanovených prvků; přímo se nepoužívá jako nezávislá obálka prvku.

    N08800 · ASTM A312/A312M-2017

    Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

    Kategorie materiálu
    Nikl a slitiny niklu
    Podkategorie
    Nikl a slitiny niklu
    Forma materiálu
    Záznam referenčních údajů
    Vysvětlení stavu původního záznamu
    Záznam původního textu normy
    Vydání normy
    ASTM A312/A312M-2017
    Umístění v tabulce
    Tabulka1, poznámky pod čarou A–M a článek 7.1
    Fyzická strana PDF
    1、2、6

    Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

    IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

    Záznam složení

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
    Cr19.0 ~ 23.0
    Ni30.0 ~ 35.0
    Cu≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
    Al0.15 ~ 0.6
    Fe≥ 39.5 (horní mez neuvedena)

    Meze použitelnosti

    Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající. Poznámka J: Fe se vypočte odečtením součtu ostatních předepsaných prvků od 100 a musí být nejméně 39.5%.

    Podmínky složení

    Tabulka 1, hmotnostní podíly v %; jednotlivé hodnoty jsou maxima, výpustka znamená nestanoveno, nikoli nulu. Článek 7.1 požaduje splnění tabulky 1; obecné požadavky A999/A999M podle článku 5.1 stále platí, tato kontrola ověřuje pouze chemickou tabulku. Norma pro austenitické ocelové trubky neprokazuje přímo vhodnost drátu pro pěchování za studena ani splnění všech přejímacích požadavků výrobku. Poznámka C: Metodu analýzy dusíku dohodnou kupující a prodávající. Poznámka J: Fe se vypočte odečtením součtu ostatních předepsaných prvků od 100 a musí být nejméně 39.5%.

    Kombinovaná omezení

    Omezení kombinací prvků
    • Požadavek
      Součet ostatních stanovených prvků≤60.50%
      Koeficient prvku
      C
      1
      Mn
      1
      P
      1
      S
      1
      Si
      1
      Cr
      1
      Ni
      1
      Cu
      1
      Al
      1
      Horní mez
      60.5
    • Požadavek
      Fe=100−součet ostatních stanovených prvků
      Koeficient prvku
      C
      1
      Mn
      1
      P
      1
      S
      1
      Si
      1
      Cr
      1
      Ni
      1
      Cu
      1
      Al
      1
      Fe
      1
      Dolní mez
      100
      Horní mez
      100

    N08800 · Katalog z oficiálního webu Walsin Lihwa (ocelové polotovary a tyče; název souboru 2024, číslo původního vydání není uvedeno)

    Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

    Kategorie materiálu
    Nikl a slitiny niklu
    Podkategorie
    Nikl a slitiny niklu
    Forma materiálu
    Tyče
    Vysvětlení stavu původního záznamu
    Původní text výrobce byl ověřen
    Vydání dokumentu
    Soubor z oficiálního webu 2024_Walsin_Catalog_YT-JY-1.pdf; uvnitř dokumentu není uvedeno datum vydání ani jeho číslo
    Název dokumentu
    Dostupné značky korozivzdorných ocelí a chemické složení — pro předvalky a tyče z korozivzdorné oceli
    Umístění v tabulce
    Srovnávací tabulka druhů ocelí a chemického složení
    Fyzická strana PDF
    7
    Jednotka
    Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
    Typ analýzy
    Typ analýzy není uveden
    Výrobce
    Walsin Lihwa / Walsin Lihwa

    Zdrojový dokument

    Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

    Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

    IIW / CEV: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    Pcm (Ito–Bessyo): pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné
    CET: pro tuto kategorii materiálů není přímo použitelné

    Záznam složení

    PrvekPožadavky na složení
    C≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
    Si≤ 1.0 (dolní mez neuvedena)
    Mn≤ 1.5 (dolní mez neuvedena)
    P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
    S≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
    Ni30.0 ~ 35.0
    Cr19.0 ~ 23.0
    Cu≤ 0.75 (dolní mez neuvedena)
    Ti0.15 ~ 0.6
    Fe≥ 39.5 (horní mez neuvedena)

    Meze použitelnosti

    Katalog z oficiálního webu Walsin Lihwa, strana 7 souboru PDF / tištěná strana 11, řádek 26. Tabulka složení výrobce v %, pro ocelové předvalky a tyče; typ analýzy není uveden. Název souboru na oficiálním webu obsahuje 2024, uvnitř není uvedeno číslo vydání. Nejde o ověřené vydání porovnávané normy ani o záruku dodávky naší společnosti.

    Podmínky složení

    Původní tabulka uvádí Chemical Composition (%); nerozlišuje tavbovou / výrobkovou analýzu a nelze předpokládat záruku podle odpovídající normy. / Srovnávací sloupec uvádí názvové protějšky v podkladech výrobce; rok normy není uveden a nepovyšují se na ověřené normové záznamy ASTM/GB/JIS/EN/RCC-M. / Různé podmínky S, Ni a Ti/Nb stejnojmenných značek jsou zachovány po původních řádcích; pomlčky nejsou nula.

    Vysvětlení ověření

    Složení, řádky s různými podmínkami a provázané požadavky byly porovnány s původními obrazy buňku po buňce; anomální řádek označený 303 na straně 10 byl vyloučen.
    WhatsApp Technický dotaz →
    Použití obrázků a obsahu · Creation Group