← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ML37CRB — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML37CRB →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ML37CRB?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

ML37CrB · GB/T 6478-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel s obsahem boru pro pěchování za studena a zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
9、10

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%
IIW / CEV:0.4633–0.6500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3823–0.5108 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovuje se celkový hliník Alt≥0.020%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.
IIW / CEV:0.4633–0.6500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3808–0.5108 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%
IIW / CEV:0.4633–0.6500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3823–0.5108 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovuje se hliník rozpustný v kyselině Als≥0.015%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.
IIW / CEV:0.4633–0.6500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3808–0.5108 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2015, tabulka 4: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez předepsané horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení. Tabulka 4, poznámka a dovoluje dohodnout dolní mez Si pod .10%; konkrétní neznámý dohodnutý rozsah se nedoplňuje. Poznámka b dovoluje při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti snížit dolní mez B na .0005%. Zvolení této podmínky neznamená dokončené ověření vlastností.

Podmínky složení

GB/T6478-2015, tabulka 4: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez předepsané horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení. Tabulka 4, poznámka a dovoluje dohodnout dolní mez Si pod .10%; konkrétní neznámý dohodnutý rozsah se nedoplňuje. Poznámka b dovoluje při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti snížit dolní mez B na .0005%. Zvolení této podmínky neznamená dokončené ověření vlastností.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Stanovuje se celkový hliník Alt≥0.020%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)

Stanovuje se hliník rozpustný v kyselině Als≥0.015%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si0.1 ~ 0.3
Mn0.5 ~ 0.8
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarou

ML37CrB · GB/T 6478-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a 6.1.4–6.1.8
Fyzická strana PDF
6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Celkový hliník Alt≥.020%
IIW / CEV:0.4633–0.6500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3775–0.5142 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Hliník rozpustný v kyselině Als≥.015%
IIW / CEV:0.4633–0.6500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.3775–0.5142 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4000–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2001, tabulka 4: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Tabulka 4: Celkový hliník Alt≥.020%; vyhovuje také stanovení hliníku rozpustného v kyselině Als≥.015%. Výchozí B tohoto vydání je .0005–.0035%.

Podmínky složení

GB/T6478-2001, tabulka 4: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Tabulka 4: Celkový hliník Alt≥.020%; vyhovuje také stanovení hliníku rozpustného v kyselině Als≥.015%. Výchozí B tohoto vydání je .0005–.0035%.

Původní záznam podmíněné větve

Celkový hliník Alt≥.020%

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Hliník rozpustný v kyselině Als≥.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.34 ~ 0.41
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.5 ~ 0.8
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.4
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola čtyř tabulek složení a ustanovení originálu PDF5/6
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group