← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ML20MNTIB — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 8. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML20MNTIB →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ML20MNTIB?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

ML20MnTiB · GB/T 5953

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocelový drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2523–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

Zdroj chemického složení a rozsah použití

Následují referenční údaje o složení podle uvedeného vydání normy, nikoli naměřené hodnoty tavby a dávky; normu platnou pro objednávku a požadavky na výchozí materiál i hotový výrobek je nutné potvrdit samostatně.

Zdroj: GB/T 6478-2015 · Tabulka 4 · ML20MnTiB · p.10

PrvekHmotnostní podíl / %
C0.18~0.23
Si0.10~0.30
Mn1.30~1.60
P≤0.025
S≤0.025
Ni≤0.20
Cr≤0.20
Cu≤0.20
B0.0008~0.0035
Al (celkový)≥0.020
Ti0.04~0.10

Meze použitelnosti

GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Poznámka pod čarou tabulky 4: Dolní mez Si lze dohodou snížit pod 0.10%; dolní mez B lze při splnění podmínek snížit na 0.0005%; lze použít Al rozpustný v kyselině ≥0.0150%. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: GB/T 6478-2015 · Tabulka 4Zobrazit související produkt →

ML20MnTiB · GB/T 28906-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel s obsahem boru pro pěchování za studena a zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2025
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
Fyzická strana PDF
10、11

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2523–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovuje se celkový hliník Alt0.020–0.060%; při splnění prokalitelnosti / mechanických vlastností a dohodě obou stran je dolní mez B 0.0005%.
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2508–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2523–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovuje se hliník rozpustný v kyselině Als0.015–0.055%; při splnění prokalitelnosti / mechanických vlastností a dohodě obou stran je dolní mez B 0.0005%.
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2508–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al0.02 ~ 0.06

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 4. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, vedený odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al se musí vykládat podle zvoleného způsobu stanovení. Tabulka 4, poznámka a: Dohodou uvedenou ve smlouvě lze dolní mez Si snížit pod 0.10%, bez dohody se nedoplňuje. Poznámka b: Při vyhovující prokalitelnosti, mechanických vlastnostech a dohodě obou stran lze dolní mez B snížit na 0.0005%; výchozí je 0.0008%. Poznámka c dovoluje dohodnout poměr Ti/N, ale originál neuvádí jednotnou hodnotu; automaticky se nestanoví ani nepotvrzuje splnění. Poznámka e dovoluje pro prvních 15 značek dohodnout přídavek Cr, množství musí potvrdit obě strany.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 4. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, vedený odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al se musí vykládat podle zvoleného způsobu stanovení. Tabulka 4, poznámka a: Dohodou uvedenou ve smlouvě lze dolní mez Si snížit pod 0.10%, bez dohody se nedoplňuje. Poznámka b: Při vyhovující prokalitelnosti, mechanických vlastnostech a dohodě obou stran lze dolní mez B snížit na 0.0005%; výchozí je 0.0008%. Poznámka c dovoluje dohodnout poměr Ti/N, ale originál neuvádí jednotnou hodnotu; automaticky se nestanoví ani nepotvrzuje splnění. Poznámka e dovoluje pro prvních 15 značek dohodnout přídavek Cr, množství musí potvrdit obě strany.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al0.02 ~ 0.06

Stanovuje se celkový hliník Alt0.020–0.060%; při splnění prokalitelnosti / mechanických vlastností a dohodě obou stran je dolní mez B 0.0005%.

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.0035
Al0.02 ~ 0.06

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al0.015 ~ 0.055

Stanovuje se hliník rozpustný v kyselině Als0.015–0.055%; při splnění prokalitelnosti / mechanických vlastností a dohodě obou stran je dolní mez B 0.0005%.

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.0035
Al0.015 ~ 0.055

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarou

ML20MnTiB · GB/T 28906-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel s obsahem boru pro pěchování za studena a zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 4; 6.1.3/6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
6、7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2523–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T28906-2012, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Alt je celkový hliník, s požadavkem ≥0.020% bez horní meze; horní mez vydání 2025 ani podmínky náhrady hliníkem rozpustným v kyselině se nepoužijí. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Originál nestanoví Sn, mez Sn z novějšího vydání se nedoplňuje. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nevydávají za výrobkové úchylky. Rozsahem normy je drát válcovaný za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a technologie konkrétní součásti stále vyžadují potvrzení. Tabulka 4 vydání 2012 neuvádí podmínku snížení dolní meze B ani dohodu o nízkém Si z vydání 2025; pravidla se mezi vydáními nepřenášejí.

Podmínky složení

GB/T28906-2012, tabulka 4: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Alt je celkový hliník, s požadavkem ≥0.020% bez horní meze; horní mez vydání 2025 ani podmínky náhrady hliníkem rozpustným v kyselině se nepoužijí. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Originál nestanoví Sn, mez Sn z novějšího vydání se nedoplňuje. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nevydávají za výrobkové úchylky. Rozsahem normy je drát válcovaný za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a technologie konkrétní součásti stále vyžadují potvrzení. Tabulka 4 vydání 2012 neuvádí podmínku snížení dolní meze B ani dohodu o nízkém Si z vydání 2025; pravidla se mezi vydáními nepřenášejí.

Vysvětlení ověření

Původní položky tabulky a všechny příslušné poznámky byly vizuálně ověřeny

ML20MnTiB · GB/T 6478-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel s obsahem boru pro pěchování za studena a zušlechťování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
9、10

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2523–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovuje se celkový hliník Alt≥0.020%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2508–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2523–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovuje se hliník rozpustný v kyselině Als≥0.015%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.
IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2508–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2015, tabulka 4: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez předepsané horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení. Tabulka 4, poznámka a dovoluje dohodnout dolní mez Si pod .10%; konkrétní neznámý dohodnutý rozsah se nedoplňuje. Poznámka b dovoluje při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti snížit dolní mez B na .0005%. Zvolení této podmínky neznamená dokončené ověření vlastností.

Podmínky složení

GB/T6478-2015, tabulka 4: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez předepsané horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení. Tabulka 4, poznámka a dovoluje dohodnout dolní mez Si pod .10%; konkrétní neznámý dohodnutý rozsah se nedoplňuje. Poznámka b dovoluje při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti snížit dolní mez B na .0005%. Zvolení této podmínky neznamená dokončené ověření vlastností.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Stanovuje se celkový hliník Alt≥0.020%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0008 ~ 0.0035
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)

Stanovuje se hliník rozpustný v kyselině Als≥0.015%; při splnění požadavků na prokalitelnost a mechanické vlastnosti je dohodnutá dolní mez B 0.0005%.

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarou

ML20MnTiB · GB/T 6478-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 4 a 6.1.4–6.1.8
Fyzická strana PDF
6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Celkový hliník Alt≥.020%
IIW / CEV:0.4067–0.5733 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3708 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3200–0.4250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Hliník rozpustný v kyselině Als≥.015%
IIW / CEV:0.4067–0.5733 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3708 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3200–0.4250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.24
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.3 ~ 1.6
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2001, tabulka 4: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Tabulka 4: Celkový hliník Alt≥.020%; vyhovuje také stanovení hliníku rozpustného v kyselině Als≥.015%. Výchozí B tohoto vydání je .0005–.0035%.

Podmínky složení

GB/T6478-2001, tabulka 4: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Tabulka 4: Celkový hliník Alt≥.020%; vyhovuje také stanovení hliníku rozpustného v kyselině Als≥.015%. Výchozí B tohoto vydání je .0005–.0035%.

Původní záznam podmíněné větve

Celkový hliník Alt≥.020%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.24
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.3 ~ 1.6
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Hliník rozpustný v kyselině Als≥.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.24
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.3 ~ 1.6
B0.0005 ~ 0.0035
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola čtyř tabulek složení a ustanovení originálu PDF5/6

ML20MnTiB · Q/BQB 517-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
6.1.1 / tabulka 1, řádek 98, poznámka a
Fyzická strana PDF
12
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Zdrojový dokument

Původní označení prvků složení a podklad analýzy
Al
Původní symbol prvku
Alₜ
Znak extrahovaný z originálu
Alt
Záhlaví původního sloupce
Al t
Původní dolní index
t
Vysvětlení dolního indexu
Zachovává se pouze původní dolní index; tento kandidát jej nerozepisuje jako celkový hliník ani hliník rozpustný v kyselině. Al bez určení formy nelze přímo ztotožnit.
Vydání normy
Q/BQB 517—2023
Umístění v tabulce
1
Pořadové číslo původní tabulky
98
Fyzická strana PDF
12
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní značky sloupců byly ověřeny
Původní buňka
≥ 0.020

Liší-li se původní analytická označení nebo chybí-li v některém záznamu, nelze přímo vyvodit srovnatelnost ani shodu. Indexy nevysvětlené zdrojem se zde nerozepisují.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4067–0.5853 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3748 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3200–0.4310 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.24
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.3 ~ 1.6
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.0035
Alₜ≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Ti0.04 ~ 0.1
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 98; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Podmínky složení

Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 98; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.

ML20MnTiB · Q/ZNGF 01.7—2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Vydání 2023; vydáno 2023-09-21, účinné od 2023-10-01; nahrazuje Q/SG18—2022
Název dokumentu
Válcovaný drát z oceli pro pěchování a protlačování za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Guangdong Zhongnan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3967–0.5633 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2523–0.3608 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3100–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.23
Si0.1 ~ 0.3
Mn1.3 ~ 1.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Ti0.04 ~ 0.1
B0.0008 ~ 0.0035
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Zhongnan Steel Q/ZNGF 01.7—2023, tabulka 1, řádek 57 (strana 6 souboru PDF), tavbová analýza wt%. Poznámky, dodací postup a objednávku je nutné potvrdit podle příslušného vydání; údaje nepředstavují příslib dodávky Creation Group.

Podmínky složení

Tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; pomlčka znamená neuvedený limit, nikoli nulu. / Článek 6.1.4: zbytkové (nečistoty) Cr, Ni, Cu každý ≤0.20%; u záměrně přidávaného Cr platí limit příslušného řádku, nikoli zbytková horní mez. / Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zkouška pěchováním za studena pro běžnou třídu je 1/2, vyšší a vysokou třídu je nutné uvést ve smlouvě.

Vysvětlení ověření

Všech 69 řádků tabulky 1 a poznámky a/b/c vydání 2023 byly porovnány řádek po řádku. Přípony technologického postupu -1/-2/-3 jsou odlišeny od písmen poznámek.

ML20MnTiB · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4067–0.5853 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2590–0.3748 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3200–0.4310 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.24
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.3 ~ 1.6
P≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Ti0.04 ~ 0.1
B0.0008 ~ 0.0035
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 59, strana 7 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

Al:≥0.020;Ti:0.04-0.10;B:0.0008-0.0035
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group