← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

ML10AL — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML10AL →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál ML10AL?

Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

ML10Al · GB/T 5953

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Ocelový drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Al (celkový)≥ 0.02 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: GB/T 6478-2015 · Tabulka 1Zobrazit související produkt →

ML10Al · GB/T 28906-2025

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2025
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
Fyzická strana PDF
7、8、11

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%
IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%
IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al0.02 ~ 0.06
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%, Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr se neřídí zbytkovou horní mezí. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nesmějí se přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro válcovaný drát za tepla pro pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a postupu výroby dílu; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Při stanovení hliníku rozpustného v kyselině se používá Als0.015–0.055%, odděleně od celkového hliníku Alt0.020–0.060%. Pole prvku Al je nutné vykládat podle zvolené podmínky stanovení.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt0.020–0.060%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al0.02 ~ 0.06
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als0.015–0.055%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al0.015 ~ 0.055
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.02 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Sn≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarou

ML10Al · GB/T 28906-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 28906-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1; 6.1.3/6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
5、7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T28906-2012, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Alt je celkový hliník, s požadavkem ≥0.020% bez horní meze; horní mez vydání 2025 ani podmínky náhrady hliníkem rozpustným v kyselině se nepoužijí. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Originál nestanoví Sn, mez Sn z novějšího vydání se nedoplňuje. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nevydávají za výrobkové úchylky. Rozsahem normy je drát válcovaný za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a technologie konkrétní součásti stále vyžadují potvrzení. Podle 6.1.3 platí osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 také pro typy s povrchovým vytvrzením.

Podmínky složení

GB/T28906-2012, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Alt je celkový hliník, s požadavkem ≥0.020% bez horní meze; horní mez vydání 2025 ani podmínky náhrady hliníkem rozpustným v kyselině se nepoužijí. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Originál nestanoví Sn, mez Sn z novějšího vydání se nedoplňuje. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nevydávají za výrobkové úchylky. Rozsahem normy je drát válcovaný za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a technologie konkrétní součásti stále vyžadují potvrzení. Podle 6.1.3 platí osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 také pro typy s povrchovým vytvrzením.

Vysvětlení ověření

Původní položky tabulky a všechny příslušné poznámky byly vizuálně ověřeny

ML10Al · GB/T 6478-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
Fyzická strana PDF
8、10

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%
IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%
IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez předepsané horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení. Poznámka tabulky 2: Osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 platí také pro typy s povrchovým vytvrzením.

Podmínky složení

GB/T6478-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Alt je celkový hliník ≥.020%; při stanovení hliníku rozpustného v kyselině platí Als≥.015%, bez předepsané horní meze. Pole Al se vykládá podle zvoleného způsobu stanovení. Poznámka tabulky 2: Osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 platí také pro typy s povrchovým vytvrzením.

Původní záznam podmíněné větve

Stanovení obsahu celkového hliníku Alt≥0.020%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Stanovení obsahu kyselinou rozpustného hliníku Als≥0.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.015 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarou

ML10Al · GB/T 6478-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 6478-2001
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a 6.1.4–6.1.8
Fyzická strana PDF
5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavek Si≤0.10% podle tabulky 1
IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Výroba v zásadité elektrické peci, Si≤0.17%
IIW / CEV:0.1300–0.2967 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.0950–0.1890 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T6478-2001, tabulka 1: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Podle 6.1.5 platí pro ocel uklidněnou hliníkem z bazické elektrické pece v tabulce 1 Si≤.17%.

Podmínky složení

GB/T6478-2001, tabulka 1: Tavbová analýza wt%; podle 6.1.4 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%. Legující rozsah Cr nepoužívá zbytkové maximum. Podle 6.1.8 se dovolené úchylky výrobkové analýzy ověřují samostatně podle GB/T222-1984, tabulky 2, bez rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Skutečné vydání je 2001, jeho složení se nenahrazuje vydáním 2015 ani 2025. Konkrétní rozměry a mechanické dodací požadavky se ověřují samostatně. Podle 6.1.5 platí pro ocel uklidněnou hliníkem z bazické elektrické pece v tabulce 1 Si≤.17%.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavek Si≤0.10% podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Výroba v zásadité elektrické peci, Si≤0.17%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.13
Si≤ 0.17 (dolní mez neuvedena)
Mn0.3 ~ 0.6
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola čtyř tabulek složení a ustanovení originálu PDF5/6
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group