ML10 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro ML10 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál ML10?
Související katalogové informace jsou k dispozici. Uvítáme také nové požadavky na materiál a zpracování. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
ML10 · GB/T 5953
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Ocelový drát pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Referenční záznam přepisu normy
- Vydání normy
- GB/T 6478-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T5953.1/.2:2009, článek 6.1.1 odkazuje na příslušnou normu uvedenou ve smlouvě; zde jde o orientační složení stejnojmenné značky podle GB/T6478. Použitelnou normu musí potvrdit smlouva; nejde přímo o závazné složení 5953. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.
Vysvětlení ověření
Zdroj normy: GB/T 6478-2015 · Tabulka 1Zobrazit související produkt →ML10 · GB/T 28906-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 28906-2025
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
- Fyzická strana PDF
- 7、8、11
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 1. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarouML10 · GB/T 28906-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 28906-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1; 6.1.3/6.1.5–6.1.7
- Fyzická strana PDF
- 5、7
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T28906-2012, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Alt je celkový hliník, s požadavkem ≥0.020% bez horní meze; horní mez vydání 2025 ani podmínky náhrady hliníkem rozpustným v kyselině se nepoužijí. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Originál nestanoví Sn, mez Sn z novějšího vydání se nedoplňuje. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nevydávají za výrobkové úchylky. Rozsahem normy je drát válcovaný za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a technologie konkrétní součásti stále vyžadují potvrzení. Podle 6.1.3 platí osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 také pro typy s povrchovým vytvrzením.
Podmínky složení
GB/T28906-2012, tabulka 1: Tavbová analýza, hmotnostní podíly v %. Alt je celkový hliník, s požadavkem ≥0.020% bez horní meze; horní mez vydání 2025 ani podmínky náhrady hliníkem rozpustným v kyselině se nepoužijí. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20%; při tabulkovém legujícím rozsahu Cr neplatí zbytkové maximum Cr. Originál nestanoví Sn, mez Sn z novějšího vydání se nedoplňuje. Úchylky složení podle 6.1.7 se řídí GB/T222; tavbové meze se nevydávají za výrobkové úchylky. Rozsahem normy je drát válcovaný za tepla pro pěchování za studena; dodací podmínky a technologie konkrétní součásti stále vyžadují potvrzení. Podle 6.1.3 platí osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 také pro typy s povrchovým vytvrzením.
Vysvětlení ověření
Původní položky tabulky a všechny příslušné poznámky byly vizuálně ověřenyML10 · GB/T 6478-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného tepelného zpracování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 6478-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
- Fyzická strana PDF
- 8、10
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | 0.1 ~ 0.3 |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T6478-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Poznámka tabulky 2: Osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 platí také pro typy s povrchovým vytvrzením.
Podmínky složení
GB/T6478-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Poznámka tabulky 2: Osm značek s pořadovými čísly 4–11 tabulky 1 platí také pro typy s povrchovým vytvrzením.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarouML10 · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 5, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Původní označení prvků složení a podklad analýzy
- Al
- Původní symbol prvku
- Alₜ
- Znak extrahovaný z originálu
- Alt
- Záhlaví původního sloupce
- Al t
- Původní dolní index
- t
- Vysvětlení dolního indexu
- Zachovává se pouze původní dolní index; tento kandidát jej nerozepisuje jako celkový hliník ani hliník rozpustný v kyselině. Al bez určení formy nelze přímo ztotožnit.
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 1
- Pořadové číslo původní tabulky
- 5
- Fyzická strana PDF
- 8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní značky sloupců byly ověřeny
- Původní buňka
- ≥0.020
Liší-li se původní analytická označení nebo chybí-li v některém záznamu, nelze přímo vyvodit srovnatelnost ani shodu. Indexy nevysvětlené zdrojem se zde nerozepisují.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Alₜ | ≥ 0.02 (horní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 5; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 5; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.ML10 · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.08 ~ 0.13 |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.3 ~ 0.6 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 11, strana 4 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.