MFT9 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro MFT9 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál MFT9?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
MFT9 · GB/T 28906-2025
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 28906-2025
- Umístění v tabulce
- Tabulka 5 a poznámky pod čarou; 7.1.5–7.1.7
- Fyzická strana PDF
- 7、11
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.2 ~ 0.26 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.3 ~ 1.6 |
| Nb | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Sn | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Tabulka 5, poznámka a: Podle požadavků pevnosti a rozměru lze dohodou obou stran uvedenou ve smlouvě přidat Mo/Ti/B/Al/N a jiné prvky; bez jednotného rozsahu se hodnoty nedoplňují. Přípona B značek MFT znamená feriticko-bainitickou strukturu, nikoli předepsaný obsah boru; nestanovené B není 0.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly v %, tavbová analýza, GB/T28906-2025, tabulka 5. Podle 7.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤0.20% a platí Sn≤0.06%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 7.1.7 se řídí GB/T222 a nelze je přímo považovat za tavbové meze. Rozsah normy pro drát válcovaný za tepla na pěchování za studena nenahrazuje potvrzení skutečných dodacích rozměrů a technologie součásti; mechanické vlastnosti se ověřují samostatně. Tabulka 5, poznámka a: Podle požadavků pevnosti a rozměru lze dohodou obou stran uvedenou ve smlouvě přidat Mo/Ti/B/Al/N a jiné prvky; bez jednotného rozsahu se hodnoty nedoplňují. Přípona B značek MFT znamená feriticko-bainitickou strukturu, nikoli předepsaný obsah boru; nestanovené B není 0.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola původní tabulky složení a poznámek pod čarouMFT9 · GB/T 6478-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného zušlechťování
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 6478-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 5 a poznámky pod čarou; 6.1.5–6.1.7
- Fyzická strana PDF
- 10
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.26 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.2 ~ 1.6 |
| Nb | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T6478-2015, tabulka 5: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Tabulka 5 dovoluje podle pevnosti a rozměru přidat Cr/B a další prvky, bez jednotného rozsahu; B se svévolně nedoplňuje. Výchozí mez Cr je zbytkový požadavek.
Podmínky složení
GB/T6478-2015, tabulka 5: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %. Podle 6.1.5 mají zbytkové Cr/Ni/Cu každý ≤.20%; tabulkový legující Cr nepoužívá zbytkové maximum Cr. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.7 se řídí GB/T222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah; pro nestanovený Sn se nedoplňuje mez novějšího vydání. Konkrétní rozměry, stav výrobku a mechanické podmínky se ověřují samostatně; složení samo neprokazuje vhodnost tváření součásti. Tabulka 5 dovoluje podle pevnosti a rozměru přidat Cr/B a další prvky, bez jednotného rozsahu; B se svévolně nedoplňuje. Výchozí mez Cr je zbytkový požadavek.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech příslušných rozsahů tabulky 1/2/4/5 originálu a poznámek pod čarouMFT9 · GB/T 29087-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena bez následného zušlechťování
- Forma materiálu
- Válcovaný drát za tepla z oceli pro pěchování za studena bez zušlechťování; dodávka ve stavu po válcování za tepla
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 29087-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámka 1, poznámka 2; 6.1.1–6.1.2
- Fyzická strana PDF
- 1、7、8
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.18 ~ 0.26 |
| Si | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 1.25 ~ 1.6 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.015 (dolní mez neuvedena) |
| Nb | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| V | ≤ 0.08 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
| N | ≤ 0.008 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T 29087-2012, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %; tabulka 1 uvádí pouze tři značky MFT8, MFT9 a MFT10. Poznámka tabulky 1 dovoluje podle pevnostní třídy a rozměru přidat další prvky jako Cr a B; jednotné meze nejsou uvedeny, nejde o výchozí rozsah složení. Poznámka tabulky 1: Zbytkové Ni a Cu mají každý ≤0.20%, platí N≤0.008%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle GB/T 222. Norma je omezena na drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena bez zušlechťování, dodávaný po válcování za tepla. Mechanické vlastnosti tabulky 2 a podmínky zkoušky pěchováním za studena podle 6.6 je nutné ověřit podle rozměru a smlouvy. Složení stejnojmenných značek ve vydáních GB/T 6478-2015, GB/T 28906-2025 a dalších není automaticky zaměnitelné.
Podmínky složení
GB/T 29087-2012, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy v %; tabulka 1 uvádí pouze tři značky MFT8, MFT9 a MFT10. Poznámka tabulky 1 dovoluje podle pevnostní třídy a rozměru přidat další prvky jako Cr a B; jednotné meze nejsou uvedeny, nejde o výchozí rozsah složení. Poznámka tabulky 1: Zbytkové Ni a Cu mají každý ≤0.20%, platí N≤0.008%; dovolené úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle GB/T 222. Norma je omezena na drát válcovaný za tepla z oceli pro pěchování za studena bez zušlechťování, dodávaný po válcování za tepla. Mechanické vlastnosti tabulky 2 a podmínky zkoušky pěchováním za studena podle 6.6 je nutné ověřit podle rozměru a smlouvy. Složení stejnojmenných značek ve vydáních GB/T 6478-2015, GB/T 28906-2025 a dalších není automaticky zaměnitelné.