E52100 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro E52100 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál E52100?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
E52100 · SAE J404-2009
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J404-2009
- Umístění v tabulce
- Table1 a poznámka 1–7
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Původní označení SAE E52100 odpovídá UNS G52986; UNS slouží pouze jako vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%. Stanovené legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají oddělené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, běžné značky se nesměšují s Pb. Povinně uváděné prvky a prahy pro vykazování nejsou jednotnými požadavky na obsah ani nulovým obsahem. Samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodací možnosti. Poznámka 2: Ocel z elektrické pece; předpona E a číslo UNS zůstávají podle původní tabulky zachovány. Tento původní řádek má P/S každý ≤.025%; dohodnuté rozšíření běžných řádků se automaticky nepřebírá.
Podmínky složení
Původní označení SAE E52100 odpovídá UNS G52986; UNS slouží pouze jako vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%. Stanovené legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají oddělené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, běžné značky se nesměšují s Pb. Povinně uváděné prvky a prahy pro vykazování nejsou jednotnými požadavky na obsah ani nulovým obsahem. Samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodací možnosti. Poznámka 2: Ocel z elektrické pece; předpona E a číslo UNS zůstávají podle původní tabulky zachovány. Tento původní řádek má P/S každý ≤.025%; dohodnuté rozšíření běžných řádků se automaticky nepřebírá.
Původní záznam podmíněné větve
Výchozí složení podle tabulky 1
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola všech sloupců tabulky 1 v PDF3 a poznámek pod čarou v PDF4E52100 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2, poznámky 1–4 a poznámky pod čarou A–C
- Fyzická strana PDF
- 1、5、6
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky.
Podmínky složení
Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky.
Původní záznam podmíněné větve
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Je nutné vybrat podmíněnou větev
AnoVysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 2 a poznámky oficiálního původního textu 2012; je nutné zvolit Si a příslušné podmínky nákupu.E52100 · SAE J404-2000
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ložisková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- SAE J404-2000
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky 1–3; rozsah
- Fyzická strana PDF
- 1、2
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.
Podmínky složení
Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.
Vysvětlení ověření
Původní řádky a poznámky z 2000 byly ověřeny; pochybnosti o 50B46 jsou uvedeny samostatně. Neznamená to potvrzení všech číselných hodnotE52100 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2, poznámky 1–4, poznámky pod čarou A–C
- Fyzická strana PDF
- 7
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám.
Původní záznam podmíněné větve
Rozsah Si uvedený v tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.15 ~ 0.35 |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.98 ~ 1.1 |
| Mn | 0.25 ~ 0.45 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Si | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 1.3 ~ 1.6 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |