← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

C55 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C55 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál C55?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

C55 · DIN 17200-1987

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN 17200-1987-03
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
Fyzická strana PDF
1、2、15、16、17

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Základní složení podle tabulky 2; podmínka s olovem podle poznámky 5 nebyla objednána.
IIW / CEV:0.6200–0.7500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5500–0.6583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5800–0.6900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Pouze při výslovném objednání kupujícím podle poznámky 5: Pb0.15–0.30%
IIW / CEV:0.6200–0.7500 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5500–0.6583 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5800–0.6900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Mn0.6 ~ 0.9
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.0535; poznámka 4 označuje pouze zvláštní použití.

Podmínky složení

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.0535; poznámka 4 označuje pouze zvláštní použití.

Původní záznam podmíněné větve

Základní složení podle tabulky 2; podmínka s olovem podle poznámky 5 nebyla objednána.

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Mn0.6 ~ 0.9
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)

Pouze při výslovném objednání kupujícím podle poznámky 5: Pb0.15–0.30%

PrvekPožadavky na složení
C0.52 ~ 0.6
Mn0.6 ~ 0.9
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Pb0.15 ~ 0.3

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně

C55 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ložisková ocel
Podkategorie
Ložisková ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
42
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.5 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.6 (nejde o zaručený rozsah)
CrTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 42 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 510.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Nízká prokalitelnost pro malé součásti nebo po povrchovém indukčním kalení.

C55 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
44
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.55 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.8 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Produktový katalog Ovako 2024, strana 44 souboru PDF; typické hodnoty výrobce „Typical analysis“, pouze jako orientační složení. Původní záhlaví výslovně neuvádí jednotku; vykládá se podle údajů výrobce jako hmotnostní podíly %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky. Nepoužívá se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani uhlíkový ekvivalent. Prázdná pole a pouze názvy prvků v „Other“ se nedoplňují hodnotou 0. Kódy výrobce: 056, 8665.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Vhodná pro povrchové indukční kalení na 660 HV
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group