← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

C25 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C25 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál C25?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

C25 · DIN 17200-1987

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN 17200-1987-03
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
Fyzická strana PDF
1、2、15、16、17

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Základní složení podle tabulky 2; podmínka s olovem podle poznámky 5 nebyla objednána.
IIW / CEV:0.2867–0.4067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2400–0.3383 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2600–0.3600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Pouze při výslovném objednání kupujícím podle poznámky 5: Pb0.15–0.30%
IIW / CEV:0.2867–0.4067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2400–0.3383 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2600–0.3600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.29
Mn0.4 ~ 0.7
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.0406; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Podmínky složení

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.0406; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Původní záznam podmíněné větve

Základní složení podle tabulky 2; podmínka s olovem podle poznámky 5 nebyla objednána.

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.29
Mn0.4 ~ 0.7
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)

Pouze při výslovném objednání kupujícím podle poznámky 5: Pb0.15–0.30%

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.29
Mn0.4 ~ 0.7
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Pb0.15 ~ 0.3

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně

C25 · DIN EN 10277:2018-09

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
Stav ověření
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
Vydání normy
DIN EN 10277:2018-09
Umístění v tabulce
Informativní příloha A.1
Fyzická strana PDF
42
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza (informativní podklad)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Složení z informativní přílohy normy slouží pouze pro orientaci; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit. Uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá a zdroj se nepoužívá pro reverzní vyhledávání podle složení.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.22 ~ 0.29
Si0.1 ~ 0.4
Mn0.4 ~ 0.7
P≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.045 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.

Podmínky složení

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb podle požadavku poptávky; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: zvýšení horní meze S o 0.005% vyžaduje dohodu, úpravu sulfidů a Ca≥0.0020%; automaticky se neaktivuje. / Poznámka d: výjimka horní meze N vyžaduje Alt≥0.020% nebo kyselinorozpustný Al≥0.015% nebo dostatek jiných prvků vázajících dusík a uvedení v osvědčení; nelze ji aktivovat na základě chybějícího Al. / Poznámka e: Cu>0.40% může způsobit trhliny za tepla při tváření za tepla; poznámka f vyžaduje při snížení Si jiné dezoxidační opatření.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Cr
    • Mo
    • Ni
    Horní mez
    0.63
    Doplňující poznámky ke zdroji
    Cr+ Mo+Ni 0,63

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group