← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

C15C — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C15C →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál C15C?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

C15C · EN 10263

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Tažený drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
BS EN 10263-2:2017
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1475–0.2033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Meze použitelnosti

BS EN 10263-2:2017; tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Hodnoty bez uvedeného rozsahu jsou maxima; poznámky pod tabulkou zůstávají zachovány. Web neuvádí vydání; zobrazení podle vydání tohoto zdroje neprokazuje smluvní použitelnost.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: BS EN 10263-2:2017 · Tabulka 2Zobrazit související produkt →

C15C · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka A.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1883–0.3900 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1475–0.2450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2775 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cr+Ni+Mo≤ 0.5 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu. ISO4954:2018, tabulka A.2 platí pro oceli, u nichž se po tváření za studena nepředpokládá tepelné zpracování, tavbová analýza wt%. Původní součet Cr+Ni+Mo je ≤0.50%; kromě jednotlivých mezí prvků musí platit také součet. Nezadané prvky zůstávají neznámé a nepovažují se za 0; volitelná dezoxidace / náhrada hliníku a dohoda o Mn se nadále ověřují podle výslovných objednacích podmínek.

Podmínky složení

ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu. ISO4954:2018, tabulka A.2 platí pro oceli, u nichž se po tváření za studena nepředpokládá tepelné zpracování, tavbová analýza wt%. Původní součet Cr+Ni+Mo je ≤0.50%; kromě jednotlivých mezí prvků musí platit také součet. Nezadané prvky zůstávají neznámé a nepovažují se za 0; volitelná dezoxidace / náhrada hliníku a dohoda o Mn se nadále ověřují podle výslovných objednacích podmínek.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Cr
    • Ni
    • Mo
    Horní mez
    0.5

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka A.2Zobrazit související produkt →

C15C · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel bez tepelného zpracování po zpracování za studena
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka A.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.1883–0.3900 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí V. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek; propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně a obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1475–0.2450 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek; propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně a obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2775 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky. Některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka A.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Platí pro oceli bez tepelného zpracování po tváření za studena. Al lze nahradit jinými prvky s obdobným účinkem, nelze proto bezpodmínečně požadovat tabulkovou dolní mez Al. Pro C2C/C20C/C20GC/C25C lze předepsat nižší Mn s šířkou rozsahu 0.20%; vyžaduje dohodu v objednávce.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka A.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Platí pro oceli bez tepelného zpracování po tváření za studena. Al lze nahradit jinými prvky s obdobným účinkem, nelze proto bezpodmínečně požadovat tabulkovou dolní mez Al. Pro C2C/C20C/C20GC/C25C lze předepsat nižší Mn s šířkou rozsahu 0.20%; vyžaduje dohodu v objednávce.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Cr
    • Ni
    • Mo
    Horní mez
    0.5
Podmíněná dolní mez složení
Al
Podmínky použitelnosti
Lze nahradit jinými prvky s podobným účinkem

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka A.2 původního textu normy a poznámky pod čarou

C15C · EN 10263-2-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-2-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky a–f

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1475–0.2033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny.
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1525–0.2083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1475–0.2033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny. Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem; nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1525–0.2083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy viz samostatná tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradních prvků se jejich složení nepředpokládá. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedené není nula. Norma spadá do rozsahu pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy viz samostatná tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradních prvků se jejich složení nepředpokládá. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedené není nula. Norma spadá do rozsahu pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny.

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si0.15 ~ 0.25
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny. Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem; nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si0.15 ~ 0.25
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2 a poznámky pod čarou byly ověřeny; volitelné přídavky a dohodnuté položky je nutné potvrdit samostatně.

C15C · DIN EN 10263-2-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-2:2018-02
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky pod čarou a–f; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 je nutné ověřit samostatně.
Fyzická strana PDF
1、9
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1475–0.2033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny.
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1525–0.2083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1475–0.2033 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny. Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem; nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.
IIW / CEV:0.1883–0.2700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1525–0.2083 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1650–0.2300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Meze použitelnosti

DIN EN 10263-2:2018-02 je německým vydáním EN 10263-2:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 2 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku viz samostatně tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradního prvku se jeho složení nesmí předpokládat. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě účelů dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedený údaj neznamená nulu. Norma patří do oblasti pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného produktu.

Podmínky složení

DIN EN 10263-2:2018-02 je německým vydáním EN 10263-2:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 2 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku viz samostatně tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradního prvku se jeho složení nesmí předpokládat. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě účelů dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedený údaj neznamená nulu. Norma patří do oblasti pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného produktu.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny.

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si0.15 ~ 0.25
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.06

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Dohodnuté žárové zinkování, Si 0.15–0.25%; mechanické vlastnosti tabulky 4 mohou být ovlivněny. Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem; nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.17
Si0.15 ~ 0.25
Mn0.35 ~ 0.6
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Ověření řádku 5 tabulky 2 a poznámek pod čarou oficiálního německého vydání DIN EN 10263-2:2018-02; rok převzatého vydání EN je 2017.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group