← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

C10GC — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro C10GC →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál C10GC?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

C10GC · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Ocel bez tepelného zpracování po zpracování za studena
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka A.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Poznámka c, jakost a: Al≤0.015%
IIW / CEV:0.1300–0.3233 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí V. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek; propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně a obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1000–0.1950 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek; propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně a obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2175 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky. Některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Poznámka c, jakost b: Bez přídavku Al, Si0.15–0.25%; bez přídavku neznamená naměřený obsah 0.
IIW / CEV:0.1300–0.3233 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí V. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek; propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně a obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1000–0.1950 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek; propojená omezení prvků je nutné ověřit samostatně a obálka nezaručuje současnou dosažitelnost všech hodnot. Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.1100–0.2175 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky. Některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.12
Si0.15 ~ 0.25
Mn0.3 ~ 0.5
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka A.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Platí pro oceli bez tepelného zpracování po tváření za studena. Al lze nahradit jinými prvky s obdobným účinkem, nelze proto bezpodmínečně požadovat tabulkovou dolní mez Al. Pro C2C/C20C/C20GC/C25C lze předepsat nižší Mn s šířkou rozsahu 0.20%; vyžaduje dohodu v objednávce. Poznámka c uvádí dvě jakosti: Al≤0.015%; nebo bez přídavku Al a s Si 0.15–0.25% pro žárové zinkování. Použije se až po zvolení příslušné možnosti.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka A.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Platí pro oceli bez tepelného zpracování po tváření za studena. Al lze nahradit jinými prvky s obdobným účinkem, nelze proto bezpodmínečně požadovat tabulkovou dolní mez Al. Pro C2C/C20C/C20GC/C25C lze předepsat nižší Mn s šířkou rozsahu 0.20%; vyžaduje dohodu v objednávce. Poznámka c uvádí dvě jakosti: Al≤0.015%; nebo bez přídavku Al a s Si 0.15–0.25% pro žárové zinkování. Použije se až po zvolení příslušné možnosti.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Cr
    • Ni
    • Mo
    Horní mez
    0.5
Podmíněná dolní mez složení
Al
Podmínky použitelnosti
Lze nahradit jinými prvky s podobným účinkem

Původní záznam podmíněné větve

Poznámka c, jakost a: Al≤0.015%

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.12
Si0.15 ~ 0.25
Mn0.3 ~ 0.5
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Al≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)

Poznámka c, jakost b: Bez přídavku Al, Si0.15–0.25%; bez přídavku neznamená naměřený obsah 0.

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.12
Si0.15 ~ 0.25
Mn0.3 ~ 0.5
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka A.2 původního textu normy a poznámky pod čarou

C10GC · ISO 4954-1:2024

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Stav ověření
Zveřejněno na webu; ověření originálu není dokončeno

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.08 ~ 0.12
Mn0.3 ~ 0.5
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Si0.15–0.25 pro volbu žárového povlaku bez hliníku; tabulka A.2, poznámka c
Al≤0.015 pro volbu a nebo bez Al pro volbu b; tabulka A.2, poznámka c

Meze použitelnosti

C10GC je samostatné označení odlišné od C10C; Al/Si se potvrzuje podle dodacích možností poznámky c tabulky A.2. Podklady nenahrazují technickou dohodu objednávky.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group