← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

7MNB8 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 7MNB8 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 7MNB8?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

7MnB8 · EN 10263

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Tažený drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
BS EN 10263-2:2017
Umístění v tabulce
Tabulka 2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3683–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1575–0.1958 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2450–0.2850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.09
Si0.15 ~ 0.25
Mn1.85 ~ 1.95
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.04

Meze použitelnosti

Poznámka e uvádí volitelné přídavky: Cr≤0.2, Mo≤0.05, Ni≤0.25, V=0.03~0.05, Ti=0.06~0.1, B=0.0015~0.0030%; všechny nejsou povinné. Poznámka f uvádí patent pro konkrétní použití. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: BS EN 10263-2:2017 · Tabulka 2Zobrazit související produkt →

7MnB8 · EN 10263-2-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-2-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky a–f

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al
IIW / CEV:0.3683–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1575–0.1958 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2450–0.2850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.
IIW / CEV:0.3683–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1575–0.1958 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2450–0.2850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.09
Si0.15 ~ 0.25
Mn1.85 ~ 1.95
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.04

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy viz samostatná tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradních prvků se jejich složení nepředpokládá. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedené není nula. Norma spadá do rozsahu pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku. Poznámka e dovoluje přídavek Cr/Mo/Ni/V/Ti/B, nikoli výchozí povinné složení tabulky 2; skutečná volba musí být potvrzena při poptávce a objednání. Poznámka f uvádí patent související s konkrétním použitím.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy viz samostatná tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradních prvků se jejich složení nepředpokládá. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedené není nula. Norma spadá do rozsahu pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku. Poznámka e dovoluje přídavek Cr/Mo/Ni/V/Ti/B, nikoli výchozí povinné složení tabulky 2; skutečná volba musí být potvrzena při poptávce a objednání. Poznámka f uvádí patent související s konkrétním použitím.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.09
Si0.15 ~ 0.25
Mn1.85 ~ 1.95
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.04

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.09
Si0.15 ~ 0.25
Mn1.85 ~ 1.95
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2 a poznámky pod čarou byly ověřeny; volitelné přídavky a dohodnuté položky je nutné potvrdit samostatně.

7MnB8 · DIN EN 10263-2-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-2:2018-02
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky pod čarou a–f; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 3 je nutné ověřit samostatně.
Fyzická strana PDF
1、9
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al
IIW / CEV:0.3683–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1575–0.1958 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2450–0.2850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.
IIW / CEV:0.3683–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.1575–0.1958 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2450–0.2850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.09
Si0.15 ~ 0.25
Mn1.85 ~ 1.95
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.04

Meze použitelnosti

DIN EN 10263-2:2018-02 je německým vydáním EN 10263-2:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 2 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku viz samostatně tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradního prvku se jeho složení nesmí předpokládat. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě účelů dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedený údaj neznamená nulu. Norma patří do oblasti pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného produktu. Poznámka e dovoluje přidat Cr/Mo/Ni/V/Ti/B, nikoli jako výchozí povinné složení tabulky 2. Skutečná volba vyžaduje potvrzení při poptávce a objednání. Poznámka f upozorňuje na patenty pro určitá použití.

Podmínky složení

DIN EN 10263-2:2018-02 je německým vydáním EN 10263-2:2017; tento záznam byl ověřen podle tavbové analýzy a poznámek pod čarou tabulky 2 oficiálního německého vydání. Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku viz samostatně tabulka 3. Poznámka b dovoluje nahradit hliník jinými prvky s podobným účinkem; bez určení náhradního prvku se jeho složení nesmí předpokládat. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě účelů dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí ovlivnit vlastnosti a použitelnost; neuvedený údaj neznamená nulu. Norma patří do oblasti pěchování a protlačování za studena; skutečný dodací stav, rozměry, povrch a mechanické vlastnosti se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného produktu. Poznámka e dovoluje přidat Cr/Mo/Ni/V/Ti/B, nikoli jako výchozí povinné složení tabulky 2. Skutečná volba vyžaduje potvrzení při poptávce a objednání. Poznámka f upozorňuje na patenty pro určitá použití.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.09
Si0.15 ~ 0.25
Mn1.85 ~ 1.95
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.04

Výchozí složení podle tabulky 2, podmínka dezoxidace Al; Al je nahrazen prvkem s rovnocenným účinkem, nahrazující prvek a obsah je nutné ověřit samostatně.

PrvekPožadavky na složení
C0.06 ~ 0.09
Si0.15 ~ 0.25
Mn1.85 ~ 1.95
P≤ 0.015 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Ověření řádku 9 tabulky 2 a poznámek pod čarou oficiálního německého vydání DIN EN 10263-2:2018-02; rok převzatého vydání EN je 2017.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group