70MN — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 70MN →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 70MN?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
70Mn · GB/T 699-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Jakostní uhlíková konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 699-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a, b; 6.1.2, 6.1.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.67 ~ 0.75 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.
Podmínky složení
GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 a příslušná ustanovení byla ověřena70Mn · GB/T 1222-2016
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 1222-2016
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a/b k pokračování tabulky; 6.1.1–6.1.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.67 ~ 0.75 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.03 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza, hmotnostní podíly wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a nesměšují se s touto tabulkou. Tabulka 1, poznámka b: Při požadavku odběratele uvedeném ve smlouvě může být zbytkové Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. Podle 6.1.2 má 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, jiné legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%. Mez nebyla rozšířena na uhlíkové pružinové oceli. Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena, posuzuje se podle konkrétní technologie.
Podmínky složení
Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; dovolené výrobkové úchylky se posuzují samostatně podle GB/T222 a neslučují se s touto tabulkou. / Tabulka 1, poznámka b: na požadavek odběratele uvedený ve smlouvě může být zbytková Cu ≤0.20%; výchozí tabulková mez je ≤0.25%. / 6.1.2: pro 40SiMnVBE kyslík ≤0.0015%, pro ostatní legované pružinové oceli kyslík ≤0.0025%; tento limit nebyl rozšířen na uhlíkové pružinové oceli. / Nestanovené prvky nejsou nula; složení pružinové oceli neznamená vhodnost pro libovolnou součást pěchovanou za studena a posuzuje se podle konkrétního postupu.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1, poznámky pod čarou a požadavek na obsah kyslíku v 6.1.2 byly ověřeny70Mn · GB/T 699-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Kvalitní uhlíková konstrukční ocel
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 699-1999
- Umístění v tabulce
- Hlavní text, tabulka 1, řádek 31, tabulka 2 a ustanovení 6.1.1
- Fyzická strana PDF
- 5、6
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.67 ~ 0.75 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.9 ~ 1.2 |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Vydání 1999, hlavní text, tabulka 1, řádek 31, jednotný číselný kód U21702. Tento záznam používá výchozí jakostní stupeň jakostní oceli, tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Tabulka 2: Pro jakostní ocel jsou P a S každý ≤0.035%; pro vyšší jakostní stupeň A každý ≤0.030%; pro zvláštní jakostní stupeň E platí P≤0.025%, S≤0.020%. Meze A/E se nesmějí přebírat do výchozího stupně. 6.1.1.2—3: Pro tavbu ze šrotu může být přípustné Cu≤0.30%, pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%. Tento záznam používá výchozí Cu≤0.25% tabulky 1; konkrétní podmínky je nutné potvrdit samostatně. 6.1.1.4: Pro drát 35—85 patentovaný v olověné lázni platí samostatná omezení Mn/Cr/Ni/Cu, která se nepoužívají pro tento výchozí záznam konstrukční oceli. Mechanické vlastnosti podle tabulky 3 a 6.4 se posuzují podle tělesa, rozměrů, tepelného zpracování a objednávky; stávající orientační vlastnosti se tímto ověřením složení nepovyšují na obecnou záruku.