← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

6150 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 10. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 6150 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 6150?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

6150 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–4, A

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Meze složení se řídí ASTM A29/A29M-2012, tabulkou 2; přiřazení názvů SAE J404:2009, tabulkou 1. Oba normové podklady zůstávají zachovány samostatně. Zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 podle tabulky 2, poznámky 1 platí pouze pro nepředepsané legující prvky, předepsaný legující rozsah má přednost. Tabulkový rozsah Si a možnost předepsaná kupujícím ≤.10 zůstávají odděleny, nevnucují se současně. Rozsah je tavbová analýza, dovolené výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 6. G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.

Podmínky složení

Limity složení podle ASTM A29/A29M-2012, tabulky 2; názvové protějšky podle SAE J404:2009, tabulky 1. Oba normové podklady jsou zachovány odděleně. / Tabulka 2, poznámka 1: zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pouze pro jinak nespecifikované legující prvky; předepsané legovací rozsahy mají přednost. / Tabulkový rozsah Si a volba kupujícího ≤.10 jsou zachovány odděleně a nevynucují se současně. / Rozsahy jsou tavbovou analýzou, výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 6; G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.

Původní záznam podmíněné větve

Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Složení ASTM A29-2012 a přiřazení názvů SAE J404-2009 byly ověřeny samostatně podle originálů

6150 · ASTM A29/A29M-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Odkaz na historické vydání
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–4, A

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Současné zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A29/A29M-2012; původní záznam označoval ASTM A29/A29M-2020, jehož původní text je nutné doplnit, rozdíly vydání dosud nejsou potvrzeny. Meze složení se řídí ASTM A29/A29M-2012, tabulkou 2; přiřazení názvů SAE J404:2009, tabulkou 1. Oba normové podklady zůstávají zachovány samostatně. Zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 podle tabulky 2, poznámky 1 platí pouze pro nepředepsané legující prvky, předepsaný legující rozsah má přednost. Tabulkový rozsah Si a možnost předepsaná kupujícím ≤.10 zůstávají odděleny, nevnucují se současně. Rozsah je tavbová analýza, dovolené výrobkové úchylky se řídí samostatně tabulkou 6. G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.

Podmínky složení

Limity složení podle ASTM A29/A29M-2012, tabulky 2; názvové protějšky podle SAE J404:2009, tabulky 1. Oba normové podklady jsou zachovány odděleně. / Tabulka 2, poznámka 1: zbytkové Cu≤.35/Ni≤.25/Cr≤.20/Mo≤.06 pouze pro jinak nespecifikované legující prvky; předepsané legovací rozsahy mají přednost. / Tabulkový rozsah Si a volba kupujícího ≤.10 jsou zachovány odděleně a nevynucují se současně. / Rozsahy jsou tavbovou analýzou, výrobkové úchylky se řídí zvlášť tabulkou 6; G43406 je E4340 a neslučuje se s běžnou 4340.

Původní záznam podmíněné větve

Používá se rozsah Si uvedený v tabulce 2.

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Aktuální zobrazení chemického složení používá původní údaje ASTM A29/A29M-2012. Původní záznam uvádí ASTM A29/A29M-2020; originál tohoto vydání je nutné doplnit a rozdíly mezi vydáními dosud nebyly potvrzeny.

6150 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky 1–4, poznámky pod čarou A–C
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Rozsah Si uvedený v tabulce 2
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám.

Původní záznam podmíněné větve

Rozsah Si uvedený v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.

6150 · SAE J404-2009

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2009
Umístění v tabulce
Table1 a poznámka 1/4/5/6/7
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí požadavky P≤.030%, S≤.040% podle tabulky 1
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté typické požadavky pro ploché výrobky: P≤.030%, S≤.035%
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohodnuté typické požadavky ASTM pro dlouhé výrobky: P≤.040%, S≤.050%
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka přiřazuje UNS G61500 k SAE6150. Zachovávají se oba vyhledávací názvy, nikoli tvrzení jiného materiálu či náhrady mezi normami. Tavbová analýza wt%; V≥.15% nemá předepsanou horní mez, nepřebírá se maximum vanadu z jiných norem ASTM. Poznámka 1: Pro prvky v původní tabulce nepředepsané ani nepožadované platí zbytková maxima Cu≤.35/Ni≤.25/Mo≤.06; Cr používá legující rozsah. Poznámka 6, tabulka 1: Výchozí P/S je .030/.040; .030/.035 pro ploché výrobky a .040/.050 pro dlouhé výrobky ASTM jsou typické hodnoty dohodou obou stran, nikoli automatická změna podle formy výrobku. Poznámka 4 dovoluje dohodnout jiné rozsahy Si, bez jednotného rozsahu a svévolného doplnění. Poznámka 5: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje vložení L do značky; olovnaté složení se nepřimíchává k běžné 6150. Poznámka 7 požaduje vykazovat prvky, nikoli závazné meze pro všechny; hodnota pod prahem vykazování není 0. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle J409; složení samo neprokazuje dodávku pro pěchování za studena ani vhodnost tváření.

Podmínky složení

Původní tabulka přiřazuje UNS G61500 k SAE6150. Zachovávají se oba vyhledávací názvy, nikoli tvrzení jiného materiálu či náhrady mezi normami. Tavbová analýza wt%; V≥.15% nemá předepsanou horní mez, nepřebírá se maximum vanadu z jiných norem ASTM. Poznámka 1: Pro prvky v původní tabulce nepředepsané ani nepožadované platí zbytková maxima Cu≤.35/Ni≤.25/Mo≤.06; Cr používá legující rozsah. Poznámka 6, tabulka 1: Výchozí P/S je .030/.040; .030/.035 pro ploché výrobky a .040/.050 pro dlouhé výrobky ASTM jsou typické hodnoty dohodou obou stran, nikoli automatická změna podle formy výrobku. Poznámka 4 dovoluje dohodnout jiné rozsahy Si, bez jednotného rozsahu a svévolného doplnění. Poznámka 5: Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje vložení L do značky; olovnaté složení se nepřimíchává k běžné 6150. Poznámka 7 požaduje vykazovat prvky, nikoli závazné meze pro všechny; hodnota pod prahem vykazování není 0. Výrobkové úchylky se ověřují samostatně podle J409; složení samo neprokazuje dodávku pro pěchování za studena ani vhodnost tváření.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí požadavky P≤.030%, S≤.040% podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Dohodnuté typické požadavky pro ploché výrobky: P≤.030%, S≤.035%

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Dohodnuté typické požadavky ASTM pro dlouhé výrobky: P≤.040%, S≤.050%

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Si0.15 ~ 0.35
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola přiřazení původní položky „1UNS“ anglické tabulky a poznámek pod čarou

6150 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky 1–4 a poznámky pod čarou A–C
Fyzická strana PDF
1、5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Rozsah Si uvedený v tabulce 2
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A
IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky.

Původní záznam podmíněné větve

Rozsah Si uvedený v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 2 a poznámky oficiálního původního textu 2012; je nutné zvolit Si a příslušné podmínky nákupu.

6150 · SAE J404-2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2000
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky 1–3; rozsah
Fyzická strana PDF
1、2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Meze použitelnosti

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.

Podmínky složení

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.

Vysvětlení ověření

Původní řádky a poznámky z 2000 byly ověřeny; pochybnosti o 50B46 jsou uvedeny samostatně. Neznamená to potvrzení všech číselných hodnot

6150 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J404 JUN.2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 12, index tabulky 0
Fyzická strana PDF
8
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (v původní tabulce analýza vzorku z pánve)
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 8 / tištěná strana 12, SAE J404 JUN.2000. Tavbová analýza (v původní tabulce „Ladle“). Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytkové Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20 a Mo≤0.06 podle poznámky tabulky platí pouze pro pole bez předepsání hlavního složení. 50B46/51B60 s hvězdičkou mají B 0.0005–0.0030%.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Tabulkové poznámky zbytkových Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20, Mo≤0.06 platí pouze pro sloupce bez předepsaného hlavního legovacího obsahu; u značek s hvězdičkou 50B46/51B60 je B 0.0005–0.0030%.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

6150 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.16 SAE pro legované oceli (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.16 Legovaná ocel SAE (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
23
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; pro V není stanovena horní mez, horní mez uhlíkového ekvivalentu nelze určit. CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.7047 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.8 ~ 1.1
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 23 / tištěná strana 21, 7.1.16 SAE, legované oceli (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky neuvedené v hlavní tabulce a nepřepisují rozsahy hlavních legujících prvků.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Horní meze zbytkových Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky nestanovené v hlavní tabulce a nenahrazují hlavní legovací rozsahy.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

6150 · AGT2282 January 2013 (nákupní specifikace Acument)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát a tyče
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Leden 2013
Název dokumentu
AGT2282 – specifikace uhlíkových a legovaných ocelí
Umístění v tabulce
6.2
Fyzická strana PDF
5、7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza
Výrobce
Acument Global Technologies (AGT)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:≥ 0.7867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, B; pro V není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5900–0.6815 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr0.8 ~ 1.1
Mo≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historická nákupní specifikace Acument AGT2282 January 2013, strana 7 souboru PDF, tabulka 6.2; tavbové složení wt%, označení stavu SKFG. Odkazy požadavků mimo tabulku a součtu zbytkových prvků dosud nejsou plně ověřeny; pouze orientační zobrazení, bez reverzního vyhledávání podle mezí. Nejde o hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky.

Podmínky složení

AGT2282 January 2013, historická nákupní specifikace; tabulky 6.1/6.2, tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Nejde o původní normu SAE ani současnou řízenou záruku dodání. / 6.3 odkazuje pro úchylky výrobkové analýzy na ASTM F2282 a SAE J409; nelze je přenášet do aktuální tavbové analýzy. Povlaky, nauhličení a oduhličení mohou ovlivnit odběr výrobkových vzorků. / 6.5 předepisuje zbytkové prvky podle ASTM F2282, jejich součet ≤0.35%; tato dávka nedoplnila vydání odkazů ani definici zbytkových prvků a nevymýšlí členy součtu. / Pro mimotabulkové složení se odkazuje na SAE J403/J404 (rok neupřesněn); podmínky odkazů nejsou uzavřeny, nyní pouze referenční zobrazení bez zpětného vyhledávání podle limitů. / Pole stavu SKFG je zachováno podle originálu; volitelné stavy se neslučují do jedné podmínky výroby oceli. / Neuvedené prvky a pomlčky se nenahrazují 0 a jednostranné meze se nemění na pevné hodnoty.

Podmíněné požadavky

Podmínky zpracování a dodání

SKFG

6150 · ASME SA-29

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.53
Cr0.8 ~ 1.1
Mn0.7 ~ 0.9
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
V≥ 0.15 (horní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group