← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

50MN — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 50MN →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 50MN?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

50Mn · GB/T 699-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Kvalitní uhlíková konstrukční ocel
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 699-1999
Umístění v tabulce
Hlavní text, tabulka 1, řádek 28, tabulka 2 a ustanovení 6.1.1
Fyzická strana PDF
5、6
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Analýza vzorku z pánve

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5967–0.8133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5207–0.6523 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5500–0.6925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.56
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.7 ~ 1.0
Cr≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Vydání 1999, hlavní text, tabulka 1, řádek 28, jednotný číselný kód U21502. Tento záznam používá výchozí jakostní stupeň jakostní oceli, tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Tabulka 2: Pro jakostní ocel jsou P a S každý ≤0.035%; pro vyšší jakostní stupeň A každý ≤0.030%; pro zvláštní jakostní stupeň E platí P≤0.025%, S≤0.020%. Meze A/E se nesmějí přebírat do výchozího stupně. 6.1.1.2—3: Pro tavbu ze šrotu může být přípustné Cu≤0.30%, pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%. Tento záznam používá výchozí Cu≤0.25% tabulky 1; konkrétní podmínky je nutné potvrdit samostatně. 6.1.1.4: Pro drát 35—85 patentovaný v olověné lázni platí samostatná omezení Mn/Cr/Ni/Cu, která se nepoužívají pro tento výchozí záznam konstrukční oceli. Mechanické vlastnosti podle tabulky 3 a 6.4 se posuzují podle tělesa, rozměrů, tepelného zpracování a objednávky; stávající orientační vlastnosti se tímto ověřením složení nepovyšují na obecnou záruku.

Vysvětlení ověření

Kontrola jednotlivých řádků tabulek 1/2 a ustanovení 6.1.1 původního vydání 1999

50Mn · GB/T 699-2015

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Jakostní uhlíková konstrukční ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 699-2015
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a, b; 6.1.2, 6.1.3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5967–0.8133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5207–0.6523 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5500–0.6925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.56
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.

Podmínky složení

GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.

Vysvětlení ověření

Tabulka 1 a příslušná ustanovení byla ověřena

50Mn · GB/T 3078-2019

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Jakostní uhlíková konstrukční ocel
Forma materiálu
Tyče tažené za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 3078-2019

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5967–0.8133 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5207–0.6523 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5500–0.6925 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.48 ~ 0.56
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.7 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T3078-2019, článek 7.1.1 odkazuje pro jakostní uhlíkové konstrukční oceli na GB/T699 a pro legované konstrukční oceli na GB/T3077; u zdroje chemického složení musí být současně uvedena odkazovaná norma. Platí pro ocelové tyče tažené za studena a kruhové tyče tažené za studena a broušené; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se přímo nepřičítají k tavbovému rozsahu. GB/T699-2015, tabulka 1: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, nikoli běžné Cu≤0.25%. Pro ocel tavenou v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%, podmínka metody tavení musí být uvedena. Pro oceli 35–85 a 65Mn/70Mn na drát patentovaný v olověné lázni se Mn, Cr, Ni a Cu omezují samostatně podle článku 6.1.3; tento záznam je však tyč tažená za studena podle 3078, zvláštní pravidlo pro drát se nepoužije automaticky.

Podmínky složení

GB/T3078-2019, článek 7.1.1 odkazuje pro jakostní uhlíkové konstrukční oceli na GB/T699 a pro legované konstrukční oceli na GB/T3077; u zdroje chemického složení musí být současně uvedena odkazovaná norma. Platí pro ocelové tyče tažené za studena a kruhové tyče tažené za studena a broušené; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se přímo nepřičítají k tavbovému rozsahu. GB/T699-2015, tabulka 1: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, nikoli běžné Cu≤0.25%. Pro ocel tavenou v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%, podmínka metody tavení musí být uvedena. Pro oceli 35–85 a 65Mn/70Mn na drát patentovaný v olověné lázni se Mn, Cr, Ni a Cu omezují samostatně podle článku 6.1.3; tento záznam je však tyč tažená za studena podle 3078, zvláštní pravidlo pro drát se nepoužije automaticky.

Vysvětlení ověření

Odkazující ustanovení 3078 a originály citovaných norem byly ověřeny

Tvrdost při dodání (podmínky uvedeny odděleně)

GB/T 3078-2019 · tabulka 2 tvrdosti v dodacím stavu a poznámka a; 7.3/7.4 · strany PDF 6, 7 · HBW · zdroj SHA-256 29469018100b4553c22b1ea5e089516fa955843022f21c18f5a0720f1a74b7a4

Údaje pro podmínky stanovené normou, nikoli naměřené výsledky dodávané tavby a dávky; skutečný stav při dodání, použití a smlouvu je nutné potvrdit.

Dodání po tažení za studena nebo po tažení za studena a broušení; běžné podmínky použití podle tabulky 2. Použití pro tváření za tepla je nutné ověřit samostatně podle 7.4.2

HBW: ≤ 269 (dolní mez neuvedena) HBW

Dodává se ve stavu po žíhání, žíhání na lesk, vysokoteplotním popouštění nebo po normalizačním žíhání a následném popouštění; samotné normalizační žíhání pro dodání do tohoto výčtu nepatří a musí se dohodnout mezi oběma stranami podle 7.4.1

HBW: ≤ 229 (dolní mez neuvedena) HBW

50Mn · GB /T 711-2017

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.47 ~ 0.55
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mn0.7 ~ 1
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Si0.17 ~ 0.37

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group