← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

50B46 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 6. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 50B46 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 50B46?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

50B46 · SAE J404-2009

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2009
Umístění v tabulce
Table1 a poznámka 1–7
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 1
IIW / CEV:0.6183–0.7853 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4983–0.6115 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5300–0.6397 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S plochých výrobků
IIW / CEV:0.6183–0.7853 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4983–0.6115 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5300–0.6397 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S dlouhých výrobků podle ASTM
IIW / CEV:0.6183–0.7853 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4983–0.6115 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5300–0.6397 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.35
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Ni0.2 ~ 0.35
B0.0005 ~ 0.003

Meze použitelnosti

Původní označení SAE 50B46 odpovídá UNS G50461; UNS slouží pouze jako vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%. Stanovené legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají oddělené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, běžné značky se nesměšují s Pb. Povinně uváděné prvky a prahy pro vykazování nejsou jednotnými požadavky na obsah ani nulovým obsahem. Samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodací možnosti. Poznámka 3: Rozsah boru .0005–.003%.

Podmínky složení

Původní označení SAE 50B46 odpovídá UNS G50461; UNS slouží pouze jako vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%. Stanovené legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají oddělené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, běžné značky se nesměšují s Pb. Povinně uváděné prvky a prahy pro vykazování nejsou jednotnými požadavky na obsah ani nulovým obsahem. Samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodací možnosti. Poznámka 3: Rozsah boru .0005–.003%.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.35
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Ni0.2 ~ 0.35
B0.0005 ~ 0.003

Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S plochých výrobků

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.35
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Ni0.2 ~ 0.35
B0.0005 ~ 0.003

Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S dlouhých výrobků podle ASTM

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.35
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Ni0.2 ~ 0.35
B0.0005 ~ 0.003

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech sloupců tabulky 1 v PDF3 a poznámek pod čarou v PDF4

50B46 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky 1–4 a poznámky pod čarou A–C
Fyzická strana PDF
1、5、6

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Rozsah Si uvedený v tabulce 2
IIW / CEV:0.6050–0.7787 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4925–0.5948 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5250–0.6372 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A
IIW / CEV:0.6050–0.7787 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4875–0.5865 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5250–0.6372 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.2 ~ 0.35
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky. Poznámka C uvádí očekávaný obsah B 0.0005–0.003%; bez dovoleného obvyklého přídavku Ti lze očekávat B nejvýše 0.005%. Jde o očekávání původního textu, nikoli jednotný závazný rozsah všech dodávek; bez zvolení konkrétních smluvních podmínek se pevné meze B nepřidávají.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbového chemického složení wt%; úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Tabulka 2, poznámka 1: Pro Cu/Ni/Cr/Mo bez předepsaného legujícího rozsahu jsou dovolena postupně maxima ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako odlišnou podmínku od tabulkového rozsahu Si, nikoli jejich sjednocení. Poznámka 4: Pouze při samostatném předepsání olovnaté oceli L je Pb 0.15–0.35%; běžným značkám se Pb automaticky nepřidává. Norma stanoví obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné složení nezakládá příslib vhodnosti pro pěchování za studena ani dodávky. Poznámka C uvádí očekávaný obsah B 0.0005–0.003%; bez dovoleného obvyklého přídavku Ti lze očekávat B nejvýše 0.005%. Jde o očekávání původního textu, nikoli jednotný závazný rozsah všech dodávek; bez zvolení konkrétních smluvních podmínek se pevné meze B nepřidávají.

Původní záznam podmíněné větve

Rozsah Si uvedený v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.2 ~ 0.35
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.35
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 2 a poznámky oficiálního původního textu 2012; je nutné zvolit Si a příslušné podmínky nákupu.

50B46 · SAE J404-2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel legovaná borem
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2000
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky 1–3; rozsah
Fyzická strana PDF
1、2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.5650–0.6920 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, V, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4850–0.5882 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5150–0.6135 Příspěvek známých položek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni. Existují neurčené požadavky objednávky nebo podmínek. CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
B0.0005 ~ 0.003

Meze použitelnosti

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena. Pole Ni/Cr u 50B46 je sporné; příslušné hodnoty nebyly potvrzeny a nepoužívají se pro posouzení úplného složení.

Podmínky složení

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena. Pole Ni/Cr u 50B46 je sporné; příslušné hodnoty nebyly potvrzeny a nepoužívají se pro posouzení úplného složení.

Vysvětlení ověření

Původní řádky a poznámky z 2000 byly ověřeny; pochybnosti o 50B46 jsou uvedeny samostatně. Neznamená to potvrzení všech číselných hodnot

Sporné body a rozdíly zdrojů

50B46 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J404 JUN.2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 12, index tabulky 0
Fyzická strana PDF
8
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (v původní tabulce analýza vzorku z pánve)
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.6050–0.7787 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4950–0.6098 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5250–0.6372 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.2 ~ 0.35
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
B0.0005 ~ 0.003

Meze použitelnosti

Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 8 / tištěná strana 12, SAE J404 JUN.2000. Tavbová analýza (v původní tabulce „Ladle“). Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytkové Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20 a Mo≤0.06 podle poznámky tabulky platí pouze pro pole bez předepsání hlavního složení. 50B46/51B60 s hvězdičkou mají B 0.0005–0.0030%.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Tabulkové poznámky zbytkových Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20, Mo≤0.06 platí pouze pro sloupce bez předepsaného hlavního legovacího obsahu; u značek s hvězdičkou 50B46/51B60 je B 0.0005–0.0030%.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

50B46 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel Corporation 2014-C1 / 7.1.16 SAE pro legované oceli (vydání citované normy není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.16 Legovaná ocel SAE (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
23
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.5783–0.7553 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4883–0.6040 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5200–0.6322 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni0.2 ~ 0.35
B0.0005 ~ 0.003
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 23 / tištěná strana 21, 7.1.16 SAE, legované oceli (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky neuvedené v hlavní tabulce a nepřepisují rozsahy hlavních legujících prvků.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Horní meze zbytkových Cu/Ni/Cr/Mo se doplňují pouze pro prvky nestanovené v hlavní tabulce a nenahrazují hlavní legovací rozsahy.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

50B46 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 2, poznámky 1–4, poznámky pod čarou A–C
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Rozsah Si uvedený v tabulce 2
IIW / CEV:0.6050–0.7787 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4925–0.5948 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5250–0.6372 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2
IIW / CEV:0.6050–0.7787 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4875–0.5865 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5250–0.6372 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.2 ~ 0.35
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám. Tabulka 2, poznámka C uvádí očekávané B 0.0005–0.003%; pokud není dovolen obvyklý přídavek Ti, očekává se nejvýše 0.005%. Bez určení smluvních podmínek se tyto hodnoty nevydávají za jednotné závazné meze B; neuvedené B není nula.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 2; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 6 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Tabulka 2, poznámka 1: Zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jsou postupně 0.35/0.25/0.20/0.06% pouze u prvků bez předepsaného legujícího rozsahu; legující rozsah tohoto řádku má přednost. Tabulka 2, poznámka A: Kupující může předepsat Si≤0.10% jako alternativu k rozsahu Si tohoto řádku; rozsahy se neslučují. Tabulka 2, poznámka 4: Při samostatném předepsání olovnaté značky L platí Pb0.15–0.35%. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku / tavby; olovnatá značka se nevytváří automaticky ani se olovo nepřidává k běžným značkám. Tabulka 2, poznámka C uvádí očekávané B 0.0005–0.003%; pokud není dovolen obvyklý přídavek Ti, očekává se nejvýše 0.005%. Bez určení smluvních podmínek se tyto hodnoty nevydávají za jednotné závazné meze B; neuvedené B není nula.

Původní záznam podmíněné větve

Rozsah Si uvedený v tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cr0.2 ~ 0.35
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Kupující stanovuje Si≤0.10%, poznámka A k tabulce 2

PrvekPožadavky na složení
C0.44 ~ 0.49
Mn0.75 ~ 1.0
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cr0.2 ~ 0.35
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group