← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

4617 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 4617 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 4617?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

4617 · SAE J404-2009

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2009
Umístění v tabulce
Table1 a poznámka 1–7
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí složení podle tabulky 1
IIW / CEV:0.3767–0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2258–0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2613–0.3825 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S plochých výrobků
IIW / CEV:0.3767–0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2258–0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2613–0.3825 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S dlouhých výrobků podle ASTM
IIW / CEV:0.3767–0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2258–0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2613–0.3825 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.21
Mn0.4 ~ 0.65
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo0.2 ~ 0.3
Ni1.65 ~ 2

Meze použitelnosti

Původní označení SAE 4617 odpovídá UNS G46170; UNS slouží pouze jako vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%. Stanovené legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají oddělené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, běžné značky se nesměšují s Pb. Povinně uváděné prvky a prahy pro vykazování nejsou jednotnými požadavky na obsah ani nulovým obsahem. Samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodací možnosti.

Podmínky složení

Původní označení SAE 4617 odpovídá UNS G46170; UNS slouží pouze jako vyhledávací alias. Tavbová analýza wt%; pro zbytkové prvky, které nejsou samostatně stanoveny nebo požadovány, platí maxima Cu≤.35%, Ni≤.25%, Cr≤.20%, Mo≤.06%. Stanovené legující rozsahy mají přednost. Výchozí a dohodnuté P/S zůstávají oddělené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně. Jiné rozsahy Si vyžadují dohodu; přídavek Pb vyžaduje označení L, běžné značky se nesměšují s Pb. Povinně uváděné prvky a prahy pro vykazování nejsou jednotnými požadavky na obsah ani nulovým obsahem. Samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena ani dodací možnosti.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí složení podle tabulky 1

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.21
Mn0.4 ~ 0.65
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo0.2 ~ 0.3
Ni1.65 ~ 2

Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S plochých výrobků

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.21
Mn0.4 ~ 0.65
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo0.2 ~ 0.3
Ni1.65 ~ 2

Dohoda obou stran o obvyklých mezích P/S dlouhých výrobků podle ASTM

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.21
Mn0.4 ~ 0.65
Si0.15 ~ 0.35
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo0.2 ~ 0.3
Ni1.65 ~ 2

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech sloupců tabulky 1 v PDF3 a poznámek pod čarou v PDF4

4617 · SAE J404-2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J404-2000
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky 1–3; rozsah
Fyzická strana PDF
1、2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3767–0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2258–0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2613–0.3825 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.21
Mn0.4 ~ 0.65
Ni1.65 ~ 2.0
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo0.2 ~ 0.3
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Meze použitelnosti

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.

Podmínky složení

Norma z měsíce 6 roku 2000, tabulka 1: Pánvová analýza, hmotnostní podíly wt%; úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle SAE J409 a přímo nerozšiřují tabulkové hodnoty. Poznámka 1: Pro prvky, které nejsou v původní tabulce předepsány ani požadovány, platí zbytková maxima Cu/Ni/Cr/Mo jednotlivě ≤0.35/0.25/0.20/0.06%; výslovné legující rozsahy mají přednost. Pro obsah Pb0.15–0.35% musí být samostatně předepsána značka L, běžným značkám se automaticky nepřidává. Al, Ti, Nb a V se musí vykazovat bez ohledu na předepsání; pod 0.008% lze vykázat <0.008%. Jde o práh vykazování, nikoli jednotnou horní mez složení. Značky s předponou E jsou oceli tavené v elektrické peci, s horními mezemi P/S po 0.025%, oddělené od běžných značek. Platí pro předvalky, ploché předvalky, plechy, válcovaný drát a tyče válcované za tepla / tvářené za studena a další formy; chemické složení samo nezaručuje vhodnost pro pěchování za studena.

Vysvětlení ověření

Původní řádky a poznámky z 2000 byly ověřeny; pochybnosti o 50B46 jsou uvedeny samostatně. Neznamená to potvrzení všech číselných hodnot

4617 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J404 JUN.2000

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 12, index tabulky 0
Fyzická strana PDF
8
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (v původní tabulce analýza vzorku z pánve)
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.3767–0.5750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2258–0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2613–0.3825 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.16 ~ 0.21
Mn0.4 ~ 0.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Ni1.65 ~ 2.0
Mo0.2 ~ 0.3
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, PDF strana 8 / tištěná strana 12, SAE J404 JUN.2000. Tavbová analýza (v původní tabulce „Ladle“). Rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Zbytkové Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20 a Mo≤0.06 podle poznámky tabulky platí pouze pro pole bez předepsání hlavního složení. 50B46/51B60 s hvězdičkou mají B 0.0005–0.0030%.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Tabulkové poznámky zbytkových Cu≤0.35, Ni≤0.25, Cr≤0.20, Mo≤0.06 platí pouze pro sloupce bez předepsaného hlavního legovacího obsahu; u značek s hvězdičkou 50B46/51B60 je B 0.0005–0.0030%.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group