40CRNI2MOA — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 40CRNI2MOA →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 40CRNI2MOA?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
40CrNi2MoA · GB/T 38809-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Nikl a slitiny niklu
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 38809-2020
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky a/b, 5.1.1
- Fyzická strana PDF
- 1、5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.2 ~ 0.35 |
| Mn | 0.65 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.7 ~ 0.9 |
| Ni | 1.65 ~ 2.0 |
| Mo | 0.2 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Oficiální GB/T38809-2020, obálka PDF1, PDF5, tabulka 2 a poznámky pod čarou a/b; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 3 a GB/T222 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. Použití tyčí, tavení, dodací stav, tepelné zpracování zkušebního tělesa a mechanické požadavky se potvrzují samostatně; nejde automaticky o výrobek pro pěchování za studena ani záruku dodávky.
Podmínky složení
Oficiální GB/T38809-2020, obálka PDF1, PDF5, tabulka 2 a poznámky pod čarou a/b; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 3 a GB/T222 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. Použití tyčí, tavení, dodací stav, tepelné zpracování zkušebního tělesa a mechanické požadavky se potvrzují samostatně; nejde automaticky o výrobek pro pěchování za studena ani záruku dodávky.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního originálu, všech 7 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou40CrNi2MoA · GB/T 3077-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3077-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a tabulka 2; pravidla označování podle závěrečné poznámky A/E k tabulce 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Mn | 0.6 ~ 0.8 |
| Cr | 0.7 ~ 0.9 |
| Mo | 0.2 ~ 0.3 |
| Ni | 1.65 ~ 2.0 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: vyšší jakost. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Podmínky složení
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: vyšší jakost. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1/2 a pravidla jakostních tříd40CrNi2MoA · GB/T 38809-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 38809-2020
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky a/b, 5.1.1
- Fyzická strana PDF
- 1、5
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Si | 0.2 ~ 0.35 |
| Mn | 0.65 ~ 0.9 |
| P | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | 0.7 ~ 0.9 |
| Ni | 1.65 ~ 2.0 |
| Mo | 0.2 ~ 0.3 |
| Cu | ≤ 0.2 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Oficiální GB/T38809-2020, obálka PDF1, PDF5, tabulka 2 a poznámky pod čarou a/b; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 3 a GB/T222 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. Použití tyčí, tavení, dodací stav, tepelné zpracování zkušebního tělesa a mechanické požadavky se potvrzují samostatně; nejde automaticky o výrobek pro pěchování za studena ani záruku dodávky.
Podmínky složení
Oficiální GB/T38809-2020, obálka PDF1, PDF5, tabulka 2 a poznámky pod čarou a/b; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se řídí samostatně tabulkou 3 a GB/T222 a nepřičítají se k výchozímu tavbovému rozsahu. Použití tyčí, tavení, dodací stav, tepelné zpracování zkušebního tělesa a mechanické požadavky se potvrzují samostatně; nejde automaticky o výrobek pro pěchování za studena ani záruku dodávky.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola obálky oficiálního originálu, všech 7 značek tabulky 2 a poznámek pod čarou40CrNi2MoA · GJB 5063-2001
Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Stav ověření
- Referenční údaje, původní text není ověřen
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.38 ~ 0.43 |
| Cr | 0.7 ~ 0.9 |
| Cu | ≤ 0.35 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.65 ~ 0.9 |
| Mo | 0.2 ~ 0.3 |
| Ni | 1.65 ~ 2 |
| P | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.01 (dolní mez neuvedena) |
| Si | 0.2 ~ 0.35 |
Meze použitelnosti
Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.