35 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 5. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 35 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 35?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
35 · GB/T 699-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Jakostní uhlíková konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 699-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky a, b; 6.1.2, 6.1.3
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.32 ~ 0.39 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.
Podmínky složení
GB/T699-2015, tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 jsou uvedeny samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, ostatní tabulkové případy mají ≤0.25%. 6.1.2: Při tavení v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat, použitelnost závisí na metodě tavení. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni mají 35–85 Mn0.30–0.60% a 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00%, platí Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%; P/S podle příslušné normy pro drát a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněnou výjimku, nikoli obecný rozsah. Bez souhlasu uživatele se prvky neuvedené v tabulce nesmějí záměrně přidávat.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 a příslušná ustanovení byla ověřena35 · Q/BQB 517-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Za tepla válcovaný drát z oceli pro pěchování za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- Q/BQB 517—2023
- Umístění v tabulce
- 6.1.1 / tabulka 1, řádek 44, poznámka a
- Fyzická strana PDF
- 10
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.32 ~ 0.39 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 44; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Podmínky složení
Q/BQB 517—2023, oficiální původní text z webu Baosteel, tabulka 1, řádek 44; hmotnostní podíly wt% pro tavbovou analýzu. Poznámka a pod tabulkou: zbytkové Cr≤0.20, Ni≤0.20, Cu≤0.20, Mo≤0.06 wt%; stanovuje-li řádek pro daný prvek jinak, platí požadavek příslušného řádku. Neuvedené prvky a požadavky zvláštních dohod se nepovažují za nulu ani za automatickou záruku. Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku samostatně podle GB/T 222. Válcovaný drát se dodává po válcování za tepla; zpřísnění P/S podle Z1, zvláštní jakost povrchu nebo vměstků je nutné potvrdit podle normativní přílohy A a smluvních objednacích kódů. Z chemické tabulky se neodvozují pevně dané mechanické vlastnosti.
Vysvětlení ověření
Tabulka 1 s 104 řádky a tabulka 2 s 34 řádky z původního Q/BQB517:2023 na oficiálním webu Baosteel byly porovnány řádek po řádku; nesměšují se se starším vydáním.Zobrazit související produkt →35 · GB/T 699-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Kvalitní uhlíková konstrukční ocel
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 699-1999
- Umístění v tabulce
- Hlavní text, tabulka 1, řádek 10, tabulka 2 a ustanovení 6.1.1
- Fyzická strana PDF
- 5、6
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (%)
- Typ analýzy
- Analýza vzorku z pánve
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.32 ~ 0.39 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Vydání 1999, hlavní text, tabulka 1, řádek 10, jednotný číselný kód U20352. Tento záznam používá výchozí jakostní stupeň jakostní oceli, tavbovou analýzu v hmotnostních procentech %. Tabulka 2: Pro jakostní ocel jsou P a S každý ≤0.035%; pro vyšší jakostní stupeň A každý ≤0.030%; pro zvláštní jakostní stupeň E platí P≤0.025%, S≤0.020%. Meze A/E se nesmějí přebírat do výchozího stupně. 6.1.1.2—3: Pro tavbu ze šrotu může být přípustné Cu≤0.30%, pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%. Tento záznam používá výchozí Cu≤0.25% tabulky 1; konkrétní podmínky je nutné potvrdit samostatně. 6.1.1.4: Pro drát 35—85 patentovaný v olověné lázni platí samostatná omezení Mn/Cr/Ni/Cu, která se nepoužívají pro tento výchozí záznam konstrukční oceli. Mechanické vlastnosti podle tabulky 3 a 6.4 se posuzují podle tělesa, rozměrů, tepelného zpracování a objednávky; stávající orientační vlastnosti se tímto ověřením složení nepovyšují na obecnou záruku.
Vysvětlení ověření
Kontrola jednotlivých řádků tabulek 1/2 a ustanovení 6.1.1 původního vydání 199935 · GB/T 3078-2019
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Jakostní uhlíková konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Tyče tažené za studena
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3078-2019
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.32 ~ 0.39 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.035 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 6 tabulky 2; tvrdost jednotlivých dodacích stavů se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně a nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. GB/T699-2015, tabulka 1, je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky výrobku podle GB/T222 se uvádějí samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%, pro ostatní tabulkové použití ≤0.25%. 6.1.2: Při výrobě v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat. Použitelnost závisí na způsobu výroby oceli. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni platí u 35–85 Mn0.30–0.60%, u 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00% a Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%. P/S podle příslušné normy drátu a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněné výjimky, nikoli obecné rozsahy. Bez souhlasu uživatele se nesmějí záměrně přidávat prvky nestanovené tabulkou.
Podmínky složení
GB/T3078—2019, článek 7.1.1: Jakostní uhlíková konstrukční ocel odpovídá GB/T699, legovaná konstrukční ocel GB/T3077; současně je nutné zobrazit citovanou normu složení. Tato značka je uvedena v řádku 6 tabulky 2; tvrdost jednotlivých dodacích stavů se zobrazuje jako samostatné podmínky podle tabulky 2. Skutečné použití a dodací stav je nutné ověřit samostatně a nepovažují se automaticky za splněné. Tyče tažené za studena / kruhové tyče tažené za studena a broušené; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle GB/T222 se ověřují samostatně a nepřičítají se k tavbovým rozsahům. GB/T699-2015, tabulka 1, je tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky výrobku podle GB/T222 se uvádějí samostatně. Tabulka 1, poznámka a: Pro ocel k tlakovému tváření za tepla platí Cu≤0.20%, pro ostatní tabulkové použití ≤0.25%. 6.1.2: Při výrobě v kyslíkovém konvertoru platí N≤0.008%; při záruce dodavatele lze analýzu vynechat. Použitelnost závisí na způsobu výroby oceli. 6.1.3: Pro drát patentovaný v olověné lázni platí u 35–85 Mn0.30–0.60%, u 65Mn/70Mn Mn0.70–1.00% a Cr≤0.10/Ni≤0.15/Cu≤0.20%. P/S podle příslušné normy drátu a nejvýše podle tabulky 1. Jde o podmíněné výjimky, nikoli obecné rozsahy. Bez souhlasu uživatele se nesmějí záměrně přidávat prvky nestanovené tabulkou.
Vysvětlení ověření
Řádek značky v tabulce 2 a odkazující článek 7.1.1 normy GB/T3078—2019 byly ověřeny. Složení pochází z ověřeného originálu GB/T 699-2015, nikoli ze samostatné tabulky složení GB/T3078.Tvrdost při dodání (podmínky uvedeny odděleně)
GB/T 3078-2019 · tabulka 2 tvrdosti v dodacím stavu a poznámka a; 7.3/7.4 · strany PDF 6, 7 · HBW · zdroj SHA-256 29469018100b4553c22b1ea5e089516fa955843022f21c18f5a0720f1a74b7a4
Údaje pro podmínky stanovené normou, nikoli naměřené výsledky dodávané tavby a dávky; skutečný stav při dodání, použití a smlouvu je nutné potvrdit.
- 7.3.1: Není-li stav ve smlouvě uveden, dodává se ve stavu taženém za studena. Konkrétní stav při dodání musí být uveden ve smlouvě.
- 7.4.1: Tvrdost při dodání po normalizačním žíhání musí obě strany dohodnout; běžné dva sloupce tabulky 2 se pro normalizačně žíhaný stav nepoužijí.
- Hodnoty v závorkách jsou orientační a neslouží jako kritérium posouzení.
- 7.4.2: Použití pro tváření za tepla má samostatná omezení; běžný stav tabulky 2 se neuplatňuje automaticky.
- 7.4.2, určeno pro tváření za tepla a dodáváno ve stavu taženém za studena: 50Mn2, 35CrMnSi, 42CrMo a 35CrMoV podle tabulky 2; 38CrSi a 38CrMoAl≤285 HBW; ostatní značky ≤269 HBW. Skutečné použití je nutné potvrdit; běžný stav tabulky 2 tuto podmínku přímo nenahrazuje.
- 7.4.3 Pokud je nominální rozměr průřezu (průměr, tloušťka nebo délka úhlopříčky) menší než 5 mm, neprovádí se zkouška tvrdosti; na žádost kupujícího uvedenou ve smlouvě může být namísto tvrdosti použita pevnost v tahu; konkrétní požadavky si obě strany dohodnou. Tato podmínka neposkytuje automatický vztah pro převod.
Dodání po tažení za studena nebo po tažení za studena a broušení; běžné podmínky použití podle tabulky 2. Použití pro tváření za tepla je nutné ověřit samostatně podle 7.4.2
HBW: ≤ 241 (dolní mez neuvedena) HBW
Dodává se ve stavu po žíhání, žíhání na lesk, vysokoteplotním popouštění nebo po normalizačním žíhání a následném popouštění; samotné normalizační žíhání pro dodání do tohoto výčtu nepatří a musí se dohodnout mezi oběma stranami podle 7.4.1
HBW: ≤ 187 (dolní mez neuvedena) HBW
35 · BEXG 021-2020
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Ocel pro pěchování za studena
- Podkategorie
- Ocel pro pěchování za studena
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
- Název dokumentu
- Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1
- Fyzická strana PDF
- 5
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Výrobce
- Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.32 ~ 0.39 |
| Si | 0.17 ~ 0.37 |
| Mn | 0.5 ~ 0.8 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 22, strana 5 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.
Podmínky složení
Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.