← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

30NICRMO16-6 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 30NICRMO16-6 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 30NICRMO16-6?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

30NiCrMo16-6 · DIN EN 10083-3-2007

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10083-3-2007
Umístění v tabulce
Table3 a poznámka a–c
Fyzická strana PDF
1、18

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.8633–1.1700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4200–0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4825–0.6525 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.26 ~ 0.33
Mn0.5 ~ 0.8
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr1.2 ~ 1.5
Mo0.3 ~ 0.6
Ni3.3 ~ 4.3
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Složení vychází z tabulky 3 normy EN10083-3:2006 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. Poznámka a: Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku boru na prokalitelnost; nestanovené hodnoty nejsou nula. Poznámka b dovoluje při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechťování malé úchylky kromě C/P/S, ostatní nesmějí překročit tabulku 4. Výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. Poznámka c pro neborové oceli dovoluje na požádání dodat ocel pro lepší obrobitelnost se sírou přibližně 0.10% a zvýšením horní meze Mn o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí pevné maximum a určuje se podle konkrétní poptávky a objednávky, bez automatického zahrnutí k běžným značkám. Norma platí pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodávka válcovaného drátu, žíhání, povrch a rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobků.

Podmínky složení

Složení podle EN10083-3:2006, tabulky 3 v oficiálním anglickém textu DIN EN10083-3:2007-01, tavbová analýza wt%. / Poznámka a: neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby a zajištění účinku bóru na prokalitelnost; nestanovené obsahy nejsou nula. / Poznámka b dovoluje malé úchylky při požadavku na prokalitelnost či mechanické vlastnosti po zušlechtění, s výjimkou C/P/S; ostatní nesmějí překročit tabulku 4 a výchozí tavbový rozsah se nerozšiřuje. / Podle poznámky c lze na požadavek dodat nebórové oceli se zlepšenou obrobitelností, síra přibližně 0.10% a horní mez Mn zvýšená o 0.15%. Přibližná hodnota není výchozí tvrdá horní mez; konkrétní dohoda při poptávce a objednání se automaticky neslučuje s běžnou značkou. / Norma je pro legované oceli k zušlechťování; vhodnost pro pěchování za studena, dodání válcovaného drátu, žíhání / povrch / rozměry vyžadují samostatné potvrzení, bez automatického přidání výrobku.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky oficiálního anglického originálu, všech 28 značek tabulky 3 a poznámek a–c

Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku (nelze je přičíst k mezím tavbové analýzy)

DIN EN10083-3:2007-01 (přebírá EN10083-3:2006) · Tabulka 4 a poznámky a/b, 7.1.2.2; objednaná kontrolní analýza výrobku podle A.5 · Strany PDF: 11, 19, 55 · Hmotnostní podíly wt%; odchylky jsou v procentních bodech hmotnostních procent.

Úplná tabulka odchylek normy, použitelná pouze pro prvky stanovené v původní tabulce této značky a příslušné podmínky obsahu / rozsahu síry; nerozšiřuje tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání.

PrvekStanovený maximální obsah v tavbové analýze, wt%Dolní odchylka v procentních bodechHorní odchylka v procentních bodechPodmínky použitelnosti
C≤0.55-0.02+0.02Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Si≤0.40Původní tabulka neuvádí záporné odchylky+0.03Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mn≤1.00-0.04+0.04Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mn>1.00≤1.70-0.05+0.05Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
P≤0.025Původní tabulka neuvádí záporné odchylky+0.005Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
S≤0.040Původní tabulka neuvádí záporné odchylky+0.005Stanovena je pouze horní mez síry; úplný rozsah 0.020–0.040% podle poznámky b nebyl použit.
Cr≤2.00-0.05+0.05Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Cr>2.00≤2.20-0.1+0.1Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mo≤0.30-0.03+0.03Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Mo>0.30≤0.60-0.04+0.04Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Ni≤2.00-0.05+0.05Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
Ni>2.00≤4.3-0.07+0.07Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
V≤0.25-0.02+0.02Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
B≤0.0050-0.0003+0.0003Volba podle skupiny maximálního obsahu v tavbové analýze stanovené původní tabulkou
S≤0.040-0.005+0.005Pouze pokud tavbová analýza v tabulce 3 výslovně stanovuje úplný rozsah S=0.020–0.040% (tabulka 4, poznámka b)

Zde je uvedena úplná tabulka odchylek normy; neznamená to, že pro tuto značku je stanoven každý prvek. Neuvedené prvky se podle této tabulky nedoplňují. Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nahoru, nebo dolů. Asymetrické odchylky Pb jsou uvedeny pouze v řádku Pb normy EN10087 a nelze je přebírat do jiných norem bez uvedeného Pb. Tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání se automaticky nerozšiřují.

30NiCrMo16-6 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
45
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.5 (nejde o zaručený rozsah)
CrTypická / jmenovitá hodnota 1.4 (nejde o zaručený rozsah)
MoTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)
NiTypická / jmenovitá hodnota 4.0 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 45 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 498.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Vysokopevnostní ocel s vysokou houževnatostí, EN 30B

30NiCrMo16-6 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
66
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.3 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 0.5 (nejde o zaručený rozsah)
CrTypická / jmenovitá hodnota 1.4 (nejde o zaručený rozsah)
MoTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)
NiTypická / jmenovitá hodnota 4.0 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 66 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 498.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Vysokopevnostní ocel s vysokou houževnatostí, dostupná jako IQ
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group