← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

30CRMOV9 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 30CRMOV9 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 30CRMOV9?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

30CrMoV9 · DIN 17200-1987

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN 17200-1987-03
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky 1–5; 7.3.1–7.3.2
Fyzická strana PDF
1、2、15、16、17

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.8367–1.0867 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4150–0.5600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.26 ~ 0.34
Mn0.4 ~ 0.7
S≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
Cr2.3 ~ 2.7
Mo0.15 ~ 0.25
V0.1 ~ 0.2
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7707; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Podmínky složení

Tavbová analýza podle tabulky 2, hmotnostní podíly wt%. Si je horní mez; nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Požadavky P/S řad C, Ck a Cm zůstávají oddělené; u značek s S je S0.020–0.035% oboustranný rozsah. Poznámka 1: Neuvedené prvky se kromě účelů dokončení tavby nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího; neodvozují se z toho pevné číselné meze zbytkových prvků. Tabulka 3 uvádí přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku, které nebyly přičteny k tavbovým mezím; použitelné rozměry a směry horních a dolních odchylek se ověřují odděleně. Stav tepelného zpracování, prokalitelnost a vlastnosti závislé na rozměru je nutné ověřit samostatně. Norma zahrnuje válcovaný drát za tepla; samotné složení není příslibem dodávky pro pěchování za studena. Poznámka 2: Při objednání zúženého pásma prokalitelnosti nebo vlastností po zušlechtění / normalizačním žíhání lze dohodnout malé odchylky složení (kromě P/S), nesmějí však překročit tabulku 3. Tato data zachovávají základ tabulky 2 a automaticky se nerozšiřují. Značky vysázené světlým písmem podle poznámky 4 jsou pouze pro zvláštní použití. Pouze označenou řadu C podle poznámky 5 lze zvlášť objednat s Pb0.15–0.30%; nepřidává se k základnímu složení běžných značek. Číslo materiálu v originálu je 1.7707; zvláštní použití podle poznámky 4 není označeno.

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 a poznámky z 1987-03 přepsány v plném rozsahu; vlastnosti je nutné ověřit samostatně

30CrMoV9 · EN 10250-3-1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10250-3-1999
Umístění v tabulce
Tabulka1 a poznámky 1/2; články 1, 3.1, 3.2
Fyzická strana PDF
6、8、9

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.8367–1.1267 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4150–0.5700 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.4300–0.5850 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.26 ~ 0.34
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn0.4 ~ 0.7
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cr2.3 ~ 2.7
Mo0.15 ~ 0.25
Ni≤ 0.6 (dolní mez neuvedena)
V0.1 ~ 0.2

Meze použitelnosti

Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.

Podmínky složení

Podle původní tabulky 1 a poznámek normy EN10250-3:1999 obsažené v BS EN10250-3:2000, hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Norma platí pro volné výkovky, kované tyče a výrobky válcované do kruhů po předkování z legovaných ušlechtilých ocelí dodávaných po zušlechťování; nejde automaticky o dodací normu drátu pro pěchování za studena. Tabulka 1, poznámka 1 dovoluje výrobci jednotlivě či v kombinaci přidávat Al, Ti, V a Nb pro řízení zrna. Nové číselné rozsahy nejsou uvedeny, nuly ani odhadnutá maxima se nedoplňují. Bez souhlasu odběratele se prvky neuvedené v tabulkách 1/2 nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. 3.1 požaduje tavbové složení podle tabulky 1 a odkazuje na A.7/A.8 v EN10250-1. Úchylky výrobkové analýzy podle 3.2 se ověřují samostatně podle tabulky 2 a článku 9.2 normy EN10250-1, bez přímého rozšíření výchozího tavbového rozsahu. Nyní jsou potvrzeny pouze chemické složení, přiřazení názvů / čísel ocelí a související poznámky k rozsahu; veškeré mechanické vlastnosti ani odkazovaná část 1 se nevydávají za plně ověřené.

Vysvětlení ověření

Obě strany tabulky 1 s 21 řádky a poznámkami pod čarou byly vizuálně ověřeny; jednotlivé prvky se shodují s buňkami původní tabulky obnovenými pomocí nezávislého mapování znaků písma při porovnání položku po položce
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group