27SIMNA — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 27SIMNA →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 27SIMNA?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
27SiMnA · GB/T 3077-2015
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Legovaná ocel
- Podkategorie
- Legovaná konstrukční ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3077-2015
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a tabulka 2; pravidla označování podle závěrečné poznámky A/E k tabulce 1
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.24 ~ 0.32 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| Si | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.02 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: vyšší jakost. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Podmínky složení
GB/T3077-2015, tabulka 1: Tavbová analýza; tabulka 2 uvádí požadavky na P/S a zbytkové prvky. Závěrečná poznámka tabulky 1 dovoluje objednat všechny značky jako vyšší / zvláštní jakost, s příslušnými příponami A/E; jakost tohoto záznamu: vyšší jakost. Pro ocel na tváření za tepla platí Cu≤0.20%, běžná horní mez Cu se pro tento účel nepoužije. Výslovné legující rozsahy tabulky 1 mají přednost; nespecifikované Cr/Ni/Mo používají zbytková maxima tabulky 2, nikoli další zbytková maxima přidaná k legujícím prvkům. Sn/Sb/As se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti, případné omezení se dohodne; obecné číselné meze se nevymýšlejí. Úchylky výrobkové analýzy podle GB/T222 se používají samostatně a přímo nerozšiřují tavbový rozsah. Mechanické vlastnosti závisí na rozměru zkušebního tělesa a doporučeném tepelném zpracování / dodacích podmínkách; ověření složení nepotvrzuje ověření vlastností.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1/2 a pravidla jakostních tříd27SiMnA · GB/T 3077-1999
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- GB/T 3077-1999
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, pořadí 8 a poznámka 2, tabulka 2; 6.1.1.3
- Fyzická strana PDF
- 3、4、7、8
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.24 ~ 0.32 |
| Si | 1.1 ~ 1.4 |
| Mn | 1.1 ~ 1.4 |
| P | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| S | ≤ 0.025 (dolní mez neuvedena) |
| Cu | ≤ 0.25 (dolní mez neuvedena) |
| Cr | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Ni | ≤ 0.3 (dolní mez neuvedena) |
| Mo | ≤ 0.1 (dolní mez neuvedena) |
Meze použitelnosti
Tavbová analýza wt% původního vydání 1999. Podle tabulky 1, poznámky 2 se samostatně zachovávají jakostní ocel, vyšší jakost A a zvláštní jakost E a požadavky tabulky 2 na fosfor, síru a zbytkové prvky. Podle 6.1.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20%; bez předepsání tváření za tepla se omezení automaticky nepoužije. Zbytkové W/V/Ti podle 6.1.1.2 se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti; konkrétní meze závisí na požadavku, neznámé nejsou nula. Způsob zpracování výrobku musí být uveden ve smlouvě; samotné složení legované konstrukční oceli neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena. Dodací stav, zkouška pěchováním za tepla a povrch se ověřují samostatně. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.2 se ověřují samostatně podle GB222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah.
Podmínky složení
Tavbová analýza wt% původního vydání 1999. Podle tabulky 1, poznámky 2 se samostatně zachovávají jakostní ocel, vyšší jakost A a zvláštní jakost E a požadavky tabulky 2 na fosfor, síru a zbytkové prvky. Podle 6.1.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20%; bez předepsání tváření za tepla se omezení automaticky nepoužije. Zbytkové W/V/Ti podle 6.1.1.2 se musí analyzovat a uvést v dokladu o jakosti; konkrétní meze závisí na požadavku, neznámé nejsou nula. Způsob zpracování výrobku musí být uveden ve smlouvě; samotné složení legované konstrukční oceli neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena. Dodací stav, zkouška pěchováním za tepla a povrch se ověřují samostatně. Dovolené úchylky výrobkové analýzy podle 6.1.2 se ověřují samostatně podle GB222 a nerozšiřují výchozí tavbový rozsah.