← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

20MN5 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 4. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20MN5 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 20MN5?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

20Mn5 · EN 10269-2013

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10269-2013
Umístění v tabulce
Tabulka1, oceli k zušlechťování a poznámky a/b/c
Fyzická strana PDF
17、19

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3367–0.6067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2200–0.3517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2700–0.4200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.5
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.

Podmínky složení

EN10269:2013, tabulka 1, část zušlechťovaných ocelí, oficiální anglické převzetí BS, PDF17 a poznámky pod čarou PDF19, tavbová analýza wt%. Al je celkový hliník; ≥.020 bez předepsaného maxima zůstává pouze dolní mezí, horní mez se nevymýšlí. Dohoda o síře podle poznámky b platí pouze pro značky s poznámkou b; horní mez uhlíku .28 pro magnetické vlastnosti 27NiCrMoV15-6 podle poznámky c se volí samostatně. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; prázdné pole není nula. Úchylky výrobkové analýzy, vlastnosti, tepelné zpracování a vhodnost dodávky pro pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického přidání do produktového katalogu.

Kombinovaná omezení

Omezení součtu prvků
  • Dotčené prvky
    • Cr
    • Mo
    • Ni
    Horní mez
    0.63

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola ocelí k zušlechťování v tabulce 1 oficiálního anglického originálu a příslušných poznámek pod čarou

20Mn5 · NF EN 10269:1999

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Záznam původního textu normy
Vydání normy
NF EN 10269:1999
Umístění v tabulce
EN 10269:1999 Tabulka1 a poznámky pod čarou 1, 2
Fyzická strana PDF
2、21、23

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3367–0.6067 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2200–0.3517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, V, B; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2700–0.4200 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu; provázaná omezení prvků je nutné ověřit samostatně a dosažitelnost všech hodnot vypočteného intervalu není zaručena CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.5
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Al≥ 0.02 (horní mez neuvedena)
Cr≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.

Podmínky složení

Obálka NF EN 10269:1999 výslovně přebírá EN 10269:1999; vztah francouzského převzetí a evropského vydání zůstává zachován, neoznačuje se za jiný stát ani novější vydání. Tabulka 1 je tavbová analýza v hmotnostních procentech %. Jednotlivé hodnoty sloupců P a S jsou maxima; jiné jednotlivé hodnoty se vykládají podle původních nerovností. Nestanovené prvky se nedoplňují nulou. Platí pro předvalky, tyče a válcovaný drát z ocelí a slitin niklu pro spojovací součásti se stanovenými vlastnostmi při vysokých nebo nízkých teplotách; pěchování za studena a skutečné dodávky vyžadují ověření dodacího stavu, rozměrů a postupu. Tabulka 1, poznámka pod čarou 1: Bez souhlasu kupujícího se záměrně nepřidávají neuvedené prvky, kromě dokončení tavby; je nutné zabránit vnesení prvků ovlivňujících vlastnosti například ze šrotu. Záznam ověřuje pouze tavbové složení tabulky 1, bez automatického přičtení přípustných odchylek kontrolní analýzy výrobku z tabulky 2.

Kombinovaná omezení

Omezení kombinací prvků
  • Požadavek
    Cr+Mo+Ni≤0.63%
    Koeficient prvku
    Cr
    1
    Mo
    1
    Ni
    1
    Horní mez
    0.63

20Mn5 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
44
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.4 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 1.3 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 44 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 2630.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Také označováno Hydax 25. Svařitelná konstrukční ocel pro vysoké teploty

Požadavky na ostatní prvky

S

20Mn5 · Katalog výrobků Ovako CO-117 ENG 24:07 (2024)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Tyče, trubky, kroužky a předtvary
Charakter údajů o složení
Typické / jmenovité hodnoty výrobce, nikoli zaručený rozsah
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CO-117 ENG 24:07 ©Ovako 2024
Název dokumentu
Produktový katalog Ovako
Fyzická strana PDF
73
Jednotka
Podle údajů téhož výrobce interpretováno jako hmotnostní podíl (%); tato tabulka jednotku výslovně neuvádí
Typ analýzy
Typická analýza složení
Výrobce
Ovako

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Typické jednotlivé hodnoty výrobce slouží pouze jako podklad pro složení, nikoli pro odhad rozsahu. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá
CET: Typické / jmenovité jednotlivé hodnoty výrobce jsou uvedeny pouze pro orientaci; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
CTypická / jmenovitá hodnota 0.2 (nejde o zaručený rozsah)
SiTypická / jmenovitá hodnota 0.4 (nejde o zaručený rozsah)
MnTypická / jmenovitá hodnota 1.3 (nejde o zaručený rozsah)

Meze použitelnosti

Katalog výrobků Ovako 2024, strana 73 souboru PDF; typické hodnoty výrobce označené „Typical analysis“, pouze jako podklad pro složení. Původní záhlaví jednotku výslovně neuvádí; podle údajů výrobce se interpretuje jako hmotnostní podíl %. Nejde o hodnoty zaručené normou ani naměřené hodnoty tavby a dávky; nepoužívají se pro reverzní vyhledávání podle mezí ani pro uhlíkový ekvivalent. Prázdné položky ani samotné názvy prvků v poli „Other“ neopravňují k doplnění 0. Kód výrobce: 2630.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka 2021 s 170 řádky byla vizuálně ověřena. Hodnoty odpovídajících původních buněk 2024 se nezměnily; rozdíly rozpoznávání je nutné přezkoumat samostatně. Řádky s rozpornými hodnotami pro stejné označení byly vyloučeny a hodnoty se nesměšují mezi kapitolami.

Poznámky ke zdroji

Také označováno Hydax 25. Svařitelná konstrukční ocel pro vysoké teploty. Původní odlišné slovo „constitutional“ je zde vyloženo podle druhého výskytu téže značky a kódu výrobce v témže katalogu, kde je uvedeno „constructional“. Rozdíl ve znění zdroje je tímto výslovně zachován; nejde o potvrzenou opravu vydavatele.

Požadavky na ostatní prvky

S
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group