← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

20CRMNTIH — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 20CRMNTIH →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 20CRMNTIH?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

20CrMnTiH · GB/T 5216-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 5216-2014
Umístění v tabulce
Tabulka 1 a poznámky a/b, 6.1.1–6.1.4
Fyzická strana PDF
1、7、9

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Běžné zbytkové Cu≤.25%; výchozí S≤.035%
IIW / CEV:0.5033–0.7567 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3923 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4425 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Běžné zbytkové Cu≤.25%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
IIW / CEV:0.5033–0.7567 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3923 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4425 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tváření za tepla, Cu≤.20%; výchozí S≤.035%
IIW / CEV:0.5033–0.7533 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3898 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)
IIW / CEV:0.5033–0.7533 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3898 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4400 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.2
Cr1.0 ~ 1.45
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Oficiální GB/T5216-2014, obálka PDF1, článek 6.1 na PDF7, tabulka 1 a poznámky PDF8/9; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 6.1.2 platí zbytkové Cu≤.25, Cr≤.30 a Ni≤.30%; předepsané legující rozsahy tabulky mají přednost, pro tváření za tepla platí samostatná podmínka Cu≤.20. 6.1.3: O≤.0020%; neuvedené zbytkové meze jako Mo nejsou nula. Poznámka a dovoluje na požadavek odběratele dohodnout Si≤.12% pouze pro 16CrMnH/20CrMnH/25CrH/28CrH, s ohledem na mechanické vlastnosti. Poznámka b dovoluje na požadavek odběratele S .015–.035%; výrobková úchylka síry v tomto případě je ±.005%, nikoli výchozí rozšíření tavbového rozsahu. H/HH/HL jsou odlišná pásma prokalitelnosti, S je podmínka názvu obsahujícího síru. Tato kontrola ověřuje pouze tabulkové složení značek H, nikoli křivky prokalitelnosti a veškeré mechanické vlastnosti. Použití pro tváření / obrábění musí být uvedeno ve smlouvě; pěchování za studena, žíhání a skutečná dodávka válcovaného drátu se potvrzují samostatně, bez automatického přidání výrobků.

Podmínky složení

Oficiální GB/T5216-2014, obálka PDF1, článek 6.1 na PDF7, tabulka 1 a poznámky PDF8/9; hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Podle 6.1.2 platí zbytkové Cu≤.25, Cr≤.30 a Ni≤.30%; předepsané legující rozsahy tabulky mají přednost, pro tváření za tepla platí samostatná podmínka Cu≤.20. 6.1.3: O≤.0020%; neuvedené zbytkové meze jako Mo nejsou nula. Poznámka a dovoluje na požadavek odběratele dohodnout Si≤.12% pouze pro 16CrMnH/20CrMnH/25CrH/28CrH, s ohledem na mechanické vlastnosti. Poznámka b dovoluje na požadavek odběratele S .015–.035%; výrobková úchylka síry v tomto případě je ±.005%, nikoli výchozí rozšíření tavbového rozsahu. H/HH/HL jsou odlišná pásma prokalitelnosti, S je podmínka názvu obsahujícího síru. Tato kontrola ověřuje pouze tabulkové složení značek H, nikoli křivky prokalitelnosti a veškeré mechanické vlastnosti. Použití pro tváření / obrábění musí být uvedeno ve smlouvě; pěchování za studena, žíhání a skutečná dodávka válcovaného drátu se potvrzují samostatně, bez automatického přidání výrobků.

Původní záznam podmíněné větve

Běžné zbytkové Cu≤.25%; výchozí S≤.035%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.2
Cr1.0 ~ 1.45
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Běžné zbytkové Cu≤.25%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.2
Cr1.0 ~ 1.45
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.035
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Tváření za tepla, Cu≤.20%; výchozí S≤.035%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.2
Cr1.0 ~ 1.45
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele S .015–.035% (přípustnou odchylku S v kontrolní analýze výrobku ±.005 je nutné ověřit samostatně)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.2
Cr1.0 ~ 1.45
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S0.015 ~ 0.035
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
O≤ 0.002 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky oficiálního originálu, všech 32 značek tabulky 1 a poznámek pod čarou / 6.1

20CrMnTiH · GB/T 5216-2004

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
GB/T 5216-2004
Umístění v tabulce
Tabulka 1/2 a poznámky a–c, 6.1; 15CrMoH zahrnuje změnu č. 1.
Fyzická strana PDF
1、6、7

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2
IIW / CEV:0.5033–0.7317 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3873 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
IIW / CEV:0.5033–0.7317 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3873 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tváření za tepla, Cu≤.20%
IIW / CEV:0.5033–0.7250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S
IIW / CEV:0.5033–0.7250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3823 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4300 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.15
Cr1.0 ~ 1.35
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.

Podmínky složení

GB/T5216-2004, původní tabulky 1/2 a 6.1: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; zachováno skutečné vydání 2004. U oceli vyšší jakosti se podle tabulky 1, poznámky a vkládá A před H (například 40CrAH). P/S a zbytkové Cu/Cr/Ni jednotlivých tříd se řídí tabulkou 2, bez směšování s vydáním 2014. Podle 6.1.3 platí pro tváření za tepla Cu≤.20. Požaduje-li odběratel S .020–.035, vkládá se S před H; dovolená úchylka síry ±.005 je uvedena samostatně a nerozšiřuje výchozí rozsah. Tabulkové legující rozsahy mají přednost před zbytkovými maximy tabulky 2; prázdná nestanovená pole nejsou nula. Pásma prokalitelnosti H/HH/HL, dodací stav, tvrdost a vhodnost pro technologii pěchování za studena se ověřují samostatně, bez automatického vytvoření dodávaného výrobku.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí tavbová analýza podle tabulky 1/2

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.15
Cr1.0 ~ 1.35
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.15
Cr1.0 ~ 1.35
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.035
Cu≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Tváření za tepla, Cu≤.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.15
Cr1.0 ~ 1.35
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Tváření za tepla, Cu≤.20%; na požadavek odběratele provedení s částečně zlepšenou obrobitelností, S .020–.035%; před H v označení se vloží S

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.15
Cr1.0 ~ 1.35
Ti0.04 ~ 0.1
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.035
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola všech 24 řádků původního vydání 2004, tabulky 2 a změny č. 1; vyšší jakostní stupeň podle poznámky a.

20CrMnTiH · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
10
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.5033–0.7587 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2657–0.3922 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3000–0.4435 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.17 ~ 0.23
Si0.17 ~ 0.37
Mn0.8 ~ 1.2
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cr1.0 ~ 1.45
Ti0.04 ~ 0.1
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 90, strana 10 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

Ti: 0.04-0.10; podle zdroje složení splňuje normu GB/T5216.Zobrazit související produkt →
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group