← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

17SMN20 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 17SMN20 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 17SMN20?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

17SMn20 · EN ISO 683-4-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Automatová ocel
Podkategorie
Automatová ocel
Forma materiálu
Polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí; dodací stav a rozměrové podmínky viz vysvětlení
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN ISO 683-4:2018
Umístění v tabulce
Tabulka 2 a poznámky a–c; tabulka 3; 1,6.3,7.1,7.3
Fyzická strana PDF
1、5、7、10、13、14、15
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.3400–0.4667 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2000–0.2933 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2600–0.3600 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.2
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.2 ~ 1.6
P≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
S0.15 ~ 0.25

Meze použitelnosti

Podle oficiálního textu EN ISO683-4:2018, skutečně čteno DIN EN ISO683-4:2018-09. Evropská předmluva potvrzuje převzetí ISO683-4:2016 bez změn; 2018 je rok převzetí EN, převzaté vydání ISO zůstává 2016. Rozsah zahrnuje polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí uvedených v tabulce 2. Pro lesklé tyče se samostatně odkazuje na ISO683-18, rozdílné výrobkové normy se automaticky neslučují. Tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 3 se ověřují samostatně pouze při požadavku objednávky. Úchylky ± stejné tavby nesmějí překročit rozsah současně na obou stranách. Značky s Pb a bez Pb se vedou odděleně, pomlčky se nedoplňují 0. Výchozí nízké Si skupiny bez tepelného zpracování zůstává odděleno od dohodnutého Si0.10–0.40% při záruce zvláštních oxidů. Výchozí maximum P 0.11%, dohodnuté 0.06–0.11% a dohodnuté maximum 0.05% se volí samostatně, dohody se nepoužívají automaticky. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Přídavky jako Ca, Se a Te pro zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a vykázání v dokladu o kontrole; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Tabulka 1: Nezpracovaný stav +U platí pro polotovary, tyče a válcovaný drát; dodací stav +QT pouze pro tyče uvedené v tabulce 1. Vlastnosti dosažitelné po dohodnutém tepelném zpracování referenčního tělesa nezpracovaných výrobků neznamenají, že válcovaný drát je při dodávce již zušlechtěn. Tvrdost +U tabulek 4–6 se rozlišuje od pevnosti v tahu pro rozhodnutí sporu; při sporu rozhoduje pevnost v tahu. Vlastnosti po zušlechťování nenahrazují nezpracovaný dodací stav. Pro 35SMn20/35SMnPb20 nejsou v tabulce 6 ve stavu +QT uvedeny hodnoty prvního a posledního průměrového intervalu; pomlčky nejsou 0 a hodnoty se neextrapolují ze sousedních průměrů. Závorky u tvrdosti prvních dvou intervalů skupiny 44SMn28 zůstávají podle originálu, jejich význam a rozsah záruky vyžadují samostatné ověření. Tahová tělesa se řídí tabulkou 7 a ISO6892-1, poměrná měřená délka L0=5.65√S0. Místo odběru, průřez, kontrolní dávka a doklady o kontrole se ověřují samostatně. Podle 7.3 se svařování automatových ocelí s vysokým S/P obvykle nedoporučuje; vhodnost pro pěchování či jiné tváření za studena se potvrzuje podle skutečného materiálu a dohody. Materiálové vyhledávání nepotvrzuje zpracovatelnost ani dodávku.

Podmínky složení

Podle oficiálního textu EN ISO683-4:2018, skutečně čteno DIN EN ISO683-4:2018-09. Evropská předmluva potvrzuje převzetí ISO683-4:2016 bez změn; 2018 je rok převzetí EN, převzaté vydání ISO zůstává 2016. Rozsah zahrnuje polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí uvedených v tabulce 2. Pro lesklé tyče se samostatně odkazuje na ISO683-18, rozdílné výrobkové normy se automaticky neslučují. Tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 3 se ověřují samostatně pouze při požadavku objednávky. Úchylky ± stejné tavby nesmějí překročit rozsah současně na obou stranách. Značky s Pb a bez Pb se vedou odděleně, pomlčky se nedoplňují 0. Výchozí nízké Si skupiny bez tepelného zpracování zůstává odděleno od dohodnutého Si0.10–0.40% při záruce zvláštních oxidů. Výchozí maximum P 0.11%, dohodnuté 0.06–0.11% a dohodnuté maximum 0.05% se volí samostatně, dohody se nepoužívají automaticky. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Přídavky jako Ca, Se a Te pro zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a vykázání v dokladu o kontrole; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Tabulka 1: Nezpracovaný stav +U platí pro polotovary, tyče a válcovaný drát; dodací stav +QT pouze pro tyče uvedené v tabulce 1. Vlastnosti dosažitelné po dohodnutém tepelném zpracování referenčního tělesa nezpracovaných výrobků neznamenají, že válcovaný drát je při dodávce již zušlechtěn. Tvrdost +U tabulek 4–6 se rozlišuje od pevnosti v tahu pro rozhodnutí sporu; při sporu rozhoduje pevnost v tahu. Vlastnosti po zušlechťování nenahrazují nezpracovaný dodací stav. Pro 35SMn20/35SMnPb20 nejsou v tabulce 6 ve stavu +QT uvedeny hodnoty prvního a posledního průměrového intervalu; pomlčky nejsou 0 a hodnoty se neextrapolují ze sousedních průměrů. Závorky u tvrdosti prvních dvou intervalů skupiny 44SMn28 zůstávají podle originálu, jejich význam a rozsah záruky vyžadují samostatné ověření. Tahová tělesa se řídí tabulkou 7 a ISO6892-1, poměrná měřená délka L0=5.65√S0. Místo odběru, průřez, kontrolní dávka a doklady o kontrole se ověřují samostatně. Podle 7.3 se svařování automatových ocelí s vysokým S/P obvykle nedoporučuje; vhodnost pro pěchování či jiné tváření za studena se potvrzuje podle skutečného materiálu a dohody. Materiálové vyhledávání nepotvrzuje zpracovatelnost ani dodávku.

Vysvětlení ověření

Tabulka 2 normy EN ISO683-4:2018 a dohodnuté podmínky P/Si byly ověřeny. Převzaté vydání ISO je 2016; vlastnosti prohlížejte podle zvoleného dodacího stavu a průměru.

Pravidla použitelnosti odchylek kontrolní analýzy výrobku

Zdrojová tabulka
Tabulka 3
Typ analýzy
Pouze kontrolní analýza výrobku
C
  • Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.3
    Přípustná kladná odchylka
    0.02
    Přípustná záporná odchylka
    0.02
  • Horní mez tavbové analýzy je větší než
    0.3
    Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.5
    Přípustná kladná odchylka
    0.03
    Přípustná záporná odchylka
    0.03
Si
  • Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.05
    Přípustná kladná odchylka
    0.01
    Přípustná záporná odchylka
    0.01
  • Horní mez tavbové analýzy je větší než
    0.05
    Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.4
    Přípustná kladná odchylka
    0.03
    Přípustná záporná odchylka
    0.03
Mn
  • Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    1.0
    Přípustná kladná odchylka
    0.04
    Přípustná záporná odchylka
    0.04
  • Horní mez tavbové analýzy je větší než
    1.0
    Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    1.7
    Přípustná kladná odchylka
    0.06
    Přípustná záporná odchylka
    0.06
P
  • Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.06
    Přípustná kladná odchylka
    0.008
    Přípustná záporná odchylka
    0.008
  • Horní mez tavbové analýzy je větší než
    0.06
    Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.11
    Přípustná kladná odchylka
    0.02
    Přípustná záporná odchylka
    0.02
S
  • Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.33
    Přípustná kladná odchylka
    0.03
    Přípustná záporná odchylka
    0.03
  • Horní mez tavbové analýzy je větší než
    0.33
    Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.4
    Přípustná kladná odchylka
    0.04
    Přípustná záporná odchylka
    0.04
Pb
  • Horní mez tavbové analýzy nejvýše
    0.35
    Přípustná kladná odchylka
    0.03
    Přípustná záporná odchylka
    0.02
V téže tavbě je dovoleno současně použít kladné i záporné odchylky
Ne
Použití k rozšíření požadavků na tavbovou analýzu
Ne

17SMn20 · DIN EN 10277:2018-09

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Automatová ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
Stav ověření
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
Vydání normy
DIN EN 10277:2018-09
Umístění v tabulce
Informativní příloha A.2
Fyzická strana PDF
44
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza (informativní podklad)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Složení z informativní přílohy normy slouží pouze pro orientaci; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit. Uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá a zdroj se nepoužívá pro reverzní vyhledávání podle složení.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.2
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.2 ~ 1.6
P≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)
S0.15 ~ 0.25

Meze použitelnosti

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.

Podmínky složení

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat; Ca/Se/Te apod. ke zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a uvedení v osvědčení. / Poznámka b: Si 0.10—0.40% je dohodnutá volba pro řízení zvláštních oxidů a nenahrazuje výchozí horní mez Si. / Poznámka c: P 0.06—0.11% nebo ≤0.05% vyžaduje dohodu při poptávce a objednání; výchozí tabulkové hodnoty se automaticky nepřepisují.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group