← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

16MNCRS5 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 10. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 16MNCRS5 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 16MNCRS5?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

16MnCrS5 · EN 10263

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Tažený drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
BS EN 10263-3:2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

BS EN 10263-3:2017; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez uvedeného rozsahu jsou horní meze; poznámky pod tabulkou zůstávají zachovány. Sloupec B tabulky 3 je buňkou sloučenou přes více řádků, prozatím není přiřazen jednotlivým značkám. Údaj B u značek obsahujících bor čeká na ověření významu původní tabulky; složení nelze považovat za úplné. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: BS EN 10263-3:2017 · Tabulka 3Zobrazit související produkt →

16MnCrS5 · ISO 4954

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Drát pro pěchování za studena
Vysvětlení stavu původního záznamu
Referenční záznam přepisu normy
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka B.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018; tavbová analýza, hmotnostní podíly v %; hodnoty bez rozsahu jsou horní meze, úplné poznámky pod tabulkou viz původní stránka. Web neuvádí vydání; záznam se zobrazuje podle vydání zdroje, bez potvrzení použitelnosti pro smlouvu.

Vysvětlení ověření

Zdroj normy: ISO 4954:2018 · Tabulka B.2Zobrazit související produkt →

16MnCrS5 · ISO 4954-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel k cementování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 4954:2018
Umístění v tabulce
Tabulka B.2

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ISO 4954:2018, tabulka B.2: Tavbová analýza; jednotlivé hodnoty jsou horní meze, pomlčka není nula. Úchylky výrobkové analýzy se uvádějí samostatně podle tabulek 2/3 normy a přímo nerozšiřují rozsah tavbového složení. Al0.020–0.050% je volitelná možnost ke zlepšení vlastností při pěchování za studena, nikoli obecně závazná dolní mez. Nižší Si lze dohodnout v objednávce s ohledem na prokalitelnost. Při předepsané prokalitelnosti norma dovoluje omezené úchylky kromě P/S; u C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2.

Podmínky složení

ISO 4954:2018, tabulka B.2 uvádí tavbovou analýzu; jednotlivá hodnota je horní mez, pomlčka není nula. / Úchylky výrobkové analýzy jsou samostatně v tabulkách 2/3 a přímo neuvolňují tavbové rozsahy. / Volitelné Al0.020–0.050% pro zlepšení pěchování za studena není všeobecnou povinnou dolní mezí. / Nízký obsah Si lze dohodnout při objednání s ohledem na prokalitelnost; při požadavku na prokalitelnost norma dovoluje omezené úchylky s výjimkou P/S. Pro C nejvýše 0.01%, ostatní viz tabulka 2.

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka B.2 původního textu normy a poznámky pod čarou

16MnCrS5 · EN 10263-3-2017

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
EN 10263-3-2017
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámky 1–3

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Mn1.0 ~ 1.3
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle tabulky 4 bezpodmínečně nerozšiřují tuto tabulku. Pro Si lze v objednávce dohodnout nižší obsah či konkrétní rozsah, výchozí hodnota tabulky je ≤0.30%. Pro zlepšení pěchování za studena lze zvolit přídavek Al 0.020–0.050% (poznámka 3), nikoli povinný obsah Al všech značek. Malé úchylky při objednané prokalitelnosti musí splňovat poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tímto nerozšiřují a výchozí tabulka složení se automaticky nemění. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a vlastností.

Podmínky složení

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; dovolené úchylky výrobkové analýzy podle tabulky 4 bezpodmínečně nerozšiřují tuto tabulku. Pro Si lze v objednávce dohodnout nižší obsah či konkrétní rozsah, výchozí hodnota tabulky je ≤0.30%. Pro zlepšení pěchování za studena lze zvolit přídavek Al 0.020–0.050% (poznámka 3), nikoli povinný obsah Al všech značek. Malé úchylky při objednané prokalitelnosti musí splňovat poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tímto nerozšiřují a výchozí tabulka složení se automaticky nemění. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a vlastností.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Mn1.0 ~ 1.3
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Mn1.0 ~ 1.3
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.05

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 anglického originálu a poznámky byly ověřeny

16MnCrS5 · DIN EN 10084-2008

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10084-2008
Umístění v tabulce
Tabulka 3, poznámky a–d

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4667–0.6267 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1

Meze použitelnosti

Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně označuje německé vydání EN10084:2008, tabulka 3 používá tento původní text. Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b se ověřují samostatně podle tabulky 4 a příslušných podmínek, bez rozšíření výchozího rozsahu; P/S toto rozšíření nemají. Poznámka c dovoluje poptat vyšší S (přibližně do 0.10%) nebo přídavek Pb pro lepší obrobitelnost; v prvním případě lze maximum Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. Poznámka d: Bor v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti, originál výslovně uvádí, že neslouží ke zvýšení prokalitelnosti. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovené není nula. Dodací norma cementačních ocelí nepotvrzuje vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost se ověřují samostatně.

Podmínky složení

Tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; obálka DIN EN10084:2008-06 výslovně uvádí německé vydání EN10084:2008 a tabulka 3 používá tento originál. / Malé úchylky složení při požadavku na prokalitelnost podle poznámky b je nutné ověřit zvlášť podle tabulky 4 a podmínek; výchozí rozsah se nerozšiřuje a pro P/S toto uvolnění neplatí. / Podle poznámky c lze poptat lepší obrobitelnost vyšším S (přibližně do 0.10%) nebo Pb; v prvním případě lze horní mez Mn zvýšit o 0.15 procentního bodu. Skutečné dohodnuté hodnoty nejsou uvedeny a svévolně se nedoplňují ani automaticky nepoužívají. / Poznámka d: bór v této tabulce zlepšuje houževnatost zakalené oblasti; originál uvádí, že není určen ke zvýšení prokalitelnosti. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby); nestanovené obsahy nejsou nula. / Norma dodání cementačních ocelí neznamená vhodnost všech stavů pro pěchování za studena; mechanické vlastnosti, tvrdost a prokalitelnost ověřit zvlášť.

Vysvětlení ověření

Tabulka 3 německého originálu a poznámky pod čarou byly ověřeny

Prokalitelnost podle Jominyho zkoušky (podmíněný požadavek)

EN 10084:2008 · DIN EN 10084:2008-06, obálka výslovně uvádí německé vydání EN 10084:2008 · tabulky 5/6/8/9; 7.1.2 a 8.2.2 · strany 7, 10, 12, 18, 19, 22, 23 souboru PDF

+H, běžné pásmo prokalitelnosti (7.1.2; pro legované oceli této normy platí, není-li dohodnuto jinak)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 870 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.53947
33646
53144
72841
92439
112137
13Není stanoveno, nelze považovat za 035
15Není stanoveno, nelze považovat za 033
20Není stanoveno, nelze považovat za 031
25Není stanoveno, nelze považovat za 030
30Není stanoveno, nelze považovat za 029
35Není stanoveno, nelze považovat za 028
40Není stanoveno, nelze považovat za 027

+HH, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 870 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.54247
33946
53544
73241
92939
112637
132435
152233
202031
25Není stanoveno, nelze považovat za 030
30Není stanoveno, nelze považovat za 029
35Není stanoveno, nelze považovat za 028
40Není stanoveno, nelze považovat za 027

+HL, zúžené pásmo prokalitelnosti (tabulka 6, nutná dohoda při poptávce a objednání)

Teplota podle podmínek Jominyho zkoušky prokalitelnosti 870 (zdrojový soubor neuvádí toleranci) °C; nejde o doporučení pro výrobní tepelné zpracování.

Vzdálenost od kaleného čela (mm)Dolní mez (HRC)Horní mez (HRC)
1.53944
33643
53140
72837
92434
112132
13Není stanoveno, nelze považovat za 030
15Není stanoveno, nelze považovat za 028
20Není stanoveno, nelze považovat za 026
25Není stanoveno, nelze považovat za 025
30Není stanoveno, nelze považovat za 024
35Není stanoveno, nelze považovat za 023
40Není stanoveno, nelze považovat za 022

16MnCrS5 · DIN EN 10263-3-2002

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-3-2002
Umístění v tabulce
Tabelle2 a poznámka a–c
Fyzická strana PDF
1、8

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Mn1.0 ~ 1.3
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Originál DIN EN10263-3 Februar2002 výslovně přebírá EN10263-3:2001. Složení pochází z tabulky 2 v PDF8; vydání 2017 se nepřebírá mezi vydáními. Tavbová analýza wt%; Si≤.30. Při objednání lze dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; bez dohody se svévolně nevolí. Poznámka b: Při objednání prokalitelnosti pouze malé odchylky, C .01 a ostatní prvky podle tabulky 3, neplatí pro P/S. Výchozí rozsah se nerozšiřuje, odchylky kontrolní analýzy výrobku se ověřují samostatně. Poznámka a: Neuvedené prvky se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Zbytkové prvky nesmějí poškodit mechanické vlastnosti a konečné použití; nestanovené údaje se nedoplňují nulou. Starší tabulka nemá jednotný volitelný rozsah Al podle poznámky 3 vydání 2017; možnosti Al pozdějšího vydání se nekopírují. Tato část je pro oceli k cementování pro pěchování / protlačování za studena; stále je nutné potvrdit rozměry, dodací stav, povrch a skutečné dodávky.

Podmínky složení

Původní DIN EN10263-3 Februar2002 výslovně přebírá EN10263-3:2001; složení je z tabulky 2 na PDF8 a nepřenáší se z vydání 2017. / Tavbová analýza wt%; Si≤.30, nižší obsah či konkrétní rozsah lze dohodnout při objednání, bez dohody se svévolně nevolí. / Poznámka b dovoluje při objednání prokalitelnosti pouze malé úchylky, C .01 a jiné prvky podle tabulky 3, nikoli P/S; výchozí rozsah se nerozšiřuje a výrobkové úchylky ověřit zvlášť. / Podle poznámky a se neuvedené prvky nesmějí záměrně přidávat kromě dokončení tavby; zbytkové prvky nesmějí poškodit mechanické vlastnosti a konečné použití, nestanovené obsahy nejsou nula. / Starší tabulka neobsahuje společný volitelný rozsah Al podle poznámky 3 vydání 2017; pozdější volba Al se nekopíruje. / Tato část je pro cementační oceli pro pěchování / protlačování za studena; rozměry, dodací stav, povrch a skutečné dodání nadále vyžadují potvrzení.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola obálky německého originálu a všech 25 značek tabulky 2 / poznámek a–c

16MnCrS5 · ISO 683-18-1996

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Ocel k cementování
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ISO 683-18-1996
Umístění v tabulce
Tabulka3 a poznámky pod čarou 1–5; 7.2.2.1–7.2.2.2
Fyzická strana PDF
6、11、12、13

Zdrojový dokument

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4567–0.6267 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2250–0.3233 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2700–0.3750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.13 ~ 0.19
Si0.15 ~ 0.4
Mn1.0 ~ 1.3
P≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1

Meze použitelnosti

ISO 683-18:1996, výrobky z lesklé nelegované a nízkolegované oceli; tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí, hmotnostní podíly wt%. Nejde o potvrzení složení podle vydání 2014. Zdrojem je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; byly získány všechny řádky složení tabulky 3 a jejích 5 poznámek pod čarou. Nebyly získány úchylky výrobkové analýzy tabulky 4, údaje prokalitelnosti tabulky 7/8 ani složení zušlechťovaných ocelí kapitoly 8; úplné ověření normy se nepotvrzuje. Zobrazuje se základní rozsah běžných značek z tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, u C nejvýše ±0.01%, u ostatních prvků je nutné ověřit tabulku 4. Bez tabulky 4 se rozsahy automaticky nerozšiřují ani nepoužívají pro přejímku značek H. Na požádání lze obrobitelnost zlepšit přídavkem olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena, nedoplňuje se nulou ani odhadem rozsahu. Jiné cementační oceli viz ISO 683-11:1987; odlišné přípony názvů vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. Při poptávce a objednání lze dohodnout nižší Si s ohledem na mechanické vlastnosti; zobrazuje se základní rozsah tabulky 3, bez svévolného zrušení dolní meze Si. Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby, a musí se zabránit přenosu prvků zhoršujících vlastnosti například ze šrotu. 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; úchylky výrobkové analýzy jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 požaduje uklidněnou ocel. Podmínky žíhání na globulární karbidy pro pěchování / protlačování za studena samostatně upravuje ISO4954; samotné složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena.

Podmínky složení

ISO 683-18:1996, lesklé výrobky z nelegované a nízkolegované oceli, tabulka 3, tavbová analýza cementačních ocelí v hmotnostních podílech wt%; nejde o potvrzení složení vydání 2014. / Zdroj je veřejný výňatek oficiálního vydání o 13 stranách; získány úplné řádky složení tabulky 3 a 5 poznámek. Nezískány tabulka 4 výrobkových úchylek, tabulky 7/8 prokalitelnosti ani složení zušlechťovaných ocelí z kapitoly 8, nelze předpokládat ověření celé normy. / Nyní se zobrazuje běžný rozsah značek tabulky 3. Při předepsané prokalitelnosti dovoluje poznámka 1 omezené úchylky kromě P/S, pro C nejvýše ±0.01%, jiné prvky podle tabulky 4; bez tabulky 4 se rozsahy automaticky neuvolňují ani nepoužívají k přejímce značek H. / Na požadavek lze zlepšit obrobitelnost přidáním olova nebo řízením tvaru sulfidů; hodnota olova není stanovena a nedoplňuje se nulou ani svévolným rozsahem. / Další cementační oceli viz ISO 683-11:1987; různé přípony vydání 2014 se automaticky nepovažují za stejnou značku vydání 1996. / Nižší Si lze dohodnout při poptávce a objednání s ohledem na mechanické vlastnosti; nyní platí základní rozsah tabulky 3 a dolní mez Si se svévolně neruší. / Neuvedené prvky nejsou nula; bez souhlasu odběratele se nesmějí záměrně přidávat (kromě dokončení tavby) a je nutné zabránit zanesení prvků ze šrotu apod., které by poškodily vlastnosti. / 7.2.2.1 stanoví tabulku 3 pro tavbovou analýzu; výrobkové úchylky jsou v nezískané tabulce 4. 5.1.2 vyžaduje uklidněnou ocel. Žíhání na sferoidizaci karbidů pro pěchování / protlačování za studena pokrývá zvlášť ISO4954; samotné složení neprokazuje vhodnost pro pěchování za studena.

Vysvětlení ověření

Úplné řádky, sloučené buňky a poznámky pod čarou tabulky 3 veřejně dostupného výňatku oficiálního vydání byly jednotlivě vizuálně ověřeny; potvrzuje se pouze tavbové složení běžných značek.

16MnCrS5 · DIN EN 10263-3-2018

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
DIN EN 10263-3:2018-02
Umístění v tabulce
Tabulka 3 a poznámka pod čarou a, poznámky 1–3; odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 je nutné ověřit samostatně.
Fyzická strana PDF
1、9
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut
IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)
IIW / CEV:0.4667–0.6433 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, V, Ni CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3875 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Mn1.0 ~ 1.3
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

DIN EN 10263-3:2018-02 je německým vydáním EN 10263-3:2017; ověření podle tavbové analýzy a poznámek tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tabulka 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 nesmějí bezpodmínečně rozšiřovat tuto tabulku. Při objednání lze pro Si dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; výchozí hodnota tabulky≤0.30%. Pro zlepšení chování při pěchování za studena dovoluje poznámka 3 tabulky 3 volitelný přídavek Al 0.020–0.050%; tato varianta složení platí pouze při výslovné volbě. Malé odchylky při objednání prokalitelnosti musí splnit poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tím nesmí rozšiřovat a výchozí tabulka složení se automaticky nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovený údaj neznamená nulu. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a požadovaných vlastností.

Podmínky složení

DIN EN 10263-3:2018-02 je německým vydáním EN 10263-3:2017; ověření podle tavbové analýzy a poznámek tabulky 3 oficiálního německého vydání. Tabulka 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02 uvádí tavbovou analýzu v hmotnostních podílech wt%; přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku podle tabulky 4 nesmějí bezpodmínečně rozšiřovat tuto tabulku. Při objednání lze pro Si dohodnout nižší obsah nebo konkrétní rozsah; výchozí hodnota tabulky≤0.30%. Pro zlepšení chování při pěchování za studena dovoluje poznámka 3 tabulky 3 volitelný přídavek Al 0.020–0.050%; tato varianta složení platí pouze při výslovné volbě. Malé odchylky při objednání prokalitelnosti musí splnit poznámku 2 a tabulku 4; P/S se tím nesmí rozšiřovat a výchozí tabulka složení se automaticky nerozšiřuje. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby; nestanovený údaj neznamená nulu. Norma je pro pěchování a protlačování za studena, konkrétní dodávka však stále vyžaduje potvrzení rozměrů, dodacího stavu, povrchu a požadovaných vlastností.

Původní záznam podmíněné větve

Výchozí podmínky tabulky 3; přídavek Al nebyl samostatně dohodnut

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Mn1.0 ~ 1.3
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)

Zvolena přísada Al 0.020–0.050% (tabulka 3, poznámka 3)

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Mn1.0 ~ 1.3
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Si≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Al0.02 ~ 0.05

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola řádku 12 tabulky 3 normy DIN EN 10263-3:2018-02; německé převzetí EN 10263-3:2017. Poloha B u 16MnCr5/16MnCrB5 v německém vydání se řídí německým originálem a nepřebírá se z anglického skenu.

16MnCrS5 · BEXG 021-2020

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Ocel pro pěchování za studena
Podkategorie
Ocel pro pěchování za studena
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
BEXG 021-2020, obálka uvádí šestnáctou revizi, vydáno a účinné od 2020-12-29; pouze nejnovější původní text dostupný v místních podkladech
Název dokumentu
Technické dodací podmínky pro ocelový válcovaný drát pro pěchování automobilových dílů za studena
Umístění v tabulce
Tabulka 1
Fyzická strana PDF
5、6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Výrobce
Baoshan Iron & Steel Co., Ltd.

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4667–0.6653 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2300–0.3407 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.2800–0.3960 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Si≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Mn1.0 ~ 1.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Baosteel BEXG 021-2020, tabulka 1, řádek 39, strana 5 souboru PDF; tavbové složení wt%, válcovaný drát válcovaný za tepla. 2020 je vydání původního textu dostupné v těchto místních podkladech, nikoli tvrzení o aktuálně nejnovějším vydání výrobce. Zvláštní podmínky a skutečnou dodávku je nutné potvrdit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 1 a její pokračování uvádějí tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; výrobkem je válcovaný drát válcovaný za tepla pro automobilové součásti. / Bez zvláštního upřesnění jsou zbytkové Cr≤0.20%, Ni≤0.20%, Cu≤0.20%, Mo≤0.06%; zvláštní ustanovení tabulky a doplňujících poznámek mají přednost. / Pomlčka není nula; složení mimo tabulku se nedoplňuje odhadem z názvu značky či citované normy.

Vysvětlení ověření

Původní obrazy tabulky 1 na fyzických stranách 3–10 byly porovnány stránku po stránce; číselné přesahy mezi stránkami a ostatní sloupce jsou odděleny. Dva sporné řádky byly vyloučeny.

Poznámky pod čarou zdroje

-

16MnCrS5 · DIN EN 10277:2018-09

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Charakter údajů o složení
Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
Stav ověření
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
Vydání normy
DIN EN 10277:2018-09
Umístění v tabulce
Informativní příloha A.3
Fyzická strana PDF
45
Jednotka
Hmotnostní podíl wt%
Typ analýzy
Tavbová analýza (informativní podklad)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Složení z informativní přílohy normy slouží pouze pro orientaci; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit. Uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se nepočítá a zdroj se nepoužívá pro reverzní vyhledávání podle složení.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.14 ~ 0.19
Si0.15 ~ 0.4
Mn1.0 ~ 1.3
P≤ 0.025 (dolní mez neuvedena)
S0.02 ~ 0.04
Cr0.8 ~ 1.1
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.

Podmínky složení

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Poznámka b: zvýšení S přibližně na 0.10% nebo přidání Pb vyžaduje poptávku; při zvýšení S lze horní mez Mn zvýšit o 0.15%, nikoli automaticky. / Poznámka c: snížení Si vyžaduje jiný způsob dezoxidace. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat.

Podmíněné požadavky

Vysvětlení ověření

Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group