15SMN13 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 15SMN13 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 15SMN13?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
15SMn13 · EN ISO 683-4-2018
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Automatová ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí; dodací stav a rozměrové podmínky viz vysvětlení
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN ISO 683-4:2018
- Umístění v tabulce
- Tabulka 2 a poznámky a–c; tabulka 3; 1,6.3,7.1,7.3
- Fyzická strana PDF
- 1、5、7、10、13、14、15
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.18 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.9 ~ 1.3 |
| P | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.18 |
Meze použitelnosti
Podle oficiálního textu EN ISO683-4:2018, skutečně čteno DIN EN ISO683-4:2018-09. Evropská předmluva potvrzuje převzetí ISO683-4:2016 bez změn; 2018 je rok převzetí EN, převzaté vydání ISO zůstává 2016. Rozsah zahrnuje polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí uvedených v tabulce 2. Pro lesklé tyče se samostatně odkazuje na ISO683-18, rozdílné výrobkové normy se automaticky neslučují. Tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 3 se ověřují samostatně pouze při požadavku objednávky. Úchylky ± stejné tavby nesmějí překročit rozsah současně na obou stranách. Značky s Pb a bez Pb se vedou odděleně, pomlčky se nedoplňují 0. Výchozí nízké Si skupiny bez tepelného zpracování zůstává odděleno od dohodnutého Si0.10–0.40% při záruce zvláštních oxidů. Výchozí maximum P 0.11%, dohodnuté 0.06–0.11% a dohodnuté maximum 0.05% se volí samostatně, dohody se nepoužívají automaticky. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Přídavky jako Ca, Se a Te pro zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a vykázání v dokladu o kontrole; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Tabulka 1: Nezpracovaný stav +U platí pro polotovary, tyče a válcovaný drát; dodací stav +QT pouze pro tyče uvedené v tabulce 1. Vlastnosti dosažitelné po dohodnutém tepelném zpracování referenčního tělesa nezpracovaných výrobků neznamenají, že válcovaný drát je při dodávce již zušlechtěn. Tvrdost +U tabulek 4–6 se rozlišuje od pevnosti v tahu pro rozhodnutí sporu; při sporu rozhoduje pevnost v tahu. Vlastnosti po zušlechťování nenahrazují nezpracovaný dodací stav. Pro 35SMn20/35SMnPb20 nejsou v tabulce 6 ve stavu +QT uvedeny hodnoty prvního a posledního průměrového intervalu; pomlčky nejsou 0 a hodnoty se neextrapolují ze sousedních průměrů. Závorky u tvrdosti prvních dvou intervalů skupiny 44SMn28 zůstávají podle originálu, jejich význam a rozsah záruky vyžadují samostatné ověření. Tahová tělesa se řídí tabulkou 7 a ISO6892-1, poměrná měřená délka L0=5.65√S0. Místo odběru, průřez, kontrolní dávka a doklady o kontrole se ověřují samostatně. Podle 7.3 se svařování automatových ocelí s vysokým S/P obvykle nedoporučuje; vhodnost pro pěchování či jiné tváření za studena se potvrzuje podle skutečného materiálu a dohody. Materiálové vyhledávání nepotvrzuje zpracovatelnost ani dodávku.
Podmínky složení
Podle oficiálního textu EN ISO683-4:2018, skutečně čteno DIN EN ISO683-4:2018-09. Evropská předmluva potvrzuje převzetí ISO683-4:2016 bez změn; 2018 je rok převzetí EN, převzaté vydání ISO zůstává 2016. Rozsah zahrnuje polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí uvedených v tabulce 2. Pro lesklé tyče se samostatně odkazuje na ISO683-18, rozdílné výrobkové normy se automaticky neslučují. Tabulka 2 uvádí tavbovou analýzu; dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 3 se ověřují samostatně pouze při požadavku objednávky. Úchylky ± stejné tavby nesmějí překročit rozsah současně na obou stranách. Značky s Pb a bez Pb se vedou odděleně, pomlčky se nedoplňují 0. Výchozí nízké Si skupiny bez tepelného zpracování zůstává odděleno od dohodnutého Si0.10–0.40% při záruce zvláštních oxidů. Výchozí maximum P 0.11%, dohodnuté 0.06–0.11% a dohodnuté maximum 0.05% se volí samostatně, dohody se nepoužívají automaticky. Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat, kromě dokončení tavby. Přídavky jako Ca, Se a Te pro zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a vykázání v dokladu o kontrole; z neúplných údajů se nepočítá úplný uhlíkový ekvivalent. Tabulka 1: Nezpracovaný stav +U platí pro polotovary, tyče a válcovaný drát; dodací stav +QT pouze pro tyče uvedené v tabulce 1. Vlastnosti dosažitelné po dohodnutém tepelném zpracování referenčního tělesa nezpracovaných výrobků neznamenají, že válcovaný drát je při dodávce již zušlechtěn. Tvrdost +U tabulek 4–6 se rozlišuje od pevnosti v tahu pro rozhodnutí sporu; při sporu rozhoduje pevnost v tahu. Vlastnosti po zušlechťování nenahrazují nezpracovaný dodací stav. Pro 35SMn20/35SMnPb20 nejsou v tabulce 6 ve stavu +QT uvedeny hodnoty prvního a posledního průměrového intervalu; pomlčky nejsou 0 a hodnoty se neextrapolují ze sousedních průměrů. Závorky u tvrdosti prvních dvou intervalů skupiny 44SMn28 zůstávají podle originálu, jejich význam a rozsah záruky vyžadují samostatné ověření. Tahová tělesa se řídí tabulkou 7 a ISO6892-1, poměrná měřená délka L0=5.65√S0. Místo odběru, průřez, kontrolní dávka a doklady o kontrole se ověřují samostatně. Podle 7.3 se svařování automatových ocelí s vysokým S/P obvykle nedoporučuje; vhodnost pro pěchování či jiné tváření za studena se potvrzuje podle skutečného materiálu a dohody. Materiálové vyhledávání nepotvrzuje zpracovatelnost ani dodávku.
Vysvětlení ověření
Tabulka 2 normy EN ISO683-4:2018 a dohodnuté podmínky P/Si byly ověřeny. Převzaté vydání ISO je 2016; vlastnosti prohlížejte podle zvoleného dodacího stavu a průměru.Pravidla použitelnosti odchylek kontrolní analýzy výrobku
- Zdrojová tabulka
- Tabulka 3
- Typ analýzy
- Pouze kontrolní analýza výrobku
- C
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.3
- Přípustná kladná odchylka
- 0.02
- Přípustná záporná odchylka
- 0.02
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.3
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.5
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.03
- Si
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.05
- Přípustná kladná odchylka
- 0.01
- Přípustná záporná odchylka
- 0.01
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.05
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.4
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.03
- Mn
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 1.0
- Přípustná kladná odchylka
- 0.04
- Přípustná záporná odchylka
- 0.04
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 1.0
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 1.7
- Přípustná kladná odchylka
- 0.06
- Přípustná záporná odchylka
- 0.06
- P
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.06
- Přípustná kladná odchylka
- 0.008
- Přípustná záporná odchylka
- 0.008
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.06
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.11
- Přípustná kladná odchylka
- 0.02
- Přípustná záporná odchylka
- 0.02
- S
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.33
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.03
- Horní mez tavbové analýzy je větší než
- 0.33
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.4
- Přípustná kladná odchylka
- 0.04
- Přípustná záporná odchylka
- 0.04
- Pb
- Horní mez tavbové analýzy nejvýše
- 0.35
- Přípustná kladná odchylka
- 0.03
- Přípustná záporná odchylka
- 0.02
- V téže tavbě je dovoleno současně použít kladné i záporné odchylky
- Ne
- Použití k rozšíření požadavků na tavbovou analýzu
- Ne
15SMn13 · EN 10087-1998
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Polotovary, tyče a válcovaný drát z automatových ocelí; konkrétní dodací stav viz norma a objednávka
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- EN 10087:1998
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1 a poznámky pod čarou a/b
- Fyzická strana PDF
- 1、6
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.18 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.9 ~ 1.3 |
| P | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.18 |
Meze použitelnosti
1998, tabulka 1 původního vydání: Hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%; neuvedené prvky nejsou nula. Dovolené úchylky výrobkové analýzy tabulky 2 se nesmějí přičítat k tavbovým mezím tabulky 1. Norma zahrnuje tyče, drát válcovaný za tepla a polotovary z automatové oceli; konkrétní dodací / tepelně zpracovaný stav a vhodnost pro pěchování za studena se ověřují samostatně.
Podmínky složení
Původní vydání 1998, tabulka 1, tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%; neuvedené prvky nejsou nula. / Dovolené úchylky výrobkové analýzy z tabulky 2 nelze přičítat k mezím tavbové analýzy z tabulky 1. / Norma zahrnuje tyče, válcovaný drát a polotovary z automatových ocelí; konkrétní dodání / tepelné zpracování a vhodnost pro pěchování za studena je nutné ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Vizuální kontrola řádku 7 tabulky 1 naskenovaného originálu EN 10087:1998, nezávisle na EN ISO 683-4:2018.Mechanické podmínky zvolené podle rozměru a dodacího stavu
EN10087:1998 · Tabulky 3–5 a poznámky pod čarou, 6.2, 8.2.1.1, tabulka 8, B.1/B.4. Orientační hodnoty tabulek 6/7 nejsou doporučením výrobního postupu. Strany PDF: 4, 5, 7, 8, 9, 10, 12
| Podmínky použitelnosti | Pevnost v tahu Rm (N/mm²) | Tvrdost podle Brinella HB (pouze orientační, nikoli samostatná záruka přejímky) |
|---|---|---|
| Nezpracovaný stav · 5 ≤ d ≤ 10 mm | 430 ~ 610 | V původní tabulce není uvedeno nebo pro tento stav neplatí; nelze doplnit 0 |
| Nezpracovaný stav · 10 < d ≤ 16 mm | 430 ~ 600 | V původní tabulce není uvedeno nebo pro tento stav neplatí; nelze doplnit 0 |
| Nezpracovaný stav · 16 < d ≤ 40 mm | 430 ~ 600 | 128 ~ 178 |
| Nezpracovaný stav · 40 < d ≤ 63 mm | 430 ~ 580 | 128 ~ 172 |
| Nezpracovaný stav · 63 < d ≤ 100 mm | 420 ~ 540 | 125 ~ 160 |
- EN10087:1998, původní tabulky 3–5; jednotka N/mm² (číselně rovna MPa), průměr d v mm. Používají se pouze tabulkové průměry kruhového průřezu 5–100mm; jiné tvary ani neuvedené rozměry se automaticky nepřepočítávají.
- 6.2: Výchozí je nezpracovaný stav; dodávka v zušlechtěném stavu musí být zvolena v objednávce. Pokud se pro jiné dodací stavy objedná ověření referenčního zkušebního tělesa podle B.1, výsledky jsou vlastnostmi tohoto referenčního tělesa, nikoli vlastnostmi hotového výrobku bez stejného zpracování.
- Tvrdost HB v tabulkách 3–5 je pouze orientační, nikoli samostatná záruka přejímky; při sporu rozhoduje pevnost v tahu. Pomlčky tvrdosti v originálu zůstávají nestanovenými údaji, nedoplňují se hodnotou 0 ani přepočtem.
- Originál definuje Re v tabulce 5 jako mez kluzu (smluvní napětí při 0.2%). Původní symbol zůstává zachován; automaticky se neztotožňuje s jinými ukazateli meze kluzu bez uvedené zkušební metody.
- Tažnost A podle tabulky 5 používá původní L₀=5d₀; proporcionální tahové těleso podle tabulky 8 má L₀=5.65√S₀. Ověření podle podmínek původního tělesa, bez zaměňování s jinými měřenými délkami.
- Rozsah kontrol podle 8.2.1.1 a tabulky 8 je nutné potvrdit podle objednaného dokladu / protokolu o kontrole, dodacího stavu a použitelných položek; netvrdí se automaticky skutečné provedení každé zkoušky u každé dávky.
- Tabulka 8: Tahová zkouška podle EN10002-1, odběr vzorků podle EN ISO377. Jednotky se dělí podle tavby C, rozměru D a dávky tepelného zpracování T, obvykle 1 vzorek a 1 zkouška z jednotky. Při průběžném tepelném zpracování 1 vzorek na každých 25t nebo méně než 25t a nejméně 1 vzorek z každé tavby.
- Původní metoda tvrdosti podle Brinella v tabulce 8 je EN10003-1. U kruhové tyče místo ve vzdálenosti jednoho průměru od konce; u čtvercové / obdélníkové tyče ve vzdálenosti jedné tloušťky od konce a 0.25násobku tloušťky od podélné hrany. Stále jde o orientační omezení tvrdosti.
- Odchylky kontrolní analýzy výrobku v tabulce 2 jsou oddělené od tavbové analýzy tabulky 1 a automaticky nerozšiřují tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani přiřazování reverzního vyhledávání. Při objednání podle B.4 se provádí 1 kontrolní analýza výrobku z každé tavby, odběr vzorků podle ISO14284.
- Tabulka 2, poznámka a: Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, nahoru nebo dolů, nikoli současně oběma směry. Pro Pb platí +0.03/−0.02, nezapisuje se jako ±0.03.
- Teploty tepelného zpracování v tabulkách 6/7 jsou v originálu výslovně orientačními hodnotami; skutečné podmínky se řídí dosažením požadavků. Tyto orientační teploty / časy se zde nezveřejňují jako doporučení výrobního tepelného zpracování.
Omezení svařování podle zdrojové normy
Vzhledem k vyššímu obsahu síry a fosforu se automatové oceli této normy obvykle nedoporučují ke svařování. Výsledek výpočtu uhlíkového ekvivalentu není schválením svařitelnosti, postupu svařování ani náhrady materiálu.
EN10087:1998 · 7.2 · Strana PDF: 4
Přípustné odchylky kontrolní analýzy výrobku (nelze je přičíst k mezím tavbové analýzy)
EN10087:1998 · Tabulka 2 a poznámky a, B.4 · Strany PDF: 6, 12 · Hmotnostní podíly wt%; odchylky jsou v procentních bodech hmotnostních procent.
Pouze kontrolní analýza výrobku, bez změny tavbového složení či mezí automatického výpočtu / přiřazení; použitelné položky existují pouze pro prvky stanovené původní tabulkou.
| Prvek | Stanovený maximální obsah v tavbové analýze, wt% | Dolní odchylka v procentních bodech | Horní odchylka v procentních bodech | Podmínky použitelnosti |
|---|---|---|---|---|
| C | Stanovený maximální obsah ≤ 0.3 | -0.02 | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| C | 0.3 < stanovený maximální obsah ≤ 0.5 | -0.03 | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| Si | Stanovený maximální obsah ≤ 0.05 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.01 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| Si | 0.05 < stanovený maximální obsah ≤ 0.4 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| Mn | Stanovený maximální obsah ≤ 1 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| Mn | 1 < stanovený maximální obsah ≤ 1.7 | -0.06 | +0.06 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| P | Stanovený maximální obsah ≤ 0.06 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.008 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| P | 0.06 < stanovený maximální obsah ≤ 0.11 | Původní tabulka neuvádí záporné odchylky | +0.02 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| S | Stanovený maximální obsah ≤ 0.33 | -0.03 | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| S | 0.33 < stanovený maximální obsah ≤ 0.4 | -0.04 | +0.04 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
| Pb | Stanovený maximální obsah ≤ 0.35 | -0.02 | +0.03 | Volba podle skupiny maximálního obsahu stanovené původní tabulkou |
Zde je uvedena úplná tabulka odchylek normy; neznamená to, že pro tuto značku je stanoven každý prvek. Neuvedené prvky se podle této tabulky nedoplňují. Symetrické odchylky v téže tavbě jsou přípustné pouze jedním směrem, buď nahoru, nebo dolů. Asymetrické odchylky Pb jsou uvedeny pouze v řádku Pb normy EN10087 a nelze je přebírat do jiných norem bez uvedeného Pb. Tavbové složení, uhlíkový ekvivalent ani rozsah reverzního vyhledávání se automaticky nerozšiřují.
15SMn13 · DIN EN 10277:2018-09
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit, pouze pro orientaci
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Charakter údajů o složení
- Tavbová analýza z informativní přílohy, pouze pro orientaci
- Stav ověření
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena; závazné normativní složení a vydání zbývá ověřit
- Vydání normy
- DIN EN 10277:2018-09
- Umístění v tabulce
- Informativní příloha A.2
- Fyzická strana PDF
- 44
- Jednotka
- Hmotnostní podíl wt%
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (informativní podklad)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | 0.12 ~ 0.18 |
| Si | ≤ 0.4 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.9 ~ 1.3 |
| P | ≤ 0.06 (dolní mez neuvedena) |
| S | 0.08 ~ 0.18 |
Meze použitelnosti
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena a slouží pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu požaduje stanovení chemického složení podle odkazované normy; závazné normativní složení a příslušné vydání stále zbývá ověřit. Údaje se nesmějí použít jako záruka při dodání, pro posouzení při reverzním vyhledávání ani jako podklad uhlíkového ekvivalentu pro rozsah podle normy.
Podmínky složení
Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro referenci; hlavní text 7.1.2 vyžaduje určit chemické složení podle citovaných norem. Normativní složení a příslušné vydání nadále čekají na ověření. Nelze použít jako záruku dodání, podklad rozhodnutí při zpětném vyhledávání ani pro uhlíkový ekvivalent z normových rozsahů. / Neuvedené prvky se bez souhlasu kupujícího nesmějí záměrně přidávat; Ca/Se/Te apod. ke zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a uvedení v osvědčení. / Poznámka b: Si 0.10—0.40% je dohodnutá volba pro řízení zvláštních oxidů a nenahrazuje výchozí horní mez Si. / Poznámka c: P 0.06—0.11% nebo ≤0.05% vyžaduje dohodu při poptávce a objednání; výchozí tabulkové hodnoty se automaticky nepřepisují.
Podmíněné požadavky
- Poznámka pod čarou
- Meze informativního použití
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Původní tabulka informativní přílohy byla ověřena, pouze pro orientaci. Článek 7.1.2 hlavního textu vyžaduje určit chemické složení podle citované normy; normativní složení a použitelné vydání je stále nutné ověřit. Nesmí být podkladem pro záruku dodávky, rozhodnutí reverzního vyhledávání ani uhlíkový ekvivalent podle normových rozsahů. Odkaz hlavního textu: EN ISO 683-4 (nedatovaný odkaz, použitelné vydání je nutné ověřit).
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 1 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Neuvedené prvky se nesmějí záměrně přidávat bez souhlasu kupujícího. Ca/Se/Te apod. pro zlepšení obrobitelnosti vyžadují dohodu a uvedení v dokladu o kontrole.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 2 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka pod čarou b: Si 0.10—0.40% je dohodnutá možnost pro určitou regulaci oxidů; nenahrazuje výchozí horní mez Si.
- Poznámka pod čarou
- Podmínka 3 původní tabulky
- Vysvětlení podmínek původního textu
- Poznámka pod čarou c: P 0.06—0.11% nebo ≤0.05% vyžaduje dohodu při poptávce a objednání; výchozí hodnoty původní tabulky se automaticky nepřepisují.