Počet zdrojových záznamů: 2. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1551 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4925–0.6175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4925–0.6208 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4958–0.6242 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4975–0.6292 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4992–0.6308 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5025–0.6375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5025 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5025 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5058 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5092 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5125 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
Původní vydání 2012, tabulka 1, tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; použitelnost a odchylky kontrolní analýzy výrobku je nutné potvrdit samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Značky a formy výrobků zůstávají podle této normy zachovány, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost stanovená v objednávce; bez stanovení zůstává neznámý, nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Pouze na požadavek v objednávce platí Cu≥0.20%, horní mez se svévolně nedoplňuje; k běžné objednávce se automaticky nepřidává Cu. Poznámka D: Pb0.15–0.35% pouze pro výslovně olověné značky L; běžným značkám bez L se automaticky nepřidává Pb. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se určuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za stanovených podmínek, nikoli jednotné meze B pro všechny běžné značky. Původní „Former Designation“: 1051; pouze vyhledávací alias dřívějšího označení, bez slučování záznamů různých norem.
Podmínky složení
Původní vydání 2012, tabulka 1, tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; použitelnost a odchylky kontrolní analýzy výrobku je nutné potvrdit samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Značky a formy výrobků zůstávají podle této normy zachovány, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost stanovená v objednávce; bez stanovení zůstává neznámý, nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Pouze na požadavek v objednávce platí Cu≥0.20%, horní mez se svévolně nedoplňuje; k běžné objednávce se automaticky nepřidává Cu. Poznámka D: Pb0.15–0.35% pouze pro výslovně olověné značky L; běžným značkám bez L se automaticky nepřidává Pb. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se určuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za stanovených podmínek, nikoli jednotné meze B pro všechny běžné značky. Původní „Former Designation“: 1051; pouze vyhledávací alias dřívějšího označení, bez slučování záznamů různých norem.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.1 ~ 0.2
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.15 ~ 0.35
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.2 ~ 0.4
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.3 ~ 0.6
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.1 ~ 0.2
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.15 ~ 0.35
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.2 ~ 0.4
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.3 ~ 0.6
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.
1551 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
5
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4925–0.6175 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4925–0.6208 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4958–0.6242 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4975–0.6292 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.4992–0.6308 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.5917–0.7517 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.5025–0.6375 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.5350–0.6750 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5025 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5025 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5058 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5075 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5092 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.6050 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.5125 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.5450 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulkové údaje jsou tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%. Odchylky kontrolní analýzy výrobku se potvrzují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka značky této tabulky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nesměšuje s touto tabulkou. Obecné požadavky pro tyče zpracované za tepla; samotné složení není příslibem vhodnosti pro pěchování za studena, dodávek ani mechanických vlastností. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoven, nepředpokládá se jednotný rozsah Si ani nula. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U oceli s olovem je obsah Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí identity značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku nebo tavbovou analýzou. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanovuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E: Pouze při určeném zpracování uklidněné oceli borem je očekávaný obsah B 0.0005–0.003%. Není-li dovolen běžný přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nevydává se to za povinné jednotné meze B všech běžných značek. Původní „Former Designation“ 1051 je pouze historický vyhledávací alias; záznamy různých norem se neslučují.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulkové údaje jsou tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%. Odchylky kontrolní analýzy výrobku se potvrzují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka značky této tabulky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nesměšuje s touto tabulkou. Obecné požadavky pro tyče zpracované za tepla; samotné složení není příslibem vhodnosti pro pěchování za studena, dodávek ani mechanických vlastností. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoven, nepředpokládá se jednotný rozsah Si ani nula. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U oceli s olovem je obsah Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí identity značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku nebo tavbovou analýzou. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanovuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E: Pouze při určeném zpracování uklidněné oceli borem je očekávaný obsah B 0.0005–0.003%. Není-li dovolen běžný přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nevydává se to za povinné jednotné meze B všech běžných značek. Původní „Former Designation“ 1051 je pouze historický vyhledávací alias; záznamy různých norem se neslučují.
Původní záznam podmíněné větve
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.1 ~ 0.2
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.15 ~ 0.35
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.2 ~ 0.4
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.3 ~ 0.6
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.1 ~ 0.2
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.15 ~ 0.35
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.2 ~ 0.4
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
Prvek
Požadavky na složení
C
0.45 ~ 0.56
Mn
0.85 ~ 1.15
P
≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S
≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si
0.3 ~ 0.6
Cu
≥ 0.2 (horní mez neuvedena)
Je nutné vybrat podmíněnou větev
Ano
Vysvětlení ověření
Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.WhatsAppTechnický dotaz →