← Zpět na předchozí stranuKatalog značek materiálů

1524 — Údaje o materiálu

Počet zdrojových záznamů: 10. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.

Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.

Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1524 →

Posouzení požadavků na materiál

Hledáte materiál 1524?

Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.

Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.

Prohlédnout výrobky a možnosti zpracování

1524 · SAE J 403-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Legovaná ocel
Podkategorie
Legovaná ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J403 NOV2001
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámka pod čarou s odkazem na Tabulku1
Fyzická strana PDF
1、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 2, manganová uhlíková ocel SAE1524, UNS G15240, tavbová analýza wt%. Tabulka 2 platí pro polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, plechy, pásy, tenké plechy a bezešvé trubky. Záhlaví neuvádí válcovaný drát a neprokazuje použitelnost válcovaného drátu pro pěchování za studena. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 2, manganová uhlíková ocel SAE1524, UNS G15240, tavbová analýza wt%. Tabulka 2 platí pro polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, plechy, pásy, tenké plechy a bezešvé trubky. Záhlaví neuvádí válcovaný drát a neprokazuje použitelnost válcovaného drátu pro pěchování za studena. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola veškerého složení tabulky 2 v PDF4 a citovaných poznámek pod čarou

1524 · SAE J403-2014

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J403-2014
Umístění v tabulce
Tabulka 2
Fyzická strana PDF
6
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (odlévací nebo tavicí šarže)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
IIW / CEV:0.4150–0.6170 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3682 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4548 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky A
IIW / CEV:0.4150–0.5937 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3573 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4435 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky C
IIW / CEV:0.4150–0.6623 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3822 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4720 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Ploché výrobky: plechy, pásy, tenké plechy (průnik rozsahu záhlaví tabulky 2 a poznámky 1); zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)
IIW / CEV:0.4150–0.6170 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3682 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4548 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Ploché výrobky: plechy, pásy, tenké plechy (průnik rozsahu záhlaví tabulky 2 a poznámky 1); zbytkové prvky C
IIW / CEV:0.4150–0.6623 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí V; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3822 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4720 Vypočtený interval při nezávislém uvažování mezních obsahů prvků podle normy, nikoli naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Ploché výrobky: plechy, pásy, tenké plechy (průnik rozsahu záhlaví tabulky 2 a poznámky 1); zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 2“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G15240 a SAE 1524 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Záhlaví tabulky 2 nezahrnuje válcovaný drát / svařované trubky / profily; obecná definice v poznámce k tabulce ani možnost křemíku pro „RODS“ neopravňuje k rozšíření rozsahu výrobků tabulky 2. Podmínka zbytkových prvků A pro ploché výrobky vyžaduje samostatnou dohodu; tato skupina nemá její číselné hodnoty a nezahrnuje ji do volitelného výpočtu / automatického reverzního vyhledávání. Pro dlouhé výrobky A a ostatní doložené větve zůstávají oddělené. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.

Podmínky složení

SAE J403 Revised JUN2014, původní tabulka „Table 2“, analýza odlitku nebo tavby v hmotnostních podílech wt%; odchylky kontrolní analýzy výrobku se řídí samostatně SAE J409 a J409 nebyl použit k rozšíření této tabulky. UNS G15240 a SAE 1524 jsou přímo uvedená označení téhož řádku tabulky; jiné normy ani vydání se nesměšují s tímto vydáním. Není-li pro zbytkové prvky stanoveno jinak, je výchozí B. A/B/C se volí podle příslušné formy výrobku / dohody; D nemá meze uvedené v tabulce, ale množství Cu/Ni/Cr/Mo se stále musí uvádět, nepovažuje se za nulu. Pro prokázání shody s tabulkou je kromě C/Mn/P/S nutné uvést i Cu/Cr/Ni/Mo/Si. Obsah pod 0.02% lze podle originálu vykázat jako <0.02%; nejde o jednotnou horní mez ani nulu. P/S pro ploché a dlouhé výrobky se volí odděleně; širší horní meze se neslučují. 1006/1008 Mn se volí podle formy výrobku podle poznámek 6/7 k tabulce 1. Si se stanovuje pouze dohodou při objednání; pro válcovaný drát jsou běžné možnosti ≤0.10, 0.07–0.15, 0.10–0.20, 0.15–0.35, 0.20–0.40, 0.30–0.60%. U jiných výrobků není uvedena běžná možnost 0.07–0.15. Smluvní hodnoty je nutné ověřit podle formy výrobku; bez dohody se pevný obsah Si nedoplňuje. Běžným značkám této tabulky se automaticky nepřidává Pb ani B. Zvláštní značky s přídavkem olova / boru vyžadují označení L/B a příslušné UNS; původní Pb0.15–0.35% a B0.0005–0.003% patří k těmto podmínkám zpracování a nezahrnují se do běžné oceli. Záhlaví tabulky 2 nezahrnuje válcovaný drát / svařované trubky / profily; obecná definice v poznámce k tabulce ani možnost křemíku pro „RODS“ neopravňuje k rozšíření rozsahu výrobků tabulky 2. Podmínka zbytkových prvků A pro ploché výrobky vyžaduje samostatnou dohodu; tato skupina nemá její číselné hodnoty a nezahrnuje ji do volitelného výpočtu / automatického reverzního vyhledávání. Pro dlouhé výrobky A a ostatní doložené větve zůstávají oddělené. Podle 3.1 a tabulky 6 je nutné uvést C/Mn/P/S/Si/Al/Cu/Ni/Cr/Mo/Nb(Cb)/Ti/V/B/N; na požadavek kupujícího také As/Sb. Obsah Si/Cu/Ni/Cr/Mo pod 0.02% lze vykázat jako <0.02%, obsah Nb/Ti/V pod 0.008% jako <0.008%. Jde o prahy pro vykazování, nikoli obecné horní meze složení; nedoplňují se podle nich nuly ani meze.

Původní záznam podmíněné větve

Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky A

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.15 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky C

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)

Dlouhé výrobky: polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, bezešvé trubky (záhlaví tabulky 2 neuvádí válcovaný drát); zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Ploché výrobky: plechy, pásy, tenké plechy (průnik rozsahu záhlaví tabulky 2 a poznámky 1); zbytkové prvky B (výchozí, není-li dohodnuto jinak)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.35 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.25 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.2 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.06 (dolní mez neuvedena)

Ploché výrobky: plechy, pásy, tenké plechy (průnik rozsahu záhlaví tabulky 2 a poznámky 1); zbytkové prvky C

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)
Cu≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Ni≤ 0.4 (dolní mez neuvedena)
Cr≤ 0.3 (dolní mez neuvedena)
Mo≤ 0.12 (dolní mez neuvedena)

Ploché výrobky: plechy, pásy, tenké plechy (průnik rozsahu záhlaví tabulky 2 a poznámky 1); zbytkové prvky D (bez mezí, avšak povinně uváděné)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.035 (dolní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Ověření buněk složení v 79 řádcích čtyř tabulek původní textové vrstvy 2014, oddělených sloupců forem, UNS a poznámek. Zdroje a různé podmínky objednávky zůstávají oddělené.

1524 · SAE J 403-2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
SAE J403 NOV2001
Umístění v tabulce
Tabulka2 a poznámka pod čarou s odkazem na Tabulku1
Fyzická strana PDF
1、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Tabulka 2, manganová uhlíková ocel SAE1524, UNS G15240, tavbová analýza wt%. Tabulka 2 platí pro polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, plechy, pásy, tenké plechy a bezešvé trubky. Záhlaví neuvádí válcovaný drát a neprokazuje použitelnost válcovaného drátu pro pěchování za studena. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.

Podmínky složení

Tabulka 2, manganová uhlíková ocel SAE1524, UNS G15240, tavbová analýza wt%. Tabulka 2 platí pro polotovary určené ke kování, tyče válcované za tepla / dokončované za studena, plechy, pásy, tenké plechy a bezešvé trubky. Záhlaví neuvádí válcovaný drát a neprokazuje použitelnost válcovaného drátu pro pěchování za studena. Si není jednotně povinnou složkou; je-li požadován, pro tyče / polotovary se běžně používá ≤.10, .10–.20, .15–.35, .20–.40, .30–.60%, pro válcovaný drát také .07–.15%. V tomto záznamu nebyl svévolně zvolen žádný rozsah. Je-li požadován Cu, obecně se stanovuje ≥.20%; nejde o jednotnou horní mez Cu ani výchozí požadavek. Přídavek Pb .15–.35% vyžaduje označení L a změnu UNS; přídavek B .0005–.003% vyžaduje označení B a nezahrnuje se do běžné značky. Pro některé jakosti / výrobky platí nižší P/S, které je nutné ověřit samostatně podle J411; nepřebírají se dohodnuté hodnoty pozdějších let. Povinnost uvést přídavné prvky neznamená jednotné meze této tabulky; nestanovené Si/Cr/Ni/Mo apod. se nedoplňují nulou. Odchylky kontrolní analýzy výrobku podle J409 je nutné ověřit samostatně.

Vysvětlení ověření

Vizuální kontrola veškerého složení tabulky 2 v PDF4 a citovaných poznámek pod čarou

1524 · ASTM A29/A29M-2012

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2012
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
1、3、4

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3358 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2608–0.3392 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2625–0.3442 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2642–0.3458 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2675–0.3525 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2675 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2675 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2708 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2725 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2742 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2775 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Původní vydání 2012, tabulka 1, tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; použitelnost a odchylky kontrolní analýzy výrobku je nutné potvrdit samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Značky a formy výrobků zůstávají podle této normy zachovány, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost stanovená v objednávce; bez stanovení zůstává neznámý, nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Pouze na požadavek v objednávce platí Cu≥0.20%, horní mez se svévolně nedoplňuje; k běžné objednávce se automaticky nepřidává Cu. Poznámka D: Pb0.15–0.35% pouze pro výslovně olověné značky L; běžným značkám bez L se automaticky nepřidává Pb. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se určuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za stanovených podmínek, nikoli jednotné meze B pro všechny běžné značky. Původní „Former Designation“: 1024; pouze vyhledávací alias dřívějšího označení, bez slučování záznamů různých norem.

Podmínky složení

Původní vydání 2012, tabulka 1, tavbové složení v hmotnostních podílech wt%; použitelnost a odchylky kontrolní analýzy výrobku je nutné potvrdit samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Značky a formy výrobků zůstávají podle této normy zachovány, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Si podle poznámky B je možnost stanovená v objednávce; bez stanovení zůstává neznámý, nedoplňuje se nulou. Poznámka C: Pouze na požadavek v objednávce platí Cu≥0.20%, horní mez se svévolně nedoplňuje; k běžné objednávce se automaticky nepřidává Cu. Poznámka D: Pb0.15–0.35% pouze pro výslovně olověné značky L; běžným značkám bez L se automaticky nepřidává Pb. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se určuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Zpracování borem podle poznámky E uvádí očekávaný obsah za stanovených podmínek, nikoli jednotné meze B pro všechny běžné značky. Původní „Former Designation“: 1024; pouze vyhledávací alias dřívějšího označení, bez slučování záznamů různých norem.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.

1524 · Katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3 / SAE J403 NOV.2001

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
Cat. No. EXE203 2008.3 PDF; autorská práva uvedená na obálce 2008
Název dokumentu
Válcovaný drát Nippon Steel
Umístění v tabulce
Tištěná strana 11, index tabulky 1
Fyzická strana PDF
7
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
NIPPON STEEL CORPORATION / Nippon Steel

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Historický katalog válcovaného drátu Nippon Steel EXE203 2008.3, strana 7 souboru PDF / tištěná strana 11, SAE J403 NOV.2001. Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy. Rozsahy výrobce, nikoli hodnoty zaručené normou ani skutečně naměřené hodnoty tavby a dávky, ani příslib dodávky naší společnosti. Podmínka: Si podle původních dohodnutých možností; bez výchozí volby a bez sloučení do jednoho širokého rozsahu. Bez volby se nepoužívá pro úplný výpočet ani rozhodnutí. Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou možnosti s dodatečným označením L/B, které se automaticky nepřidávají k běžným značkám původní tabulky. Zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.

Podmínky složení

Původní katalog uvádí hmotnostní podíly v %, historické podklady výrobce 2008.3; názvy a vydání citovaných norem jsou zachovány podle originálu, neznamená to získání a ověření oficiálního textu těchto norem. / Pomlčka ani prázdné pole nejsou 0; tato dávka ověřuje pouze chemické složení, mechanické vlastnosti a skutečné dodání je nutné ověřit zvlášť podle podmínek. / Si se řídí původními smluvními volbami; žádná se nevolí automaticky a neslučují se do jednoho širokého rozsahu. Bez výběru se nepoužívá k úplnému výpočtu ani rozhodnutí. / Pb 0.15–0.35 a B 0.0005–0.0030 jsou volby s dodatečným označením L/B a automaticky se nepřidávají k běžným značkám původní tabulky; zvláštní jakost s nízkým P/S vyžaduje samostatné ověření dohody.

Vysvětlení ověření

Skupinové tabulky byly rozvinuty v plném rozsahu a ověřeny podle původních obrazů a poznámek; běžné prvky, zbytkové prvky a podmíněné prvky jsou odděleny. Neúplné tabulky přípon základních ocelí byly vyloučeny.

1524 · Katalog tyčí a válcovaného drátu China Steel 2014-C1 / 7.1.17, manganová / automatová ocel SAE (vydání není uvedeno)

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Tyče a válcovaný drát
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text výrobce byl ověřen
Vydání dokumentu
CAT.NO.3-BD-01-2014-C1 (výslovně uvedeno na zadní straně obálky)
Název dokumentu
Příručka výrobků z tyčí a válcovaného drátu „Bars & Wire Rods“
Umístění v tabulce
7.1.17 Manganová / automatová ocel SAE (vydání není uvedeno)
Fyzická strana PDF
24
Jednotka
Hmotnostní podíl (%)
Typ analýzy
Tato tabulka původního katalogu výslovně neurčuje typ analýzy
Výrobce
CHINA STEEL CORPORATION / China Steel Corporation (Tchaj-wan)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.

IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni; některé požadavky objednávky nebo podmínky dosud nejsou určeny CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.03 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Katalog tyčí a drátu China Steel CAT.NO.3-BD-01-2014-C1, PDF strana 24 / tištěná strana 22, 7.1.17 SAE, oceli s vysokým obsahem manganu / automatové oceli (vydání neuvedeno). Původní katalog v této tabulce neurčuje typ analýzy. Historické rozsahy výrobce nejsou normovými zaručenými hodnotami ani naměřenými výsledky konkrétní tavby či dávky a nepotvrzují dodávku společnosti. Podmínka: Si se volí dohodou; možnosti pro tyče a drát jsou oddělené, běžným značkám původní tabulky se automaticky nepřidává B. Při požadavku na Cu je obvykle ≥0.20%, nikoli výchozí dolní mez Cu všech ocelí.

Podmínky složení

Historický katalog výrobce 2014-C1, tyče / drát; chybějící roky citovaných norem se nedoplňují z jiného katalogu a katalog není povýšen na oficiální text normy. / Pomlčka a prázdné pole nejsou nula; dostupné složení neznamená úplnost ani platnost vzorce. Mechanické vlastnosti a dodání ověřit zvlášť. / Si je smluvní volba, oddělená pro tyče a drát; k běžným značkám tabulky se automaticky nepřidává B. Při požadavku na Cu obvykle ≥0.20%, nikoli výchozí dolní mez Cu pro všechny oceli.

Vysvětlení ověření

Ve všech 28 tabulkách katalogu byla obnovena geometrie sloučených buněk bez chybějících buněk; záznam podle původních obrazů, pokračujících stran a poznámek. Sporné podmínky zůstávají odloženy.

1524 · ASTM A29/A29M-2023

Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Vysvětlení stavu původního záznamu
Původní text normy byl ověřen
Vydání normy
ASTM A29/A29M-2023
Umístění v tabulce
Tabulka 1, poznámky A–G
Fyzická strana PDF
5
Jednotka
Hmotnostní podíl (wt%)
Typ analýzy
Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

Následující odhady jsou uvedeny odděleně podle podmínek použitelnosti složení; musí odpovídat skutečným podmínkám objednávky a rozsahy se neslučují.

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3325 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2575–0.3358 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2608–0.3392 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2625–0.3442 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2642–0.3458 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%
IIW / CEV:0.4150–0.5250 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni, Cu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):0.2675–0.3525 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cu, Cr, Ni, Mo, V, B Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:0.3250–0.4150 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Cu, Ni CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2675 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Si, Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2675 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2708 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2725 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2742 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.
Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%
IIW / CEV:≥ 0.4283 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Mo, V, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CEV = C + Mn/6 + (Cr + Mo + V)/5 + (Ni + Cu)/15; používá se pro technické posouzení náchylnosti uhlíkových a nízkolegovaných ocelí ke vzniku trhlin za studena při svařování.
Pcm(Ito–Bessyo):≥ 0.2775 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Cr, Ni, Mo, V, B; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu Pcm = C + Si/30 + (Mn + Cu + Cr)/20 + Ni/60 + Mo/15 + V/10 + 5B; používá se především pro nízkouhlíkové nízkolegované oceli, zejména moderní nízkouhlíkové potrubní oceli; je vhodnější pro případy, kdy C přibližně nepřesahuje 0.11%.
CET:≥ 0.3350 Příspěvek známých složek, nikoli úplná hodnota; chybí Mo, Cr, Ni; pro Cu není stanovena horní mez, a proto nelze určit horní mez uhlíkového ekvivalentu CET = C + (Mn + Mo)/10 + (Cr + Cu)/20 + Ni/40; používá se v systému posouzení předehřevu při svařování feritických ocelí; je nutné zohlednit podmínky použitelnosti EN 1011-2.

Záznam složení (obsahuje další podmíněné větve; nelze jej samostatně považovat za nepodmíněný požadavek)

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulkové údaje jsou tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%. Odchylky kontrolní analýzy výrobku se potvrzují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka značky této tabulky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nesměšuje s touto tabulkou. Obecné požadavky pro tyče zpracované za tepla; samotné složení není příslibem vhodnosti pro pěchování za studena, dodávek ani mechanických vlastností. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoven, nepředpokládá se jednotný rozsah Si ani nula. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U oceli s olovem je obsah Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí identity značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku nebo tavbovou analýzou. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanovuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E: Pouze při určeném zpracování uklidněné oceli borem je očekávaný obsah B 0.0005–0.003%. Není-li dovolen běžný přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nevydává se to za povinné jednotné meze B všech běžných značek. Původní „Former Designation“ 1024 je pouze historický vyhledávací alias; záznamy různých norem se neslučují.

Podmínky složení

ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulkové údaje jsou tavbová analýza v hmotnostních podílech wt%. Odchylky kontrolní analýzy výrobku se potvrzují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka značky této tabulky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nesměšuje s touto tabulkou. Obecné požadavky pro tyče zpracované za tepla; samotné složení není příslibem vhodnosti pro pěchování za studena, dodávek ani mechanických vlastností. Rozsahy Si podle poznámky B jsou běžné možnosti při požadavku v objednávce; výchozí Si není stanoven, nepředpokládá se jednotný rozsah Si ani nula. Cu≥0.20% podle poznámky C platí pouze při výslovném požadavku v objednávce, horní mez se nedoplňuje. Poznámka D: U oceli s olovem je obsah Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí identity značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidání olova do proudu z pánve nelze určit obsah olova analýzou odlitku nebo tavbovou analýzou. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanovuje dohodou dodavatele s odběratelem; neuvedené číselné hodnoty se nedoplňují nulou. Poznámka E: Pouze při určeném zpracování uklidněné oceli borem je očekávaný obsah B 0.0005–0.003%. Není-li dovolen běžný přídavek Ti, lze očekávat nejvýše 0.005%. Nevydává se to za povinné jednotné meze B všech běžných značek. Původní „Former Designation“ 1024 je pouze historický vyhledávací alias; záznamy různých norem se neslučují.

Původní záznam podmíněné větve

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6

Objednávka nestanovuje Si jinak; tabulka 1 nestanovuje Si, nepovažuje se za nulu; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si ≤0.1%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si≤ 0.1 (dolní mez neuvedena)
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.1–0.2%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.1 ~ 0.2
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.15–0.35%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.15 ~ 0.35
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.2–0.4%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.2 ~ 0.4
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Objednávka výslovně uplatňuje poznámku B k tabulce 1 pro Si 0.3–0.6%; objednávka výslovně stanovuje poznámku C Cu≥0.20%

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)
Si0.3 ~ 0.6
Cu≥ 0.2 (horní mez neuvedena)

Je nutné vybrat podmíněnou větev

Ano

Vysvětlení ověření

Původní čtyřstránkové tabulky 2023 s 190 řádky byly rozebrány buňku po buňce s využitím stávajícího OCR. Všechny číselné hodnoty byly ověřeny nezávislým porovnáním rozdílů s údaji 2012, původními obrazy 2023 a poznámkami; hodnoty ze staršího vydání se nedoplňují.

1524 · ASME SA-513

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.18 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

1524 · ASTM A513/A513M-2025

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

1524 · ASTM A519/A519M-2024

Ověření původního zdroje není dokončeno; nejde o podklad původní normy

Kategorie materiálu
Uhlíková ocel
Podkategorie
Uhlíková ocel
Forma materiálu
Záznam referenčních údajů
Stav ověření
Referenční údaje, původní text není ověřen

Uhlíkový ekvivalent pro orientaci

IIW / CEV: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
Pcm (Ito–Bessyo): Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá
CET: Podklad pro složení dosud nebyl ověřen; uhlíkový ekvivalent pro rozsah podle normy se zatím nepočítá

Záznam složení

PrvekPožadavky na složení
C0.19 ~ 0.25
Mn1.35 ~ 1.65
P≤ 0.04 (dolní mez neuvedena)
S≤ 0.05 (dolní mez neuvedena)

Meze použitelnosti

Shoda v databázi materiálů nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena ani pevnost hotového výrobku; potvrzení vyžaduje stav drátu, deformaci, tepelné zpracování a zkoušky skutečného materiálu.

WhatsApp Technický dotaz →
Použití obrázků a obsahu · Creation Group