1211 — Údaje o materiálu
Počet zdrojových záznamů: 3. Různé normy, vydání a podmínky jsou uvedeny odděleně; stejná značka materiálu neznamená přímou zaměnitelnost materiálů.
Hmotnostní podíly a typy analýz se řídí vysvětlením u každého zdroje. Chybějící údaje se nepovažují za 0; typické hodnoty výrobce, hodnoty zaručené normou a naměřené hodnoty konkrétní tavby a dávky se nesmějí směšovat. Pro výpočty a výběr podmínek otevřete nástroj pro výběr materiálu.
Otevřít výběr podmínek, porovnání a nástroj pro uhlíkový ekvivalent pro 1211 →Posouzení požadavků na materiál
Hledáte materiál 1211?
Nenašli jste materiál v našem katalogu? Zašlete nám své požadavky. Posoudíme, zda naše zařízení, výrobní linky a technologické možnosti odpovídají vašim požadavkům na značku materiálu, formu výrobku, rozměry, zpracování a dodání. Poté projednáme možnosti zpracování, zkoušek nebo dodávky.
Proveditelnost a podmínky dodávky se potvrzují po technickém posouzení. Informace o normách na této stránce nepředstavují závazek dodávky ani záruku vlastností.
Ponechte vyplněné údaje a zkuste to později nebo kontaktujte website@chqwire.net. Pokud jste již obdrželi potvrzení, neodesílejte požadavky znovu.
1211 · ASTM A29/A29M-2012
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2012
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 1、3、4
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | 0.07 ~ 0.12 |
| S | 0.1 ~ 0.15 |
Meze použitelnosti
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Podmínky složení
2012, původní tabulka 1: Hmotnostní podíly tavbového složení wt%; použitelnost a úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5. Označení značek a formy výrobku zůstávají zachovány podle této normy, bez automatického příslibu vhodnosti pro pěchování za studena. Poznámka D předepisuje Pb0.15–0.35% pouze u výslovně olovnatých značek L; běžným značkám bez L se Pb automaticky nepřidává. Poznámka F: Přídavek Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele, neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou.
Vysvětlení ověření
Byla ověřena tabulka 1 a poznámky z 2012; volitelné složení pro objednávku a základní tabulkové meze zůstávají oddělené.1211 · Katalog válcovaného drátu POSCO (místní archiv 1203; číslo původního vydání není uvedeno)
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Automatová ocel
- Podkategorie
- Automatová ocel
- Forma materiálu
- Válcovaný drát
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text výrobce byl ověřen
- Vydání dokumentu
- Místní soubor 1203线材.pdf, původní text neuvádí číslo vydání; údaj 2014-12-03 v metadatech PDF označuje pouze dobu vytvoření souboru
- Název dokumentu
- WIRE ROD · válcovaný drát
- Umístění v tabulce
- Tištěná strana 19, tabulka chemického složení v pořadí 4 (místní index tabulky)
- Fyzická strana PDF
- 10
- Jednotka
- Hodnoty v původní tabulce jsou vyjádřeny v procentech; konkrétní základ viz vysvětlení zdroje
- Typ analýzy
- Katalog jednotně nerozlišuje tavbovou analýzu a kontrolní analýzu výrobku
- Výrobce
- POSCO / POSCO (Pohang)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Odhad rozsahu podle údajů výrobce, nikoli hodnota zaručená normou ani naměřená hodnota tavby a dávky; použitelnost vzorce je nutné přezkoumat podle účelu a technologického postupu.
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | 0.07 ~ 0.12 |
| S | 0.08 ~ 0.13 |
Meze použitelnosti
Místní katalog válcovaného drátu POSCO, strana 10 souboru PDF / tištěná strana 19, index tabulky 3, řádek 12. Původní číslo vydání není uvedeno; doba vytvoření PDF 2014-12-03 se nepovažuje za rok vydání normy. Rozsahy podle údajů výrobce nepředstavují záruku dodávky naší společností.
Podmínky složení
Původní katalogová tabulka chemického složení v % pro drát; vydání porovnávaných JIS/SAE/DIN nebyla poskytnuta a katalogové údaje se nevydávají za ověřená oficiální vydání těchto norem. / Pomlčka není nula; typ tavbové / výrobkové analýzy není jednotně vyjasněn. Objednávku, úchylky výrobkové analýzy a skutečné dodání ověřit zvlášť.
Vysvětlení ověření
Tabulky a souřadnice znaků původního PDF byly obousměrně porovnány; obnovu chybějících buněk značek materiálu, sloučené buňky a zápatí / Remark je nutné ověřit samostatně. Tabulky s výslovně spornými podmínkami a řádky bez údajů o složení zůstávají odloženy.1211 · ASTM A29/A29M-2023
Zdroj chemického složení byl ověřen; neznamená to ověření všech ustanovení normy, skutečné dodávky ani naměřených hodnot konkrétní tavby a dávky
- Kategorie materiálu
- Uhlíková ocel
- Podkategorie
- Uhlíková ocel
- Forma materiálu
- Záznam referenčních údajů
- Vysvětlení stavu původního záznamu
- Původní text normy byl ověřen
- Vydání normy
- ASTM A29/A29M-2023
- Umístění v tabulce
- Tabulka 1, poznámky A–G
- Fyzická strana PDF
- 4
- Jednotka
- Hmotnostní podíl (wt%)
- Typ analýzy
- Tavbová analýza (rozsahy a meze složení z původní tabulky)
Uhlíkový ekvivalent pro orientaci
Záznam složení
| Prvek | Požadavky na složení |
|---|---|
| C | ≤ 0.13 (dolní mez neuvedena) |
| Mn | 0.6 ~ 0.9 |
| P | 0.07 ~ 0.12 |
| S | 0.1 ~ 0.15 |
Meze použitelnosti
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulka uvádí hmotnostní podíly tavbové analýzy wt%. Úchylky výrobkové analýzy se ověřují samostatně podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. Podle 4.1.1 musí objednávka tabulkové značky splnit příslušné tavbové meze; jiné objednané složení se dohodne samostatně podle 4.1.2 a tabulek 3/4 a svévolně se nepřimíchává do této tabulky. Jde o obecné požadavky na tyče tvářené za tepla; samotné chemické složení nepotvrzuje vhodnost pro pěchování za studena, dodávku ani mechanické vlastnosti. Poznámka D: U olovnaté oceli je Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat součástí označení značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidávání olova do proudu z pánve nelze určit jeho obsah analýzou odlitku ani tavby. Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se stanoví dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty se nedoplňují nulou. Omezení úchylek výrobkové analýzy podle 4.3.2 neplatí pro P a S resířených a resířených-refosforovaných ocelí; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.
Podmínky složení
ASTM A29/A29M-2023, původní tabulka 1; základní tabulkové údaje jsou tavbovou analýzou v hmotnostních podílech wt%. Úchylky výrobkové analýzy se potvrzují zvlášť podle 4.3 a tabulky 5 a nepřičítají se k tavbovým mezím. / Při objednání podle značek této tabulky platí podle 4.1.1 příslušné tavbové limity; jiné objednané složení se dohodne zvlášť podle 4.1.2 a tabulek 3/4, svévolně se s touto tabulkou neslučuje. / Všeobecné požadavky pro tyče tvářené za tepla; samotné složení není příslibem vhodnosti pro pěchování za studena, dodání ani mechanických vlastností. / Poznámka D: olovnaté oceli mají Pb 0.15–0.35%; L musí zůstat identitou značky a nepřidává se k běžným značkám. Při přidání olova do proudu z pánve nelze určit licí či tavbovou analýzu olova. / Poznámka F: Bi/Ca/Se/Te se předepisuje dohodou dodavatele a odběratele; neuvedené hodnoty nejsou nula. / Omezení úchylek výrobkové analýzy pro P a S podle 4.3.2 neplatí pro resulfurizované a refosforizované-resulfurizované oceli; výrobkové úchylky se nepřičítají k tavbovým mezím.